Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 19.01.2023

Można powiedzieć, że zmiany na rynkach są ponownie niewielkie ale …..

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym po świecy spadkowej, wczoraj powstała mała szpulka z wysokim górnym cieniem. Dalej mamy presję podażową ale dalej możemy uznać, że jest to korekta przed ostatnim wyjściem na szczyt. Tak jak już wspominałem wcześniej, trzeba jednak , gdzieś z tyłu głowy, mieć scenariusz w którym górne cienie na ostatnim szczycie były już wykończeniem impulsu. Za takim scenariuszem przemówiłaby większa spadkowa świeca na obrocie.

Na wykresie intra choć mamy już sekwencje niższych szczytów i dołków to jednak w dalszym ciągu broniony jest zakres OB. Tym samym podstawowym scenariuszem jest wyjście na nowy szczyt. Mocnym ostrzeżeniem przed brakiem realizacji takiego scenariusza byłoby już dynamiczne wybicie dłuższą świecą strefy 1995-1992. Jeśli nastąpi takie wybicie i po nim cena nie wróci nad strefę to do głosu dojdzie scenariusz z co najmniej korektą całego wzrostu od 1347.

Indeks DAX

Tu żadnych zmian a jedynie kolejne ostrzeżenie w postaci górnego cienia.

Na wykresie intra mamy obecnie korektę zbliżającą się do zakresu największej korekty w całym trendzie wzrostowym od 13880. Obecna korekta zdołała już wybić w dynamiczny sposób poziom trzech niemal idealnie równo położonych dołków. Ostatnie godziny to re-test tego poziomu czyli ok. 15210. Jeśli re-test zakończy się brakiem ponownego wybicia w górę tego rejonu to możemy spokojnie czekać na wybicie 15130 i atak w kierunku 15000 gdzie mamy obszar , którego wybicie ostatecznie dałoby info o wejściu w dłuższe spadki (nie na kilkaset tylko na kilka tysięcy punktów.).

Indeks S&P

Najsłabszy od dobrych kilku tygodni indeks, jakim jest S&P wyrysował wczoraj sporych rozmiarów czarną świecę i w świetle miejsca z którego ona powstała jak i układu wcześniejszego spadku, wydaje się być realizowany nasz scenariusz z korektą wzrostową i początkiem nowego impulsu spadkowego, który ma ogromną szansę znieś indeks na nowe dołki bessy. a już bardzo realnie co najmniej w okolice 3600-3650.

Na wykresie intra kontraktów na S&P, po wyrysowaniu głowy z ramionami, w okolicy zniesienia 61.8, cena wybiła linię szyi i spadła do zasięgu większego OB. Tu właściwie jest ostatnie miejsce gdzie można jeszcze uratować wzrost jednak do tego nie wystarczy tu się zatrzymać z spadkiem i ruszyć w górę. Trzeba koniecznie wyjść nad poziom 4000. Bez tego spadamy dalej a z racji układu z dłuższej perspektywy czasowej, celem takiego spadku będzie wybicie 3788.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
andyTommyDariusz BartłomiejczakMarcinTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Wczoraj zabrakło 1 pkt. aby system wskoczył na L. Dzisiaj trzeba do tego 18 pkt. od poziomu otwarcia.

Domino
Gość
Domino

Wziąłem L po 1918.

Tom'as
Gość
Tom'as

i to Cię uratowało 🙂

Tommy
Gość
Tommy

S bez zbędnych ruchów jutro/lub kolejny tydzień waluta potwierdzi 🙂

Marcin
Gość
Marcin

Gospodarzu przewidujesz kilka tyś pkt spadku na Dax? Hm….
No nie wiem. ja zakładam korektę do 14600-700 i następnie wyjście w górę do poziomu 15600-16000
I ten spadek korekcyjny do 14700 to też jest mocno naciągany i niepewny bo Dax jest bardzo mocny od 3 miesięcy. Widać że kapitał tam mocno płynie.

Konrad
Gość
Konrad

Przypominam, że banda stoi na 1898 i zamknięcie poniżej raczej będzie zwiastować dalszą obsuwę.

andy
Gość
andy

Konrad, miałem takie liczenia 1918;1898-96;1871. w punkt też z Twoją bandą ,jestem teraz na L. /-sl -1895

Konrad
Gość
Konrad

Dzisiaj była luka więc powstaną nowe bandy, ale mogłeś dać znać wcześniej 🙂