Widmo bessy coraz mocniej zagląda w oczy?

Za nami sesja, która z pewnością nie przyniosła radości bykom i to bez względu na jakim parkiecie ulokowali swoje inwestycje. Sytuacja robi się coraz mniej „wesoła” choć nie do końca jest już całkowicie zła.

Indeks WIG 20

WIG 20 po spadku o -0.56% wyrysował na wykresie dziennym kolejną czarną świece i tym samym dał potwierdzenie dla tej z dnia poprzedniego cechującej się wysokim górnym cieniem. Patrząc od strony świec jak i miejsca ich powstania trudno jest w tej chwili dostrzec cokolwiek optymistycznego. Jedyna szansa to utrzymanie poziomu 1961 czy, choć to mniej prawdopodobne, zakresu OB. Nie ma jednak co się zwodzić , sygnał sprzedaży oparty na poziomach oraz na potwierdzeniu świecy sygnalnej padł.

Gdyby nie obraz z wykresu dziennego to optymizm byków mógłby być znacznie większy na podstawie wykresu intra. Tu mamy zejście do poziomu zakresu OB w układzie korekty ostatniego swingu wzrostowego znoszącej jego 61.8%. To oczywiście pokazuje, że iskierka nadziei ma prawo się tlić w sercach posiadaczy akcji ale nie wiele brakuje aby i ona została całkowicie ugaszona zwłaszcza że ostatnie świece budowane na dolnym ograniczeniu OB raczej nie wskazują na to aby jego zakres utrzymał się. Jeśli własnie tak się stanie i cena dalej będzie spadać to ostatnim miejscem do próby walki o powstrzymanie przed „katastrofą” będzie przestrzeń 1956-1966. I w tym miejscu chciałbym ostrzec wszystkich tych, którzy z racji złego nawyku a jest ich przeważająca większość, chcą próbować szukać okazji na L aby tego nie czynili bez wyraźnej zmiany trendu na wykresie intra. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta, mianowicie jeśli padnie wczorajsze minimum, a jest to bardzo realne to drastycznie wzrośnie możliwość, iż powstaje dopiero 3 fala wyższego rzędu po pierwszej jaką był pełen impuls od szczytu do poniedziałkowego minimum.

Indeks DAX

Spadek wartości indeksu DAX o -1.55% na wczorajszej sesji spowodował wyrysowanie dużej świecy w kolorze czarnym przez co możemy mówić o utworzeniu się Gwiazdy wieczornej (na kontraktach mamy mocno potwierdzone Harami) a wszystko to na silnym geometrycznym poziomie oporu. Z szerszego kontekstu czasowego, byki mają jeszcze szansę na powstrzymanie spadku w okolicy OB czy poziomu o ok. 200 pkt niżej (14800) na zniesieniu 38.6% i strefie szczytu poprzedniego swingu. Jednak tu trzeba brać pod uwagę to że rynek ten porusza się w układzie klina a te jak wiemy cechują się „trójkami”. Jeśli tak jest to mamy pełną dużą trójkę od 13310 i w takim wypadku jedynym rozsądnym poziomem do ewentualnego powstrzymania spadku wydaje się być dolne ograniczenie klina zbiegające się z poziomem 14800.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po zejściu ceny do zakresu mniejszego OB mamy coś co może przypominać budowanie formacji DB. Jeśli cena zdoła podejść na tyle aby wybić poziom 15200 to powstanie szansa na kontynuację o kolejne 50-60 pkt. Brak zdecydowanego wybicia 15200 to zapowiedź dalszego spadku do okolic 14980 – 15030. Taki ruch dałby nam już pełen impuls 5-cio falowy i naprawdę poważne zmartwienie dla byków. Odnosząc to do wykresu dziennego, zakres tamtejszego OB wypełniłby impuls co jeszcze bardziej urealniło by dalsze zejście (po jakieś korekcie) do wspomnianych poziomów ok. 14800 czyli dolnego ograniczenia klina.

Indeks S&P

Spadek indeksu S&P o -0.68% wyrysował na wykresie dziennym mała spadkową świecę z dostrzegalnym dolnym cieniem. W obecnej sytuacji wydaje się najbardziej realnym zejście co najmniej do poziomu zakresu OB i zniesienia 38.6% swingu od 3853. Jednak i tu należy brać pod uwagę, że całe wzrosty od października 2020 mają charakter klina respektowanego również przez ostatni szczyt i zbiegającego się z super silnym oporem geometrycznym, a w tych jak wiemy dominują „trójki”. To oznacza, że nikt nie będzie mógł być zdziwiony jeśli poziom w okolicy 4070 nie zdoła zatrzymać niedźwiedziego naporu.

Na wykresie intra kontraktów na S&P cena spadła już do poziomu poniżej ostatniego potwierdzonego dołka największej korekty. Jest to symboliczne przekroczenie poziomu ale jest. Obecnie budowany ewentualny układ DB da możliwość ruchu nawet do strefy oporu w okolicy 4150 jednak do tego potrzeba wyraźnego wybicia poziomu 4130 i dalszego ruchu z wybiciem OB włącznie. Na obecną chwilę wydaje się to dość trudne i bliżej chyba do zejścia w okolice 4100. Kolejne wsparcie po tym ostatnim poziomie to ok. 4070 a przypomnę że bez wyjścia nad 4150 nie ma mowy o końcu obecnego trendu spadkowego w tym interwale.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

45
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
andySlavkoDariusz BartłomiejczakTSGKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2026 odwrócić na S – 23 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

System luk: bez zmian.
Numerologicznie: 1957, 1950, 1943, 1999
Lotto: 1943, 2029
Krok systemu: 21

Jaro
Gość
Jaro

Pozycja S od 2004 , L + 19 pkt. od kursu otwarcia.
Pozdrawiam,

andy
Gość
andy

parę ważnych/imo/ poziomów 1969 ;1955; rgr-1947; 1938

Domino
Gość
Domino

Jednak strategia trzymania S na dłużej popłaca, ciekawe ile dzisiaj zejdą w dół. Poczekam na koniec sesji z decyzją czy oddawać S.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Domino obserwuj Jankesów jak nie wrócą do wzrostów to jedziemy w dół.

andy
Gość
andy

Domino zachowaj ostrożność bowiem z powrotem weszliśmy w obszar konsolidacji i możemy się dalej bujać rysując różne dziwne figury?

Domino
Gość
Domino

Wychodzi mi, że jeśli nasi wyjdą powyżej 1990, to mogą pójść nawet powyżej 2000, więc SL może ustawię na 1990, co o tym myślicie?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Domino ja zawsze jak już wytrzymałem ze stratną pozycją i wróciłem na urobek to stawiałem SL na lody.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jeszcze jedna podpowiedż postaw SL na TP tak grałem a zęby na tzw. cierpliwości można stracić dobrze że jesteśmy dalej w trendzie bocznym i możesz w razie czego wyjść z urobkiem czego Ci życzę jeszcze parę lat i będziesz milionerem.
pozdrawiam

TSG
Gość
TSG

imo dziś jest impuls …wiec korekta do góry powinna być w grze…zabezpieczenie S imo powinno być aby nie tracić wypracowanego zysku SL 1993 lub 1 punkt wyzej 1994 osobiście wybieram 1994…
comment image

TSG
Gość
TSG

jak dotkną 1974 lub niżej…..SL przeniose na 1984…1pkt nad ostatni szczyt…

Domino
Gość
Domino

Jesteśmy aż tak słabi względem DaX, ze aż trudno uwierzyć w w/w scenariusz. Ale SL w razie w ustawię. Dzięki za Wasze propozycje

andy
Gość
andy

trzymam palec na enter na odwrotkę

TSG
Gość
TSG

Sl można przenoćić niżej… i L pod rozwagęprzynajmniej na jakąś wiekszą korektę.. imo spadek jest na wyvczerpaniu

TSG
Gość
TSG

jak mam jeszcze Jerzy klinika narysuje no to L można brać…juz mi taki sie wyrysował…

andy
Gość
andy

no to gruby zrobił impuls więc zapraszamy go do fibo 0.382

andy
Gość
andy

mały orgr-potencjalny z zasięgiem pod 1994 i fibo , poczekam na kolejną odwrotkę , chyba że gruby wykaże się siłą i pociągnie pod 0.62

BttF
Gość
BttF

Pierwsza luka domknięta : https://invst.ly/ujdkj

Czekamy na test 1964/56 wg strategii misia : SIT tight ! 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

BttF grasz Swoje i tak trzymać.

BttF
Gość
BttF

Inflacja galopuje w PL https://ibb.co/DtwWYkW i na całym świecie.

Pierwsze korporacje już ogłaszają podwyżki cen produktów :

P&G announced it would raise prices of certain products to offset rising costs even as the company announced better-than-expected quarterly result

Coca-Cola Prices Set To Rise Amid Soaring Cost Pressures

brawo FED . brawo JP , brawo JY … zapłacimy my wszyscy

Konrad
Gość
Konrad

Nawiązując do wpisu z 28.03.2021:
https://dariuszbartlomiejczak.pl/2021/03/28/analiza-weekendowa-22-26-03-2021/
i podawanych numerologii miesięcznych, jak na razie nie jest źle z ich trafnością…
Pozostaje jeszcze 23-27.04 w tym miesiącu.
Do tego…statystycznie rzecz ujmując 4 czarne świece z rzędu nie zapowiadają niczego dobrego…
Mieliśmy to ostatnio na godzinówce a teraz powstaje na dziennym.

BttF
Gość
BttF

W kontekście rynków w US ( gdzie wg moich założeń zaczął się już ruch oczekiwanego krachu rzędu 50-80% ) mała ciekawostka :

GREED : https://ibb.co/DgV0nkQ

MARGIN DEBT : https://ibb.co/sqbnsjY

Więc na ratunek FED ( przy galopującej inflacji ) już bym raczej nie liczył – co mieli dać ( pakiety stymulacyjne ) już dali 😉

Przy okazji bańka na rynku crypto również wykazuje znamiona zakończonej – pilnie śledzona obecnie przez światowe rynki.

Czy w tym kontekście można liczyć na dobre czasy rynkowe w PL ? Każdy niech wyciągnie wnioski sam :

https://invst.ly/ujdz4 / https://invst.ly/ujdza

J23
Gość
J23

Co powiecie o Nikkei, o formacji zbudowanej od 15 lutego br. ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jankesi malują dość ciekawy swing wzrostowy na H1.

Domino
Gość
Domino

Ja nadal skłaniam się ku spadkom. S wytrzymało, SL na 1990 nie padł więc czekam na rejony 1956 – 1960

J23
Gość
J23

Jak przekręcą na S system, obsunięcie na kapitale będzie znaczące. Do tej pory dużo takich przypadków system miał ? Największe jakie było ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Takie przypadki w opcji systemu zdarzają się jedyne co to sygnał systemu zrealizował TPP na 10 pkt.
Co dalej zobaczymy.

Domino
Gość
Domino

System nie przeszedł na S ale wykres naszego banana pokazuje, że jesteśmy już w trendzie spadkowym, od popołudniowego poniedziałku. Gruby nie pozwala na zmianę tego kierunku. Dzisiaj zamek na minimach, moim zdaniem ustawili już algorytmy na ruch do dołu – kierunek ponownie 1860 – 1880. Tak to wygląda – Dax + 0,60 a my – 0,60

TSG
Gość
TSG

godz 16.24 jak tak teraz patrzę to dopiero bym rozliczył ten ruch na impuls 2040-1967…i korekta wiec SL dla S nadal wymagany….
comment image

andy
Gość
andy

TSG,zostaję przy wersji pierwszej gdzie impuls kończy się na 1971, rzuć okiem na 30min liniowy ,od dołka na 1971 widzę 3 potem 3 w dół i grana 5 w górę , być może gruby po impulsie szykuje korektę nieregularną? ,a poza tym każdy widzi to co chce zobaczyć mówi stara zasada giełdowa.

TSG
Gość
TSG

Andy moje nieszczęscie to że rozpisuję z M1 łączę na M5…a M15 to dla sprawdzenia… a M30 ..hioho to TF tak jakby nieosiągalny dla skalpowania z M1 intraday dla mnie….jęśli zrobia 5 do góry i zaczną spadać( bez abc tylko impulsem) no to tak jak piszesz kor.nieregularna….a po n iej raj dla miśków..

J23
Gość
J23

Pakują S, aż furczy. Nawet jeśli podejdą wyżej, kierunek na najbliższe tygodnie a może i miesiące jeden, wg mnie.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wsparcie na poziomie ok. 1970 pkt. obronione byki jeszcze misiom mogą krwi napsuć.

Slavko
Gość
Slavko

Zobaczcie na zwiększone obroty na zaznaczonych świecach. Dzisiaj mniejszym obrotem (choć jest jeszcze przed zamknięciem) te poziomy zostały obronione. Obstawiam, że to były zakupy.comment image