Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 07.05.2020.

Środa nie była dniem, w którym solidarność niedźwiedzi zagórowała na parkietach giełdowych. Indeks WIG 20 stracił wczoraj -1.93% a indeks DAX -1.15%. Jednak w ujęciach dziennych obu indeksów , w dalszym ciągu mamy niezmienioną sytuację.

Indeks WIG 20

Choć na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała po wczorajszej sesji spadkowa świeca to jednak najważniejszy poziom wsparcia na 1554 nie został wybity. Na obecną chwilę mamy równość ostatnich dwóch spadków a co za tym idzie, w dalszym ciągu teoretyczna możliwość wyjścia na nowy szczyt. Aby móc na poważnie myśleć o spadkach na nowe minima , indeks musi wybić 1554 ale i również 1550 gdzie wypada OB. Nie trzeba pisać o tym , ze ewentualne wybicie powinno być dynamiczne a nie takie niemrawe jak ostatnie 3 sesje.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 widać wyraźnie jak obecny spadek doszedł do zasięgu mniejszego OB i tym samym na tę chwilę utworzył korektę pędzącą 1:1. Ewentualne zatrzymanie w tych rejonach zapędu niedźwiedzi i w efekcie wybicie w górę poziomu 1591 będzie pierwszym potwierdzeniem mogącym świadczyć o kolejnym ataku na na nowy szczyt. Tym co wydaje się wspomagać taki scenariusz jest zachowanie LOP , który na większości ruchu spadkowego malał a dopiero wczoraj przy ustanawianiu minimum zaczął rosnąć. I jeszcze jedna uwaga, rynek kontraktów daje trudniejsze zadanie dla niedźwiedzi niż indeks. Tu aby pokonać zakres większego OB trzeba koniecznie wybić 1520 a nie tylko 1550.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy co prawda spadkową świecę ale szerszym układzie stanowi ona jedynie korektę po odbiciu z dołka na wysokości OB. Zatem dopóki ten dołek nie zostanie wybity dopóty cały czas w grze jest nowy szczyt. Nic dodać nic ująć.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy wybicie ostatniego potwierdzonego dołka a więc pierwszy sygnał świadczący o możliwości zmiany kierunku, jednak układ w jakim spadek się odbył ma dla mnie charakter mało zbliżony do impulsu. Wydaje się, że oznaczony OB w spadku zostanie jednak wybity a najważniejszym oporem będzie poziom w okolicy 10690. Dlaczego? Bo obecny wzrost zarysowuje znamiona układu korekty z falą b w postaci pędzącej 1:1 i jeśli wspomniana strefa skutecznie zatrzyma wzrost to będziemy mieli kolejny ruch w dół i dojście co najmniej w okolice 10500. Jeśli natomiast nie zadziała opór na zmianę kierunku a co najwyżej powstanie lekkie cofnięcie to po dalszym wzroście wybijającym tę strefę będziemy mieli już swing impulsowy i otwarcie drogi na nowy szczyt. Zatem dzisiaj może być ciekawa sesja bo działania w ujęciach intra mogą przełożyć się na szerszy wymiar dzienny. W zdecydowanych działaniach mogą jednak przeszkadzać dane jakie zostaną opublikowane w dniu jutrzejszym na rynku w USA dotyczące rynku pracy. Często bowiem czwartek i piątek do publikacji tych danych jest w fazie jakby uśpienia.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

26
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
icebergKKkrzysztofandycherryKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

na rozgrzewkę zaliczony mały orgr, pare punktów przytulone

rubik
Gość
rubik

Wybory kopertowe, niezgodnie z konstytucją, ale to nie ma znaczenia bo Trybunał oraz Sąd Najwyższy w kieszeni wodza… Serio Darek, nadal popierasz PiS?

Radex
Gość
Radex

zadna inna gielda nie spada a my polecielismy ladnie, jakies pomysly ?

Mariuszwwł
Gość
Mariuszwwł

Witam Panie Darku, zamknąłem S z poniedziałku po 1571 o godzinie 9.55, przy tak małych obrotach każdy ruch intra może być fałszywy a jeśli na D1 zasłoni wczorajszą świecę na małych obrotach to idea korekty pędzącej nabiera „mocy prawnej”. Dziś zaglądam na rynek dopiero po 16-tej w nadziei na sygnał z D1

Konrad
Gość
Konrad

Bardzo dziwne zachowanie kursu. W mojej metodologii pogłębienie wczorajszych minimów [przy potencjalnej dacie zwrotu i numerologii], powinno przynieść dalszy zjazd. Co prawda było to tylko 6 pkt., ale jak dla mnie to trochę za dużo. Ruch w górę może być zatem zmyłką lub ostatnim ruchem przed dalszą przeceną. Poza tym, wczoraj duży gracz znowu zastosował na fixingu ten sam „manewr”, jak 29.04.2020; 08.04.2020, czy 25.02.2020 (większa liczba ofert kupna nie podbiła ceny, a wręcz przeciwnie). Dlatego po szarpnięciu mieliśmy zjazd i teraz powrót na maksima. Uważam, że jeżeli sesja zakończy się nad kreską, to jutro zobaczymy 1630-1650, a jeżeli pod… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

harmonia 1593i 1595 , już na s , l-zamknięte

andy
Gość
andy

fajny dzisiaj rollercoster w takich dniach dobrze się zarabia, dobrane s po 36×1.272=46+1557=1603 ,pozdrawiam , życzę zysków

cherry
Gość
cherry

Witam, Andy grt zagrań, grt zysków. Napisze tak zachód idzie w górę, FW pokazuje TP dla L na 1614, 1630 i 1660. Jutro może być luka nad 1612, wtedy nie koniecznie w dół, pzdr

andy
Gość
andy

Cherry, dzięki ,zamknąłem s brane po1602 , zostawiłem te po 1593, dzisiaj zarobiłem ,więc jest czym zaryzykować ,ponieważ mam niedżwiedzi charakter,więc z góry na dół lepiej mi się pogrywa. Obecnie mamy taki czas że nie wiadomo co nam przyniesie wieczór nie mówiąc już o ranku.
pozdrawiam

cherry
Gość
cherry

Witam, dzisiaj nie gram fw, wiec wpis popołudniowy.

Podam dwa poziomy, bo weszliśmy w ten zakres, poziom od 1585 do 1610. To odpowiedź na jutrzejszą sesją.Nad górnym gramy dt w górę i na odwrót. Poczekajmy, za 50 minut odpowiedź.

Jeśli podjadą pod górny rozważę S, obecnie L nie planuje.

Życze udanych zagrań.

Pzdr

cherry
Gość
cherry

Na szkicu screen tylko sygnałów jakie dawał wskaźnik, rynki FW, SP, DAX.

Trudno uwierzyć, że tak zagrają, ale atmosfera i klimat, który na polskim rynku utworzył Gruby, nakazuje patrzeć do dołu, a jak będzie?

Andy, dobrze, że piszesz wejścia, tylko prośba troszkę wcześniej już na etapie zakładanego wejścia, wtedy i Admin zdąży zmoderować wpis i my mamy info.
Nie piszę, ze skorzystam, ale daje już inne spojrzenie i weryfikuje bynajmniej u mnie ostrożność jeśli zakładam inaczej.

comment image

andy
Gość
andy

Cherry,jeżeli poziomy są odległe to są one pokazane wcześniej mimo poślizgu czasowego moderacji , natomiast przy scalpingu staje się to niemożliwe ,bo jest już po fakcie bowiem decyzja rodzi się w trakcie obserwowania wykresu.i nie wynika to z chęci skrywania przed innymi uczestnikami bloga ,bowiem kasy na giełdzie dla nikogo nie zabraknie

andy
Gość
andy

dawno nie widziałem tak mocnej strefy wsparcia 1575
zasięg rgr-a
harmonia
fibo -0,618
fibo-2,618
i co z tym zrobi grubas?

krzysztof
Gość
krzysztof

FED wydrukował 3,2 bln $ czyli 20% PKB w miesiąc , mam nadzieje że już ROZUMICIE dlaczego rośnie a nie spada na całym świecie , jest tyle wydrukowanych bilionów że granie S-ek to głupota a już na pewno na tej serii , co innego jak będą wynki spółek 2-3 kwartał ale to dopiero jesienią , VIX codziennie niżej także sytuacje opanowana FED kupuje każdy spadek z Bankiem Japonii .

andy
Gość
andy

Krzysztof ,głupotą jest pieprzyć głupoty, stosuj starą zasadę graj to co widzisz ,a nie to co sobie wyobrażasz