Poranny przegląd rynków.

Wczorajsza sesja należała do byków chociaż na Naszym parkiecie w najmniejszym stopniu.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstał wczoraj wzrostowy Pin bar z delikatnym górnym cieniem. Innymi słowy mamy kolejną świecę „udeptującą” dno. Dalej w grze nowy szczyt a aby to zmienić trzeba wyjść dynamicznie dołem z konsolidacji w jakiej jesteśmy od 4 sesji.

W dalszym ciągu mamy konsolidację która z trójkątnej przeszła w prostokątną. Na koniec sesji mamy Pin bara na spadki ale to naprawdę jest mało znaczące dopóki poruszamy się w konsolidacji.

Indeks DAX

Wzrostowa świeca idealnie wpisująca się w scenariusz z Megafonem. Po trojce spadkowej mamy zaczątki nowego swingu wzrostowego a dzisiaj rynek powinien dobrać się do szczytu pierwszego swingu. Najdalej powinno to zadziać się jutro.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy pełen impuls od dołka OB z fala 2 pędzącą. Fala 5 w tym impulsie jest również czytelnym impulsem i dlatego zakładam, że zejście w dół od szczytu jest falą a korekty . Pisze korekty bo dopóki nie zejdziemy poniżej dołka na dole wykresu dopóki mamy korektę. Jeśli jest to korekta jako fala 4 to ma możliwość zejścia niemal do zasięgu OB ale pierwszym mocnym wsparciem jest widoczna zielono żółta strefa wsparcia na poziomie dołka fali 4 niższego rzędu.

Indeks S&P

Kolejna wzrostowa świeca i jak najbardziej realizowany scenariusz z nowym szczytem w tle.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy trend wzrostowy i dopóki cena nie spadnie poniżej zielonej strefy wsparcia nie ma mowy o zmianie tego trendu. Założenie jest takie że obecnie najbliższa strefa wsparcia wywoła reakcje i rynek wejdzie w fazę budowy swingu z atakiem na widoczny szczyt w tle.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
marcel zawadzkiKonradBieniu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bieniu
Gość
Bieniu

Bez zmian jak wczoraj pisałem , akcyjne up złoto i srebro down. Dlatego mnie minusują a wszystkio siada wedle wpisu.

marcel zawadzki
Gość
marcel zawadzki

O co chodzi?

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na L jeżeli kurs wzrośnie 45 pkt. od poziomu otwarcia
Ważony obrotami Wig20 będzie na S po 32 pkt.
U mnie bardziej prawdopodobne jest jak na razie wyjście dołem z konsolidacji.

marcel zawadzki
Gość
marcel zawadzki

Można prosić wolumeny na D1 na us500 gdy jest wzrosty a gdy spadki?