Rynki mieszają w głowach inwestorów.

Wczorajsza sesja a właściwie jej wyniki wprowadziła kolejne zamieszanie. A może inaczej, wczorajsza sesja nie dała rozstrzygnięć na najbliższy czas.

Indeks WIG 20

Spadek wartości indeksu WIG 20 na wczorajszej sesji sprawił, iż na wykresie dziennym indeksu pojawiła się mała czarna świeczka z większym od korpusu dolnym cieniem. Ten dolny cień to efekt obrony strefy wsparcia przez co w dalszym ciągu za spadkami przemawia „tylko” układ świecowy . Piszę „tylko” ponieważ najistotniejsze wsparcie, którego złamanie mogłoby dać podstawy do zmiany trendu nie nastąpiło a jego obrona zostawia jeszcze dość istotny margines na wzrost. Dodatkowo należy też zauważyć że zakres OB został jedynie w minimalnym stopniu naruszony. Całościowy obraz po sesji jest taki, że w przypadku zmiany trendu na intra do głosu znowu dojdzie „długa” strona rynku. Jeśli natomiast wybite zostanie minimum wczorajszej sesji a w konsekwencji poziom 1961 to w zagraniach swingowych pozycjonowanie na L zostanie powstrzymane.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy zejście w układzie Nietoperza do strefy wyznaczonej przez linię szyi ORGR i zmianę kierunku, która co prawda tylko dzięki fixingowi ale jednak wyszła nad poziom ostatniego potwierdzonego szczytu. To oznacza, że jeśli niedźwiedzie nie zepchną ceny poniżej 1967 czyli wczorajszego minimum, to dojdzie do zmiany trendu w ujęciu intra, co da podstawowe założenie w postaci ataku na 2040.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX, dzięki jego wzrostowi o 0.44% , powstała świeca w postaci małego Pin bara z wzrostowym korpusem. W obecnej sytuacji bardziej należałoby ją traktować jako fala b lub jej część a niżeli jako świeca odwracająca kierunek i dająca początek ruchowi na nowy szczyt. Elementem wspierającym taki scenariusz jest fakt, że zabrakło zejścia do samego zakresu OB. Jednak ewentualność z dołkiem, niestety też musimy brać pod uwagę. Innymi słowy zejście na niższy interwał może wcześniej nam coś rozjaśnić a tam ….

Delikatne naruszenie mniejszego OB i silny powrót do góry z wybiciem ostatniego potwierdzonego szczytu. To obraz jaki rysuje się na wykresie intra kontraktów na DAX. Impuls który zmierza w kierunku strefy oporu na poziomie ok. 15300 może być zatem pierwszym impulsem w fali wyższego rzędu, która zaprowadzi nas na nowy szczyt. Jednak o tym zadecyduje to co zadzieje się w przeciwnym kierunku a dokładniej czy najbliższy spadek będzie tylko korektą impulsu, czy jednak impuls jest częścią jakieś większej korekty nieregularnej i tym samym cofnięcie na południe osiągnie nowe poziomy minimalne a co zaprowadzi nas do zasięgu większego OB. Na koniec muszę wspomnieć o tym że jednak spadek zdołał wybić ostatni potwierdzony dołek w ujęciu swingowym co każe nie bagatelizować scenariusza w którym wybijemy jednak ostatnie minimum ale być może po uprzednim utworzeniu korekty prostej. W takim wypadku zejście do strefy na ok 15200 a następnie swing w górę z nowym wyższym szczytem w okolicy 15310 czy może 15360 wydawałby się najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Na obecną chwilę chyba lepiej wstrzymać się z zagrywaniem nawet typowo Dt pozycji L.

Indeks S&P

Po wzroście wartości indeksu S&P o 0.93% , na wykresie dziennym pojawiła się biała świeca, która w połączeniu z tym co i jak wyrysowało się dnia poprzedniego daje podstawowe założenie wyjścia na nowy szczyt. W przypadku jego braku do gry wróci scenariusz z zejściem na zakres OB. Moim zdaniem można założyć, że w przypadku realizacji podstawowego scenariusza, nowy szczyt nie powstanie jakoś mocno nad tym ostatnim a do głosu dojdzie ponownie założenie dokładnie takie samo jak wczoraj rano.

Jeden obraz wart więcej niż dziesiątki słów a zatem co tu więcej pisać?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

26
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
DominocherryjerzyJ23andy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2026 odwrócić na S – 19 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Krok systemu: 19
Numerologicznie słabe 1988, 1992, 1996.
Lotto: 2025, 1953.
Ciekawie się zrobiło za sprawą fixingu – na kontraktach mamy białą, a na indeksie czwartą czarną świecę, więc okaże się, co czym rządzi – indeks derywatami czy odwrotnie. Jeżeli indeks, to kurs (statystycznie) nie powinien pokonać szczytu (a jeżeli to tylko delikatnie cieniem) i po korekcie podążyć na nowe dołki.
Luka przesunie granice wejścia – może będzie to ciekawy dzień.

Jaro
Gość
Jaro

Pozycja S od 2004 , L + 11 pkt. od kursu otwarcia.
Pozdrawiam,

TSG
Gość
TSG

Wygląda to tak jakby spekuła grała pod głosowanie o forse z EU….

andy
Gość
andy

to co pisałem wczoraj zrealizowałem jestem już na S, stop ustawiony czekam na drugą nogę.

TSG
Gość
TSG

Andy okolice 2010-2 tu oczekuję końca i zamiany….

TsG
Gość
TsG

nie dędę się upierał wygląda ze 2006 zatrzymało…przewalą 1999 będzie lzej

BttF
Gość
BttF

Na dzień dobry test oporu po domkniętej luce w dole nie jest niczym więcej jak korektą pierwszego spadku od 2040 : https://invst.ly/ujttj

Zatem oczekujemy nowego dołka pod 1967 w konsekwencji.

Udanych zagrań 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Święta racja od trzech miesięcy mamy boczniaka dobrze to widać na świeczkach na D1 i spoko.

Jaro
Gość
Jaro

Pozycja L 2005.

J23
Gość
J23

Będzie bieda, zobaczycie. Najpóźniej w przyszłym tygodniu wyjście pod Darkowe 1956 i lecimy.

jerzy
Gość
jerzy
jerzy
Gość
jerzy

test 1991 w formacji abc

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/3BvPGY5 szukamy sygnału na L

TsG
Gość
TsG

a gdyby tak zaliczyć ten ruch jako abc/2b no to powinien być jeszcze 3/c na poziom 2010-12…godz.13.30 kto sie p0od tym podpisze???

cherry
Gość
cherry

Witam

Czytam i zachęcony wpisem BttF, dokonam jednorazowego wpisu, żeby grający S wystudzili emocje, a także nie zgadzając się z Jego założeniem spadku, mam takie prawo, stąd szanując wszystkich blogowiczów napiszę tak, ostrzegając przed stratami.

Uważajcie na spadki, zaczął się ruch na 2170, SL podaje Darek 1952 stoi u mnie. Wczoraj zakupione L 1972.

Strata 20 pkt, przewidywany zysk 200 pkt.

Udanych zagrań.

Pzdr

Domino
Gość
Domino

Śmiała teza Cherry i praktycznie trudna do uwierzenia. Ale nie takie cuda się zdarzały na naszym bananie. Właśnie oddałem S po 1989, ciekawe czy dobrze. Trochu przestraszyłeś mnie tą swoją prognozą 😉 Ale może to dobrze, czasem warto posłuchać innych i nie upierać się przy swoim… Czas zweryfikuje

andy
Gość
andy

S zamknięte ,,mam dwa poziomy decyzyjne 2005 na L i S-1985, wynikają one z potencjalnego rgr-a i z symetri ramion ,zasięg to 2045-2050 ,zobaczymy co wybierze gruby?

andy
Gość
andy

sorry , odchodząc od kompa nie było widocznego wpisu dlatego teraz koryguję błąd ,,miało być orgr-a,,

Domino
Gość
Domino

Czekam z L na 1981, może zejdą, jeśli nie dzisiaj to może jutro – jak się Dax skorekci.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na H1 wsparcie 1960 opór 2020 kto potrafi może grać.