Wczorajsza sesja pozostawiła po sobie mocne zagrożenie dla dalszych wzrostów żeby nie powiedzieć, ze dała początek czegoś co odbije się mocną czkawką wśród posiadaczy akcji.
Indeks WIG 20

Patrząc na wykres dzienny indeksu WIG 20 można odczuć ciarki na plecach. Choć procentowo spadek o -0.66%, nie jest czymś wielkim to jednak świeca z czarnym korpusem , długim górnym cieniem odbijającym się od strefy oporu nie daje wielkiej nadziei na kolejne wzrosty w kierunku nowych poziomów szczytowych (to tak delikatnie mówiąc). Jeśli nastąpi jej potwierdzenie to nie pozostanie nic innego jak na dobry początek patrzeć w kierunku ok. 1700. Czy można choć cokolwiek dostrzec co mogłoby dawać jakąkolwiek szansę na nierealizowanie takiego scenariusza? Można ale naprawdę niewiele. Mam tu na myśli obroty , które były nie tylko mniejsze od poprzedniego dnia ale ogólnie dość niskie jak na szczyt przed dużym spadkiem. Jest jeszcze jedna kwestia ale ona wydaje się już być jeszcze znacznie mniej możliwa , jednak o tym za chwile pod wykresem intra.

Powiem szczerze że tej drugiej kwestii to jednak raczej nie ma ale aby było jasne, dostrzegałem możliwość powstania jakieś korekty nieregularnej w której wczorajszy spadek był fala c. Jednak patrząc na wykres intra w ujęciu 15M trudno jest to uzasadnić . Zatem pozostaje tylko spojrzeć na wczorajszy spadek jako na najbardziej prawdopodobne czyli pierwszy impuls spadkowy nowej fali. Mamy wybity ostatni potwierdzony dołek mamy układ 5 fal i teraz czekamy na ewentualną korektę po której jeśli ona będzie faktycznie korektą, warto będzie szukać okazji na gorące obfite S. Przy obecnych poziomach spadkowego impulsu wydaje się że duże szanse są na utworzenie Korony. Dlaczego ? Z obecnego spadku zniesienie 61.8% wypada niemal idealnie na strefie na koronę czyli w okolicy poziomu 2025. Pomocne w tworzeniu korekty mogą być rynki zachodnie bo tam oczywiście od rana są znacznie wyżej niż byli wieczorem co nie dziwi bo… ale o tym w swoim miejscu.
Indeks DAX

Spadek indeksu DAX o -0.59% doprowadził do powstania czarnej świecy, która jednak nie wybiła nawet połowy poprzedniego białego korpusu. Zatem trudno jest tu mówić o czymkolwiek innym niż korekcie. Oczywiście jak to na rynkach bywa , nawet taka korekta może zamienić się w odwrót ale statystycznie przewaga jest dalej po stronie byków co jeszcze dokładniej zobaczymy na wykresie intra,

Jak widzimy wczorajsze zejście w dół ze szczytu miało na tę chwile zasięg odpowiadający poprzedniej korekcie czyli innymi słowy mamy dwie równe korekty przedzielone „trójką” a nie impulsem a to statystycznie, tak jak już powiedziałem , daję przewagę bykom jako gra na nowy szczyt po korekcie pędzącej 1:1. A co jak jednak tak się nie zadzieje? Wybicie wczorajszego minimum to sygnał do dalszej przeceny w kierunku ok. 15155.
Indeks S&P

Spadek wartości indeksu S&P na wczorajszej sesji o -0.53% spowodował powstanie na wykresie czarnej szpulki, która na obecną chwilę nie jest niczym innym jak tylko korektą. Coraz mocniej dostrzegalny jest tu układ klina i jeśli tak jest to z tego powodu powinien być jeszcze jeden szczyt. Pierwszy niepokój mógłby powstać po zejściu poniżej 4120 a ten zdecydowany niepokój po wybiciu ok. 4079.

Dzisiaj wykres intra 4H aby dokładnie widzieć czym jest wczorajsze zejście i jakie konsekwencje powinno ono nieść. Sam wykres wystarczy ale jedno zdanie nie zaszkodzi dla bardziej początkujących adeptów tego biznesu. Mianowicie zejście w dół odpowiada wielkością OB (największe OB w całym swingu od 3843) i dodatkowo jest zejściem, które zdołało tylko zaliczyć szczyt poprzedniego swingu mniejszego stopnia. Zatem jak na dłoni widać, że podstawowym założeniem jest wyjście na nowy szczyt. Oczywiście na rynkach nic nie działa na 100% a więc jeśli nie zobaczymy takiego szczytu to po wybiciu wczorajszego minimum będziemy podążać w kierunku ok. 4112 i to będzie już mniej wesołe dla byków.
Systemowo bez zmian – do czasu pojawienia się kolejnej luki poziomami wejścia są 2105 i 1927.
Numerologicznie: 1976, 1950, 1992, 2010,2029
Lotto: 2030, 1960
Krok systemu: 19
Kto by przypuszczał, że wczorajsza sesja się tak zakończy?
Co to znaczy „systemowo bez zmian”. Wczoraj system przekręcił się na L po 2037 – czy tak?
„Systemowo” mam na myśli system oparty na lukach 😉 a nie ten na wzorze podawanym tutaj przez bttf. Tam każdy może sobie liczyć i wchodzić lub nie. Ostatnio systemy są jednak w odwrocie…
Pozycja L od 2026 odwrócić na S – 23 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.
Wczoraj już wszystko zostało napisane więc dziś jedynie wykres DAY FW i W20 … FW wygląda jeszcze gorzej jak sam indeks : https://invst.ly/uiw5s / https://invst.ly/uiw5f
Strategia dla misia z S w portfelu obecnie to : SIT tight !
Owocnego siedzenia zatem 🙂
czy ryzyko się opłaci….pozycja L z fix dnia wczorajszego…założenie opisywane na tym blogu że fixy są grane pod nastepny dzień ..wkrótce sie okaże… godz. 8/38 tko 2001….
jest jeszcze mała na ten moment luka dogóry…w myśl strategii gramy zgodnie z luką do momentu az wywalą z rynku 8/44
SL 2006 9/11 godz oporek 2009 czy przewalą…??? jak przewalą 2009 SL przeniosę na 2007…
z 2006 wzięli tylko 4 szt mój SL nie wszedł….nadal w grze.. to może oznaczać że grubas nie jest zainteresowany tym poziomem pewnie pójdziemy wyżej…SL nandal 2006… i tu mamy potwierdzenie o tym że warto w grze intra patrzeć na cenę Vol i LOP..bo cena rośnie volumem rośnie i LOP rośnie wiec do góry jak najbardziej,, 2012 ryzyko że realizacja zysku 9/24 \sl przenoszę na 2009 godz 9/25 i uwaga fibo 38.2??? i pozycja zamknięta…..2 szt L z wczoraj 1995 i L z dziś 1999..na otwarciu… rynek słąby tylko 38.2 fibo S do gry… chociaż to może być dopiero 3… Czytaj więcej »
LOP rośnie bo trudno aby na początku sesji nie rósł.
Darek i o to chodzi gramy w obrębie sesji wieć obserwujemy co dzieje się w obrębie sesji..wczoraj nie istnieje jutro nie istnieje ..jest tylko dziś…
rozumiem ale chciałem Ci przez to powiedzieć że nie ma znaczenia w którą stronę idą a LOP w pierwszej godzinie niemal zawsze rośnie , właśnie przez tych którzy grają tylko w ciągu dnia
tyle się napisałem a weszła mała część z tego posta bo ciągle go edytowałem…
OK wszystko weszło 9/44 godz.. sugeruję że to może być a92012) i b(2002) wiec na c do góry albo czekamy i tam S albo gramy L i zamiana..
ale zanim c to raczej jeszcze b dłuższa , może 1998
jiuż tłumaczę dlaczego imo b mieliśmy na 2002..od 2012 z M1 były 2 faliki w dół i na 2002 miliśmy akcent volumenowy i o d tego momentu cena vol orsaz Lop dalej rosną…jedynie widać że jest mniej zleceń w karnecie…a to imo dobry moment na pozycje L do gry pod ewentualne c nad poziom 2012…pewnoći nie ma ale SL musi być …. na 2010 vol zdechł i Lop zdechł…pewnie wywali mnie z rynku słąbość…
i bez pozycji…co mogę jedynie potwierdzić że zarówno vol malejący a przktycznie zdychający na każdym wyższym poziomie oraz Lop który również spadł potrwierdził na poziomie 2010 że tu wyżej nie pójdzie…wnioski zostawiam pod rozwagę dla grających ” inaczej” tzn, bez urazy ale gra intra to mnóstwo zleceń do realizacji…
TSG z tym LOP to chyba przesadzasz chyba że rozpatrujesz wzrost czy spadek o kilka kilkanaście sztuk. LOP od początku sesji stale rośnie a jego dynamika przybrała na sile na spadku , który w interpretacji całej dotychczasowej sesji jest korektą po wzroście wyraźnym impulsem 5-cio falowym.
tak właśnie robę …zwracam uwagę na takie sprawy bo spadek ceny i spadek Lop to dla mnie ostrzeżenie że coś jest nie „halo”…ale to takie moje spojrzenie …
Pozycja S od 2004 , L + 31 pkt. od kursu otwarcia.
Pozdrawiam
Darku czy masz jakiś pomysł czym zastąpić zamknięty ifotos
Zaskoczyłeś mnie ale faktycznie, podejrzałem i gracz korzysta z https://imgupload.pl/
myślę że może być ok bo prosto to działa ale jeśli są jakieś ograniczenia to może TSG coś nam tu podpowie. Jesli ktoś korzysta z innego darmowego serwisu do zamieszczania obrazów i następnie wyciągania linka do niego to zachęcam do podawania.
to nie jest skomplikowane …na początku należy zapisać swój wykres w katalogu „pobrane” następnie uruchomić impupload.pl i wcisnąć zakadkę ” rozpocznij wysyłanie”…otwieramy katalog ” pobrane” i tam zaznaczamy nasze zdjecie ..następnie pojawi się nasze zdjęcie na stronie Imgu[load.pl wciskamy ” wyślij”… nastepnie będziemy mieć link do naszego zdjęcia i po wciśnięciu kopiuj przenosimy to na blog u Darka w konetarzach i wysyłamy…zdjęcie pojawi się w całości
wszystkie te czynności pojawiają się automatycznie wiec nie powinno być z tgym problemu…
Dzięki za instrukcje bo na pewno przyda się ona Jurkowi
Łatwiejszy i szybszy sposób, też darmowy, ale wymaga zainstalowania małej aplikacji ciągle działającej w tle.

gyazo.com
Po zainstalowaniu wystarczy wcisnąć CTR+ALT+C i wyskakuje narzędzie do zaznaczania fragmentu ekranu. Po zaznaczeniu automatycznie w oknie domyślnej przeglądarki otwiera się załadowany już do serwisu obrazek i klikając tam, gdzie pokazuje czarna strzałka na poniższym rysunku możemy skopiować link do obrazka i wkleić go w tekst posta.
Dzięki Slavko
polecam : https://pl.imgbb.com/
Dzieki, a BTTF rozumiem że nie trzeba się tam rejestrować i zakładać konta?
oczywiście nie trzeba
Dzieki.
1998 to zasięg spadkowego mikroklina
I teraz (10:33 ) mamy wyraźniejszy spadek LOP na wykresie 5M , wyraźnie wyższy obrót i strefę na ok. 1998. To są pierwsze objawy które wskazują na możliwość zakończenia korekty i powolny proces rozpoczynania kolejnego swingu , który to powinien dać nam już mocną odpowiedź na to czy wczoraj faktycznie mieliśmy pierwszą falę spadkową.
pierwszy zasięg na dziś do zaliczenia : 1964 https://invst.ly/uiyf0
Chyba mimo wszystko nie tak szybko jakbyś chciał 🙂
niech cudują jak chcą – dziś sesja dla misia : SIT tight 😉
Prawdopodobnie poprawią jeszcze wczorajszy szczyt. Myślę, że jutro/pojutrze będzie ruch, już bez odwrotu.
co stakiego chodzi mi po głowie,,,,

bawiąc się falkami przy założeniu że rozgrywany jest TR ,to W=Y wypada ca 1810,,potem jazda do ca 2650.,taka własna mapa drogowa z punktami docelowymi i oczywiście z licznymi zakrętami.
dzieki Andy..i tu jest przynajmniej konkret…nadal jest szansa ze robimy abcde….

a jesli to tylko wieksza korekta jako ABC….no to chrzest Polski…
ale nie narysuję bo jestem bykiem z urodzenia i zdecydowanie wolę patrzeć w górę…