Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 18.01.2023

Po wczorajszej sesji nie doszło do zauważalnych zmian ale….

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj czarna świeczka , która na ten moment idealnie wpisuje się w układ korekty prostej przed ostatnim wyjściem na szczyt. Zwrócę jednak uwagę na dwa górne cienie jakie miały miejsce na ostatnich sesjach. Dlaczego? Jeśli jednak nie ruszymy w górę a na wykresie pojawi się kolejna świeca czarna (wyraźna na większym obrocie) to wejdziemy w scenariusz w którym będzie już można zapomnieć o kolejnym szczycie. Innymi słowy na pierwszym miejscu scenariusz z nowym szczytem ale w przypadku kolejnej czarnej świecy zejdzie on na dalszy plan.

Wykres intra wyraźnie wskazuje na wyżej przedstawiony scenariusz bazowy, czyli kolejny (raczej ostatni) nowy szczyt. Wybicie OB i w konsekwencji przebicie brązowej strefy oporu to wyraźny sygnał rozpoczętej korekty całego wzrostu od poziomów ok. 13000.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX kolejna biała świeca , tym razem z wyraźnym górnym cieniem. Dopóki trend trwa dopóty nie ma co walczyć z nim. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę że wkrótce nastąpi zmiana kierunku i to nie tylko na kilkaset punktów ale na kilka tysięcy punktów. Z drugiej strony, możemy już coraz mocniej stwierdzić, że przewagę ma scenariusz (w dłuższym terminie) w którym dołek bessy jest już za nami.

Na wykresie intra mamy kontynuację trendu wzrostowego, ale ostatni szczyt widoczny na drugim cieniu od góry , wypadł minimalnie niżej i stąd poważne zagrożenie dla kontynuacji tego trendu. Druga od góry strefa wsparcia jest tą , której wybicie będzie wiązało się z wejściem w kilku tygodniową korektę. Zatem pierwszym sygnałem będzie wyb icie dołka między szczytami.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj mała czarna świeca (szpulka) z wyraźnym górnym cieniem. Nie jest to dobry omen dla byków jeśli weźmiemy pod uwagę fakt wyrysowania bezpośrednio przed nią wzrostowego Pin bara. Walka ze strefa oporu i linią trendu może okazać się przegraną dla byków. Jeśli dzisiaj indeks nie wyrysuje wzrostowej wyraźnej świecy tylko zejdzie w dół , to szykujmy się na pierwsze 100 pkt w dół.

Brak nowego szczytu i wybicie najbliższej strefy wsparcia zaowocuje mocniejszym spadkiem. Pokonanie rejonów 3960 będzie potwierdzeniem tego. Obecny wykres intra najmniejsze szanse daje na wzrost w rejony nowych szczytów.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
DominoMarcinandyTommyTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

Dziękuję za analizę.

Konrad
Gość
Konrad

Darek nie puścił poprzedniego wpisu o sygnale systemu, więc może teraz się uda.
Przypominam, że jest to narzędzie, którego wskazania publikuję dla ciekawych.
Obecnie S od 1939 (z 13.01.2023)
Od początku roku (system wszedł w L 27.12.2022 na 1799) system jest na plusie:
+116 pkt. biorąc pod uwagę poziomy odwracania pozycji
+178 pkt. biorąc pod uwagę minimalny zysk z pozycji ustawiony na 10 pkt.
lub + 40 pkt. biorąc pod uwagę tylko założenie, że minimalny zysk z pozycji ustawiony jest na 10 pkt.
Wskoczy na L 19 pkt. od poziomu otwarcia (od 1938}

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Piszę kolejny komentarz bo wczorajszy i wcześniejsze nie weszły ….coś jest nie tak Panie Darku

Domino
Gość
Domino

Dziś ogromne obroty, czyżby pompa do góry się szykuje? Jestem na L od 1932, Sl 1922.

Tommy
Gość
Tommy

14:30 inflacja PPI w USA,

Marcin
Gość
Marcin

Panie Darku dzięki za analizę

Marcin
Gość
Marcin

Dax wykonał pełen impuls w górę czyli ok 1450 pkt praktycznie bez żadnej korekty. Dlatego ja osobiście zakładam że niebawem pojawi się korekta na 400-700 pkt. następnie kiedy strefa 14550-700 zostanie utrzymana powinien pojawić się kolejny impuls w górę na 900-1400 pkt.
Oczywiście kiedy pojawi się korekta jest sprawa otwartą. Indeks może się konsolidować na świecach D1 przez kilka tygodni w strefie 15100-15300.
Cóż taki mamy klimat 🙂

Domino
Gość
Domino

Możliwy wzrost fw20 teraz do poziomów 1955 – 1965. Tam zamierzam oddać L.

Domino
Gość
Domino

Ależ dziś ważna sesja w USA. Jeśli SP500 zamknie się powyżej 4000 to szansa na dalsze wzrosty, a u nas wtedy witamy poziomy 2000 +

andy
Gość
andy

Domino gram pod założenie że robimy falę 5, z zakresem 1997,

Domino
Gość
Domino

Też wydaje się mi, że czeka nas ostatnia 5-ka kończąca cały impuls w górę, niemniej mogą jeszcze zejść na 1935 i dopiero stąd ruszą w kierunku 2000 +

andy
Gość
andy

Domino drugi poziom związany z tą falą to 2044

Domino
Gość
Domino

Obroty dziś u nas prawie 2 mld. Końcówka tygodnia zapowiada się arcyciekawie.