Analiza weekendowa 04-08.05.2020.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj niestety tylko dwie odsłony tj. indeksy i spółki. Na rynek walutowy w pełnym wydaniu nie było szans. Sorry.

Indeksy giełdowe:

Spółki z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

37
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
nowyDominokrzysztofandycherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nowak
Gość
Nowak

Darek a co sądzisz o ryzyku politycznym ? Bałagan z wyborami już jest, do tego SN, chaos będzie coraz większy, może to przestraszyć zagranicznych i nasza giełda będzie szła własną ścieżką.

cherry
Gość
cherry

Witam. Chciałbym zacząć od wpisu: Spadki czas zacząć, ale potrzeba potwierdzenia, może już dzisiaj. Założenie, tak jak wspominałem w zeszłym tygodniu, podając pewne poziomy, to na nich właśnie będę szukał S na FW. Dobre S chciałbym sprzedać w zakresie 32-35, bardzo dobre S chciałbym sprzedać na zamknięciu luki 38-52. Jestem bez pozycji po 1607 na fix wywaliłem S w piątek. Z kolei L na dt poszukałbym dopiero na 1574-78. Uwaga: Spadki, jeśli dobrze znaczę fale, to fala 3wC, bardzo duża dynamika tzw. wodospad, Poziomy wymienione mogą być potencjalnym startem tej fali, zasięg całej fali spadkowej to zakres 1520 – 1480.… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

Cherry , pierwszym sygnałem że spadamy będzie złamanie orgr-a/ 1605/ którego zasięg to 1651,ale przydało by się domknać lukę która jak doopa mocno przyciąga .

Domino
Gość
Domino

Cherry też mi się wydaje, że powinniśmy mocniej spaść w dół ale z drugiej strony intuicja mi podpowiada, że zanim zaczną się spadki prawdopodobnie pociągną banki w górę, np. PKOBP na ok. 24 zł a PEO na ok. 56 zł. W związku z tym, że intuicja u mnie na GPW często się sprawdza/ła zaryzykowałem i nabyłem w/w pakiety banków. PKO mam po średniej cenie 20,68 a PEO ze średnią 49,80. Na FW20 obecnie nie gram. Postawiłem kapitał na banki i czekam. Pozdrawiam

andy
Gość
andy

Domino
banki —udzielone kredyty/firmy +osoby fizyczne/—recesja—bezrobocie—-niemożliwość spłaty rat—–straty banków—-czy pójdą w górę?
A dlaczego nie spółki gamingowe;medyczne , biotechnologiczne; właśnie na nich /groszowych ;złotówkowych/ ,przytuliłem parę ładnych groszy, przecież na nich trwa hossa.

Konrad
Gość
Konrad

Za duże nagromadzenie „ciężkich dat” u mnie. Dla dzisiaj mamy nowe maks więc pasuje odwrót, a co jeżeli pojawi się także nowe min. w porównaniu do piątku? Ja czekam do środy. Biała, to dalszy ruch w górę nawet do 19-20.05.2020. Czarna, to raczej coś większego w dół. Dziwne rzeczy dzieją się na fixingach. Ja zostałem z długą na weekend i dzisiaj w ciemno(bo znowu aliorowi się coś pierdzieli) zamknęło mi po 1615. Bez pozycji. Ale skoro się coś pierdzieli, to znaczy, że coś większego się szykuje i znowu szaraczków chcą wykończyć „niedostępnością funkcjonalności inwestycyjnych). Gdyby ufać każdej ciężkiej dacie, to… Czytaj więcej »

Filip
Gość
Filip

Panie Darku, jak Pan się zaparuje na ASSECOPOL? Dociągną do 90+ (górki z 2007 r)?

Roland
Gość
Roland

Po wyższym otwarciu grają znowu dzisiaj czarną świecę, stary schemat. W długim okresie podtrzymuję zdanie, że będzie test dołków z marca.

nowy
Gość
nowy

Panie Darku, czy w okolicach 10750-70 szukamy L, czy lepiej nie ruszać, bo ręce poucina?

cherry
Gość
cherry

Dziękuje za wpisy.

Mój komentarz na 12.30 rynek na 1598.

Ważny pkt obecnie 1608-10, nie przekraczamy dzisiejszego szczytu dt, wtedy gramy falę składową 3wC czyli 2w3wC (warunek dzisiejszy dołek to koniec 1w3wC.

Jeśli tak jest proszę obserwować co zrobią w zakresie podanym powyżej czyli około 1610,. Tutaj zakładam wodospad w dół, może on nastąpić wcześniej ale przyjąłem F. 62%.

Teraz zasięg wodospadu, z tej struktury wychodzi spadek na 1570-75 i to dynamicznie, pozostało poczekać i potwierdzić założenie.

Udanych

Wezmę S jeśli stwierdzę, że opis może być grany, poziom 1608 sprzedam.

Pzdr

Roland
Gość
Roland

cherry przestań pisać o wodospadzie, jak widzisz spadek o 20 pkt, bo to dziwnie brzmi.

cherry
Gość
cherry

Do Rolanda. Z całym szacunkiem, ale pisząc u Darka obawiam się logicznego odbioru założenia tzn, umiejętności czytania ze zrozumieniem. Jeśli piszę: „Dobre S chciałbym sprzedać w zakresie 32-35, bardzo dobre S chciałbym sprzedać na zamknięciu luki 38-52……… …….Uwaga: Spadki, jeśli dobrze znaczę fale, to fala 3wC, bardzo duża dynamika tzw. wodospad, Poziomy wymienione mogą być potencjalnym startem tej fali, zasięg całej fali spadkowej to zakres 1520 – 1480.” Poziom spadku z 1632 – 52, gdzie szukam startu spadkowej 3wC, przy założeniu spadku na 1520-1480, to w żaden sposób nie wychodzi mi spadek 20 pkt. Jest to ruch ponad 100 pkt… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

imo orgr-a zanegowali , powinniśmy spadać -czy leci z nami pilot? s daje dzisiaj zarobić

Robert
Gość
Robert

jeżeli dziś spuszczą daxa poniżej 10 800, to na bananie tak jak pisze cherry wodospad, miedź powinna w tym pomóc, nie mówiąc o sytuacji w spółkach np. PKN zmuszany jest do kupna zadłużonej ENERGII itp.

Konrad
Gość
Konrad

Statystycznie za 2019 r mieliśmy 50 poniedziałków. Kupując na piątkowym fixingu w każdy z nich i sprzedając na poniedziałkowym otwarciu – z zyskiem wyszlibyśmy w 68% przypadków, co daje (po zliczeniu punktów i odcięciu prowizji) 4848 zł. W pozostałych 28% przypadków zaliczylibyśmy stratę i przy 4% otwarcie było neutralne. Strata+prowizja=2732. Dwie sesje neutralne (koszt otwarcia i zamknięcia=36 zł), co daje nam 4848-2732-36=2080 zł przy grze na 1 kontrakt. 😉

cherry
Gość
cherry

Na SP koniec wzrostów, mamy po impulsie spadkowe a i korekcyjne b, czas na spadkowe b. Zasięg spadku w impulsie to cel 1620, ale tylko dla składowej fali 3wC. Pokonanie 1890 powinno dać przyśpieszenie ruchu w dół.

Dax, tutaj także korekta, już powinni przyśpieszać, obecnie napisze cel wstępny, zejście pod 10640.

Pzdr

krzysztof
Gość
krzysztof

Na S&P poszli do góy tylko 3 falami teraz i nie zrobili nowego szczytu , uwaga wskazana bo FED skończył dodruk

nowy
Gość
nowy

Ja pier…Jak po sznurku zeszli do 10750 i wycofałem się z zajęcia długiej pozycji. Do bani.