Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 03.07.2020

Za nami „bycza sesja”, która poprowadziła indeks WIG 20 do wzrostu o 1.78% a indeks DAX do wzrostu 2.84%. Po tych „wyczynach” stron popytowych trudno jest nie zakładać , że oba indeksy mimo perturbacji wybrały drogę na nowe szczyty i tylko jest niewielki procent prawdopodobieństwa, że tak się nie stanie.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 mamy wzrostową świecę po luce cenowej na zwiększonym obrocie. Nic dodać nic ująć, potwierdzenie sygnału na świecy Pin barowej stało się niezaprzeczalnym faktem. Przy obecnym układzie konsolidacji w postaci trójkąta i wspomnianym potwierdzonym sygnale, trudno jest zakładać coś innego niż marsz na nowy szczyt. Oczywiście giełda potrafi platać figle ale w obliczu obecnej sytuacji musiałby to być znaczący zwrot. Nie wiadomo jak dzisiaj potoczy się sesja bo wiemy, że USA maja wolne ale najbliższe sesje powinny zaprowadzić cenę indeksu w przestrzeń 1900-2000.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, po obronie wsparcia na 1735 cena poszybowała w górę i co najważniejsze wybiła poziom 1805. Co prawda strefa oporu – strefa na Koronę, powstrzymała wzrost i dała szansę na utworzenie pewnej konsolidacji, jednak zakładam, że jest jeszcze miejsce w tym swingu na ruch w kierunku 1820. Gdyby jednak rynek postanowił wstrzymać się w tym dniu od dalszego wzrostu a w następstwie wybić konsolidację dołem to wsparcia w postaci stref na 1780 i nieco niżej w okolicy 1775 powinny skutecznie powstrzymać zapędy niedźwiedzi. Nieco inaczej może wyglądać kwestia docelowych wsparć w przypadku kiedy mimo wszystko najpierw pójdziemy w okolicę 1820 a ewentualnie później wejdziemy w korektę (ten scenariusz jest według mojej oceny najbardziej prawdopodobny), wówczas można będzie się spodziewać zejścia również do wspomnianych rejonów ale tym mocno przyciągającym będzie rejon 1750.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wyraźna wzrostowa świeca , która swoim maksimum wybiła poziom szczytu z 23.06. Tym samym główne założenie to nowe szczyty w ruchu od marca a co za tym idzie atak na 12900- 13000 w ciągu 2-3 najbliższych sesji. Wsparcie , którego indeks nie powinien wybić aby realizować zakładany scenariusz to ok. 12095.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy wyraźny trend wzrostowy w którym podczas wczorajszego wieczoru została wykonana korekta będąca najprawdopodobniej falą 4 od dołka na brązowej strefie wsparcia czyli na poziomie 12065. Tym samym mamy wybity poprzedni szczyt a DAX powinien jeszcze pójść w górę zanim ewentualnie wejdzie w nieco większą korektę. Ewentualny ruch w górę prognozuję do okolic 12770- 12800. Piszę „ewentualny” bo do końca nigdy nie wiadomo czy w takim momencie nie wejdzie do gry nieco inny scenariusz z korektą pędzącą wyższego stopnia. Pierwszym sygnałem do takiego scenariusza byłoby zdecydowane wybicie 12533 a wówczas można byłoby spodziewać się zejścia nawet w okolice 11330-11350. Natomiast droga do złamania wzrostu i odsunięcia ataku na 13000 jest dość spora więc na tę chwilę nie będę o niej nawet wspominał.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Konradandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

w wolnej chwili cosik z astrologii,,Stany Zjednoczone pogrążają się w kryzysie ekonomicznym i politycznym. Dziesięcioprocentowa przewaga słabego Joe Bidena może się oczywiście zredukować do jesieni, ale wygląda na to, że Trumpa czekają nieliche problemy. I nie chodzi tu wyłącznie o kwestie polityczne, ale również zdrowotne. Coraz dziwaczniejsze zachowania Trumpa, reakcje, słowa, emocjonalne wybuchy, agresja mogą być przejawem poważnych problemów zdrowotnych – mianowicie demencji. Jego ojciec zmarł na Alzheimera, starszy brat zmarł z powodu alkoholizmu, brat Robert znajduje się szpitalu neurologicznym na oddziale opiekuńczym. Możliwe, że zaćmienie z 2017 roku zaczyna przynosić mu ciężkie żniwa dopiero teraz i wpłynie na wynik… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

i z naszego podwórka,,Kluczem do zmiany będą kwestie ekonomiczne, bo tak też było w powojennych dziejach Polski. Wszystkie polityczne przełomy po 1945 roku miały w tle czynnik ekonomiczny. To stara i dobrze znana zasada, że ludzie zaczynają myśleć o wolności, gdy zaczyna brakować w sklepie kiełbasy. Tak było w 1956 roku, gdyż poznański czerwiec i masakra robotników miała przyczyny ekonomiczne. Kolejny kryzys ekonomiczny zmasakrował gdańskich stoczniowców i doprowadził do upadku Gomułki. Zamieszki w Radomiu i Ursusie w 1976 roku oraz kryzys końca lat 70-tych doprowadził do powstania „Solidarności”. Komunizm w Polsce upadł również z powodów ekonomicznych i niewydolności systemu w… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

c.d. ,,Optymistyczne zapowiedzi głoszące rychłe odbicie polskiej gospodarki są złudne i są przede wszystkim produktem politycznej propagandy. Rząd starannie ukrywa prawdę o finansach publicznych i ważnych wskaźnikach statystycznych. Polskę czeka dotkliwy i głęboki kryzys ekonomiczny, który zacznie się w okolicach września, gdy przestaną działać tzw. tarcze antykryzysowe. Sam lipiec będzie jeszcze niezły. Trygon Urana do Słońca horoskopu denominacji złotego uspokaja sytuację ekonomiczną państwa i notowania złotego. Słabiej zaś będzie na giełdzie. W horoskopie WIG 30 Saturn utworzy kwadraturę ze Słońcem, co może spowodować pewne osłabienie, ale o większych spadkach raczej nie ma mowy. Do nich dojdzie we wrześniu.,, pozdrawiam inwestorów

Konrad
Gość
Konrad

Dzięki andy. U mnie odcięli prąd, wiec dopiero teraz mogę coś naskrobać. numerologia wczorajszej sesji pokazuje szczyt, więc wiadomo, gdzie ustawić stopa.
Na razie na 5 min widzę wyjście z formacji podwójnego szczytu z możliwością zejścia do 1785 pkt. Negacja wiadomo gdzie. 😉