Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 02.07.2020

Środa była dniem podczas którego role omawianych indeksów odwróciły się. Indeks WIG 20 tym razem zyskał 0.77% natomiast indeks DAX stracił -0.41%. Wyniki wczorajszej sesji nie zmieniły jakoś specjalnie sytuacji a co najważniejsze nie dały nam wyraźniejszych wskazań co do perspektywy kolejnych kilku sesji. Zobaczmy jednak ….

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała świeca o charakterze Pin bara. Problem jednak może tu być jej wielkość. Od strony technicznej, utrzymany został poziom 1735 i w świetle świecy mimo wszystko wzrostowej można brać pod uwagę skuteczną obronę dołka i początek ruchu na nowy szczyt. Jednak na tę chwile uważam że mimo wszystko jest to dość słaby sygnał i bez jego potwierdzenia nie postawiłbym na niego pieniędzy. Pewien niepokój wśród byków może a nawet powinien, budzić to co pokazuje nam wykres intra.

Na powyższym wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy silne odbicie bez wcześniejszego zejścia poniżej dołka na 1735 jednak jest to odbicie, które mimo dynamiki na ten moment nie zdołało jeszcze nic mocnego uczynić. Mamy co prawda wyjście nad poziom 1775 czyli wyjście nad ostatni potwierdzony szczyt, jednak jest to wyjście które tak naprawdę równie dobrze wpisywać się może w falę c korekty pędzącej. Taki scenariusz ma silne oparcie w tym, iż między tym odbiciem w górę a poprzednim nie ma impulsu a tylko układ korekcyjny. Jeśli byki miałyby zamienić w nowy impuls wzrostowy to musiałyby pokonać 1780 i jeszcze w tym samym swingu wybić poziom 1805. Jeśli to się nie uda a a rynek zawróci w okolicy 1780 to spodziewałbym się nie tylko wybicia 1735 ale i również 1728 w celu testu okolic 1695.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała świeca spadkowa z wyraźnym dolnym cieniem. Widać że popyt chce pchać w górę ceny na nowe szczyty ale podaż na pewno tego nie ułatwia. Co więcej , dzięki wczorajszemu otwarciu mamy tak naprawdę pełną trójkę korekcyjną po dużej świecy spadkowej z 26.06. To pozwala zakładać, iż w przypadku wybicia 12045 co wydaje się mocno prawdopodobne, będziemy schodzić co najmniej do okolic 11900. Oczywiście wybicie 12045 musi nastąpić w cenach zamknięcia. Samo naruszenie tego poziomu nic niedźwiedziom nie da na co wskazuje wykres intra.

Sytuacja jaka wyrysowana jest na powyższym wykresie na pewno nie jest komfortowa dla żadnej strony rynku. Patrząc na całość tego wykresu, po spadku od szczytu mamy odbicie w postaci korekty prostej gdzie naruszenie ewentualnej dużej formacji DB zostało natychmiast zlikwidowane. Ostatni swing wzrostowy też nie jest czymś wyraźnym. Tzn może to być zarówno impuls jak i ruch korekcyjny z falą B jako korektą pędzącą 1:1. W najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się ataku na strefę z której wczoraj cena po prostu zleciała na łeb na szyję i w przypadku zatrzymania jej tam i zmiany kierunku oczekiwać ruchu w stronę co najmniej 12030. Taki wariant jest możliwy jeśli wspominany swing wzrostowy był impulsem , jeśli nie a tylko korekta to mamy poważne podstawy do tego aby mocno brać pod uwagę spadek , który w finale wybije dołek na 11935. W przypadku gdyby cena jednak zdołała dzisiaj rano wybić 12390 i wyjść na nowy szczyt wówczas następujący po tym spadek mógłby zatrzymać się już w okolicy 12215. Moim zdaniem jakby nie patrzeć to dzisiaj lepsze polowanie może być na S.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
DraDariusz BartłomiejczakMarcinAnnaŁiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nowy
Gość
nowy

S na dax. Godz. 09.15

Dra
Gość
Dra

No toś wyszedł na tym

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Pozycja na W20 zamknęła się na BE :
https://dariuszbartlomiejczak.pl/2020/06/25/analiza-indeksu-wig-20-i-indeksu-dax-przed-sesja-25-06-2020/#comment-72597
ale otworzyło się zlecenie oczekujące …stop loss i cel taki sam 2000comment image

Tom'as
Gość
Tom'as

czekamy jeszcze na odpalenie na bankach ….tutaj stopa zwrotu to min +100%comment image

Łiktor
Gość
Łiktor

Co tak wszyscy zamarli ?

Łiktor
Gość
Łiktor

Niestety S na Nasdaq mi nie weszło już bym zamykał pół pozycji

Anna
Gość
Anna

Od jutra zawody, kto taniej kupi SHORTY

Marcin
Gość
Marcin

Też na to stawiam

Tom'as
Gość
Tom'as

zobacz to 🙂
https://youtu.be/zaAFMrn8uzw?t=19
pod to gramy

Tom'as
Gość
Tom'as

spółki Pan jeszcze rozgrywa bo sezon niesamowity
co Pan sądzi o Polwaxie …. jest szansa na 5,5-6 plncomment image