Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 25.06.2020

Za nami dzień niedźwiedzia podczas którego indeks WIG 20 stracił -2.29% a indeks DAX -3.43%. Dość zdecydowana wyprzedaż na obu rynkach zasiała poważne ziarno niepokoju dla inwestorów.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wyraźna spadkowa świeca, która zasłoniła w całości korpus wzrostowej świecy z poprzedniej sesji. Formacja Objęcia bessy powstała w rejonie strefy na Koronę i czeka obecnie na jej potwierdzenie. Jeśli to potwierdzenie nastąpi to z dużym prawdopodobieństwem indeks pójdzie na 1670 a dalej w kierunku 1550. Tym samym w oczy inwestorów zajrzy widmo spadków na nowe dołki całej bessy od 2018.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 , wczorajszy spadek nie zdołał wybici poziomu 1780 jednak wydaje się , że to tylko odroczenie do dnia dzisiejszego. Wybicie wspomnianego poziomu będzie już pierwszym sygnałem możliwości zmiany tendencji wzrostowej jaką mieliśmy od dołka na poziomie zielonego OB. Na obecna chwilę po zejściu z szczytu do wspomnianego dołka, ruch w górę utworzył korektę w trzech falach. Obecnie jedyną szansą dla byków jest zatrzymanie spadku w rejonie strefy na ok. 1750-1760 co choć wydaje się mało prawdopodobne to jednak nie jest niemożliwe. Zwłaszcza, że po pierwszym impulsie od dołka cała reszta swingów była „trójkami” a wczorajszy spadek mógłby idealnie się wpisać w falę C korekty nieregularnej. Zatem choć wczorajszy dzień daje mocne wskazanie na coś więcej w dół to jednak gdzieś tam z tyłu głowy , koncepcja z nieregularną u mnie tkwi.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX również powstała wyraźna świeca spadkowa tu po luce cenowej. Tym samym do gry weszły misie z zamiarem zejścia do ok. 11600 a w przypadku wybicia dalej na ok. 11200 co zmieniłoby dość znacząco obraz sytuacji od dołka na 8255. Obecnie do zamknięcia jest luka cenowa z 16.06 i na tym warto się skupić, czy tak się stanie.

Dlaczego można mieć małą niepewność co do zamknięcia wspomnianej luki? Wykres kontraktów na DAX pokazuje wyraźnie że ostatnie wyjście na szczyt nie było impulsem a trójką a to znowu daje do myślenia o korekcie nieregularnej , tym bardziej że S&P po pierwszym wyraźnym impulsie od dołka ma do tej chwili zupełnie normalną korektę i ponad 100 pkt do dołka czyli początku impulsu. Na DAX w ujęciu intra raczej powinniśmy spodziewać się kolejnego wyjścia w dół ale tu ważnym jest czy niedźwiedź upora się z najbliższą strefą wsparcia a jeśli tak to jak będzie wyglądało spotkanie z okolicami 11800.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
22 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
maxEmilMarcinKonradDomino Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wasco
Gość
Wasco

Wczoraj 1950 dzisiaj 1550
Co jutro

romek
Gość
romek

Na DAX fajne odbicie na h4 na razie,
ciekawe co zrobią po południu?

Domino
Gość
Domino

Dziękuję Andy za odpowiedź, nasz Fw20 bardzo słabo odbija dlatego zmieniam S oczekujące na 1774, może dadzą.

andy
Gość
andy

Domino, jeśli moje założenie jest poprawne to pamiętaj że fala wzrostowa ma być a-b-c

Domino
Gość
Domino

Ok Andy. Aktualnie zaryzykuję i spróbuję 1 L wystawiam po 1763 ale znając życie pewnie nie wejdzie. Gram pod odbicie w kierunku 1780.

Konrad
Gość
Konrad

Mamy lokalne przesilenie na bazie wczorajszej numerologii, ale nie zapominajmy o tym, że jutro mamy numerologię „miesięczną” podawaną na początku miesiąca przy okazji weekendowej, więc kto wie, czy jutro nie będzie ostatnia szansa na ucieczkę? Oczywiście, jeżeli zobaczymy nowe maksima w stosunku do dzisiaj.

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Fw20 Buy 1775
SL 1720
TP 2000comment image

Domino
Gość
Domino

A mi weszło S po 1774, SL 1789.

Domino
Gość
Domino

Zostałem wystopowany. Teraz szukam S w okolicy 1800.

Tom'as
Gość
Tom'as

no to Stop Loss

Domino
Gość
Domino

Zlecenie S 1799, ciekawe czy dadzą. Nie weszło więc biorę na fixie S.

Tom'as
Gość
Tom'as

jaki to jest sens dawać Stop loss 1789 i wchodzić o 10 pkt wyżej na końcu sesji bez stop losa?

Emil
Gość
Emil

Jutro przetrzepia skore byczkowi co się odwlecze to nie uciecze

max
Gość
max

Domino poziomy do ewentualnego szukania S https://iv.pl/image/GtS7bDX wybicie 1818-20 zmienia kodowanie na L

Tom'as
Gość
Tom'as

rozumiem że po 1820 byś sprzedawał a po 1825 już będziesz kupował
czyli co lepiej kupować jak cena jest wyżej ? nie rozumiem tego

Domino
Gość
Domino

Dzięki Max, w przypadku wybicia powyżej 1800, zamierzam dołożyć S w okolicy 1820, ale coś mi intuicja podpowiada, że dzisiaj u nas będzie czerwień, przynajmniej do godziny 12. I spodziewam się zejścia ponownie do rejonu 1780.