Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 01.07.2020

Za nami ostatnia sesja miesiąca czerwca, która na WIG 20 zakończyła się spadkiem o -0.6% a na DAX wzrostem o 0.68%. Na wielu, omawianych w weekendowej, instrumentach pojawiły się miesięczne świece z dużymi górnymi cieniami jednak o korpusach wzrostowych. Zatem walka o szczyty nie jest zakonczona.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała spadkowa świeca która nie wybiła minimum z poprzedniej sesji a była utworzona na wyraźnie wyższym obrocie. Zatem dzisiaj powinniśmy raczej spodziewać się próby podniesienia rynku przez popytową stronę. Dotychczasowy spadek z ostatnich 5 sesji w dalszym ciągu jest korektą a to sprawia, że ruch w górę i wybicie 1800 na indeksie dawałoby podstawy do oczekiwania ataku na szczyt a już co najmniej ataku na 1847. Dopóki nie padnie 1735 dopóty nie może być mowy o zakończeniu wzrostów a w nieco szerszym spojrzeniu nawet wybicie tego poziomu nie da jeszcze poważnych podstaw do takich założeń.

Na wykresie intra kontraktów widać wyraźnie jak strefa wsparcia broni byki. Teraz wystarczy aby popytowa strona rynku wyciągnęła cenę nad poziom 1775 i dale skutecznie pokonała 1780 aby rozpocząć założenia scenariusza wzrostowego. Oczywiście dalej mamy kolejny poważny opór który musi zostać pokonany to 1805. Jednak z wykresu wyraźnie wynika, iż dopóki nie zostanie wybite 1735 dopóty własnie spoglądanie na opory do wybicia ma sens.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj wzrostowa świeca , która dała poważne podwaliny pod scenariusz z utworzeniem DB. Właściwie wybicie wczorajszego maksimum cenowego byłoby już realizacją tej formacji, której teoretyczny zasięg pozwalałby na wybicie najistotniejszego obecnie poziomu oporu na ok. 12620 i kontynuację scenariusza z nowym szczytem i kontynuacją trendu wzrostowego. Najistotniejsze wsparcie z punktu widzenia trendu dalej jest na poziomie ok. 11600.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cena naruszyła linię szyi formacji swingowej DB. Zasięg tej formacji to ok. 400 pkt licząc od poziomu ok. 12340. Schodząc do typowych układów Dt , dotychczasowy ruch w górę nie ma w żaden sposób układu impulsowego a jedynie korekcyjny. Jednak zwróciłbym tu uwagę na fakt dotychczasowej korekty pędzącej 1:1 i tego co rysuje wykres po jej wypełnieniu czyli dojściu do szczytu a następnie wybiciu. Jeśli w najbliższym czasie wyrysuje nam się układ mniejszej korekty pędzącej czyli to co bardzo często powstaje na wykresach (układ w większym wymiarze a po nim taki sam układ w mniejszym wymiarze cenowym) to DAX będzie gotowy na bardzo mocny ruch w górę. Choć na wykresie oznaczyłem mniejsze OB (kolor niebieski) to jednak biorę mocno pod uwagę że zanim on się ewentualnie wyrysuje to najpierw cena dobrnie do okolic strefy oporu na ok. 12425. Złamanie takiego scenariusza nastąpi w momencie wybicia w dół 12255 a ewentualne wybicie okolic 12171 będzie sygnałem do założenia ataku przez niedźwiedzie na okolice 11620.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ŁiktorFilipTom'asDariusz BartłomiejczakAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Będą nowe dołki na WIG20, kwestia tygodni do pół roku

Tom'as
Gość
Tom'as

cześć
a które?comment image

Anna
Gość
Anna

marcowe 2020

Filip
Gość
Filip

A przy te tygodnie czy nawet pół roku to co zakładasz? Nowe szczyty aktualnego wzrostu czy boczniak?

Anna
Gość
Anna

wyżej niż w czerwcu nie będzie

Tom'as
Gość
Tom'as

jak przebiją marcowe dołki to biorę kredyt i pakuje się all-in

Anna
Gość
Anna

Słusznie ! Żeby tylko strach Ci pozwolił.

Tom'as
Gość
Tom'as

eee tam strach …. pytanie czy mi żona pozwoli 🙂

max
Gość
max

Anna a na jakiej podstawie piszesz o nowych dołkach bo chyba nie na podstawie wykresu ten na obecną chwilę sugeruje znacznie wyższe poziomy niż czerwcowe

Anna
Gość
Anna

Innych narzędzi niż wykres nie mam. Banki wiszą IMO nad przepaścią, zobacz na miesięczne świeczki. Przeanalizuj sobie WIG20 od 2008.
Dlatego, że Ty widzisz wzrosty a ja spadki, ten biznes się kręci.
Kupuj Max !

Jeśli będą wyżej niż czerwcowy pik, przed pogłębieniem marcowych dołków, podobnie jak Jerry, zaprzestanę pisania.

Tom'as
Gość
Tom'as

banki są przecenione o 50% ,jeżeli 22 zł za pko to jest drogo to po jakiej cenie w/g Ciebie będzie tanio
i kiedy zacząć kupować jak cena W20 doszła do szczytów z 94 roku ?
twierdzicie że nasze firmy przez 3 mce przestoju cofnęły się do lat dziewiędziesiątych?

Filip
Gość
Filip

Ja zakładam spadki bo kiedyś giełda musi się zrównać z realną gospodarką. Ciągle słyszymy, że to będzie kryzys wieloletni. I co? A giełda nic! Nie jest to normalne.

Łiktor
Gość
Łiktor

S po 10316

Łiktor
Gość
Łiktor

zamykam połowę po 10280

Łiktor
Gość
Łiktor

SL na 10330