Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 08.05.2020

Za nami sesja, która należała do byków co przełożyło się na wzrost indeksu WIG 20 o 1.24% i wzrost indeksu DAX o 1.44%. Można chyba powiedzieć, że w układach dziennych nie zaszły zbyt wielkie zmiany sytuacji technicznej obu indeksów. To sprawia , że naszą uwagę przykuwają wykresy intra choć na dziennych pojawiły się elementy, na które powinniśmy zwrócić również swoją uwagę.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj biała szpulka położona mniej więcej w połowie czarnego korpusu z poprzedniej sesji. Poziom 1554 nie został wybity co sprawia że w dalszym ciągu mamy tylko korektę a wspomniany układ świec daje nam formację Harami. Wydaje się zatem że potwierdzenie lub zanegowanie formacji będzie miało tu duże znaczenie. W pierwszym przypadku będziemy mieli wykończenie większej korekty pędzącej w niemal idealnym 1:1 , w drugim, przy wybiciu 1554 wejście w swing spadkowy, który może nabrać całkiem sporych rozmiarów, chyba że powstrzyma go strefa wsparcia na ok 1510-1520.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 po wykończeniu całego impulsu spadkowego z klinem końcowym jako fala 5 mamy dynamiczne odbicie, które pokonało ostatni potwierdzony szczyt i zatrzymało się na strefie oporu 1603-1606. Odbicie na obecną chwilę ma raczej charakter korekty prostej wykończonej formacją odwracającą. To zaś przy zachowaniu wczorajszego maksimum dnia , oznaczałoby wybicie dołka i próby wybicia 1553 niosącego za sobą wspominane wcześniej konsekwencje.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj biała świeczka. To powoduje że mamy techniczną walkę między OB i drogą na nowy szczyt a formacją szczytowa , luka cenową i korektą prostą po pierwszym ruchu w dół. Powiem szczerze, że trudno jest mi wypowiedzieć się z większym przekonaniem , który scenariusz wygra ale wiem jedno, że powinniśmy trzymać się tego pierwszego a w przypadku poważnych wątpliwości nie robić nic tzn. postać z boku. Jakby nie było dopóki trwa trend dopóki kupuj ale nie rób nic w przeciwną stronę.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cały czas mamy tendencję wzrostową , która układa się w formacji flagi. Dojście do strefy oporu raczej wywoła teraz jakiś spadek ale czy będzie on tym , który wyprowadzi cenę z kanału dołem? Wydawać się może że to bardzo prawdopodobne i że spadek do chociażby okolic 10500 czy 10450 jest bardzo prawdopodobny. Oczywiście, realizacja takiego scenariusza nie może przesłaniać nam jeszcze czegoś mocniejszego z wybiciem dołka włącznie. Jeśli jednak korekta nie zdoła wyprowadzić ceny z kanału to kolejny swing wzrostowy powinien być tym który wybije górą.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MaciejNowakKonradABCcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Vtec
Gość
Vtec

Czyli otwarcie z luka + 1,5 % obstawiam sadzac po indeksach swiatowych i po wczorajszym slabym koncu a pozniej uwazacie ze S-ki z sl ?

andy
Gość
andy

obrali kierunek przeciwny więc harmonie 1630 i1633, oraz luka i fibo 0,62

ABC
Gość
ABC

Andy fibo0.62 i lukę rozumiem ale podpowiedź z jakiego mierzenia wychodzi harmonia na 30 i 33.

andy
Gość
andy

ABC, z dwóch mierzeń 1584+46=1630 ,oraz 1557+76=1533

ABC
Gość
ABC

Andy zrób mi tę uprzejmość i narysuj/napisz jak to mierzysz bo za .uja nie mogę tego rozkminic aby był morał na przyszłość.
Ja gram na fibo zakładam w tym swingu że obserwuję 0.5 na 1622 a jeżeli będzie dynamika to oddam na 0.6 na 1637 i tyle.scenariusz do kosza kiedy złamią swing pod wczorajszym dołkiem.

andy
Gość
andy

ABC,dla mnie harmonia to równość odcinków ,natomiast harmoniczność to uwzględnienie fibo w tych odcinkach i tak 1603-1557=46 ; teraz 1584+46=1630 ,prostota we wszystkim to klucz do sukcesu ,lecz nie zapominaj że to też znajomość Elliotta/zakończenie impulsów i korekt /iświece które zmieniają kierunki ruchu.i to wszystko .Życzę powodzenia i dużo kasy.,a na giełdzie jej nie brakuje ,niech grubas się nią dzieli z drobnymi inwestorami

cherry
Gość
cherry

Witam. Tak jak pisałem wczoraj podeszli pod górny zakres, więc sprzedałem S 1610. Czekam na zamknięcie luki, wtedy zamiana na L, szacuje ruch ten zrobić na poziomie 94-96. Następnie zakładany ruch to max 1622, rozważę zamianę na S.

Udanych zagrań.

Pzdr

Konrad
Gość
Konrad

Po tych dziwnych zabiegach dużego gracza, mnie wychodzi tylko jedno – powrót na 1690 pkt.

Vtec
Gość
Vtec

Dzieki za dobre prognozy, zobaczcie na daxa, polecimy za nim?

Nowak
Gość
Nowak

Uważam, że robią powtórkę z poprzedniego czwartku.
Poprawimy ostatni dołek w okolicy 1550 ? (niekoniecznie dzisiaj, dzisiaj tylko początek ruchu)

andy
Gość
andy

na ten moment wyrysowali flagę pro wzrostową , jak wyjdą z niej górą to jej zasięg=1630!

Maciej
Gość
Maciej

Najpierw: przesunąć wybory na później! Teraz: jakim prawem odwołano wybory?! Takich debilów nie można szanować. Opozycja to zakała naszego narodu. Panie Darku dla mnie jest Pan naprawdę równym człowiekiem. Giełda, biznes to raczej jakiś tam kapitalizm, wyzysk ale u Pana jest to super element. Dlaczego? Bo można zarabiać nie niszcząc innych. Niestety te cepy z koalicji to banda rabusiów i tego co najgorsze. Mam nadzieję że mimo ostrych słów puści Pan ten komentarz chociaż zdaję sobie sprawę że jest Pan osobą która choć jest za PiS to nie dopuszcza do wściekłych ataków na innych. Panie Darku jestem z Panem całym… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

Panowie,,politycy., z opozycji i koalicji rządzącej- ,z badań ONZ wynika że75% Polaków ma problemy ze zrozumieniem tego co czyta a więc z myśleniem i posługuje się stereotypami i ,,papką,, , którą przygotują dziennikarze z obu stron oraz łatwością obrażania innych . Na pewno pamiętacie POPiS i niedoszłego premiera z Krakowa wtedy to wykonano majstersztyk starszych braci w wierze ,dwie……………/grupy,bandy, mafie,i.t.p.-wpiszcie co chcecie/ doszły do porozumienia że przy ograniczonej ilości stanowisk w rządzie ,urzędach państwowych,samorządach, spółek skarbu państwa /swoich trzeba nagrodzić ,a jest ich nie mało/ będziemy rządzić na zmianę. Więc najpierw my się nachapiemy/ PO/ potem wy/PiS/ I POTEM ZNOWU… Czytaj więcej »