Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 11.01.2023

W dalszym ciągu najsłabszy indeks S&P i wyciskanie krótkich.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała kolejna wzrostowa świeca i cena zbliżyła się do poziomu luki cenowej z kwietnia 2022. Wszystkie próby zajęcia pozycji krótkich są palone na panewce. Rynek rośnie zgodnie z głównym scenariuszem podanym w weekendowej a to czy może tak rosnąć bez końca to już inna sprawa i do niej odniosę się za chwilę przy wykresie intra.

Na wykresie intra mamy cały czas trend wzrostowy którego ostatnie dni polegają na konsolidacji niemal przez całą sesję i w ostatnich godzinach wybicie oraz wzrost. Od poziomu ok. 1880 a więc ostatnie niemal 100 pkt rośniemy na wyraźnie spadającym LOP. I tu małe wyjaśnienie bo wydaje mi się po komentarzach, że niektórzy mogą nie wiedzieć co to oznacza i jak się to dzieje. Mianowicie niemal zawsze w końcowej fazie wzrostu czy spadku dochodzi do spadku LOP i nie oznacza to wcale że to już koniec ruchu a tylko tyle że ruch powoli dobiega końca. Najczęściej ten naprawdę ostatni etap odbywa się przy zmianie tendencji spadku LOP na wzrostową. Zatem wiemy, że ostatnie dwie sesje wzrostowe nie są „zdrowe” ale dają profit z L. Powinniśmy wiedzieć również, że próby zajęcia S są objawem chciwości i nierozsądnego próbowania złapania szczytu. Cena obecnie podążą w górę i tu powinniśmy zwrócić uwagę na poziomy ok. 1988 i wyżej 2041. Dlaczego? Bo tam są luki do zamknięcia.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj mała świeca wzrostowa w górnej części korpusu z dnia poprzedniego. Moim zdaniem , wzrost na DAX dobiega końca i nie koniecznie mam tu na myśli ostatnie kilka sesji. Jednak wydaje się, że jeszcze przywita się z poziomem 15000. W żadnym wypadku nie chcę sugerować o jakiś wskazaniach na S bo te po prostu są „niedozwolone” nie mówię tu o scalpingu czy nawet Dt (choć i to teraz nie jest rozwiązaniem ok).

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy kontynuację trendu wzrostowego po korekcie równej mniejszemu OB. To powinno zapalać światełko, iż kolejna próba zmiany kierunku w dół nie musi być początkiem większego odwrócenia bo mamy jeszcze większy zakres OB. Jednak charakter wzrostu z wczorajszego dnia każe zachować dużą ostrożność posiadaczom L , zwłaszcza tych bardziej spekulacyjnych czyli Dt. W takim najmniejszym wydaniu układu na 1h spodziewałbym się małej korekty i jeszcze jednego wyjścia na szczyt a następnie zmiany kierunku. Ta zmiana być może na większy OB ale wiadomo może być również coś większego.

Indeks S&P

Choć na wykresie dziennym indeksu S&P, który w ostatnim czasie jest najsłabszy (coś niesamowitego), powstała biała świeca to jednak nie zanegowała ona spadkowego Pin bara utworzonego na strefie oporu. Tak jak mówiłem w weekendowej , nowe szczyty na WIG 20 i DAX ale raczej korekta na S&P. Jeśli nie uda się zmienić tego obrazu to witajcie nowe dołki bessy.

Na wykresie intra kontraktów na S&P , po spadku impulsem w dół i wybiciu ostatniego potwierdzonego dołka, mamy odbicie , które na ten moment jest niemal idealną korektą prostą dochodzącą do zniesienia 61.8 z równością fal „a” i „c”. Obecnie poziom 3922 jest tym zapalnym , którego wybicie oznaczać będzie wejście w fazę kolejnego impulsu spadkowego i ruchu w kierunku poziomu ok. 100 pkt niżej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

26
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakDominoTommycherryTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Po prostu kapitulacja miśka.
System nic nie zmienił. S-ka wskoczy przy spadku o 21 pkt. od otwarcia i być może dzisiaj się to stanie. Jednak przy tak silnym trendzie zysk może być płytki, no ale zobaczymy.
Arms pozytywny wolumenowy i kasowy, ale otwarci/zamknięcia już wskazuje na pesymizm. Przy takim układzie najczęściej są czarne świece. Najczęściej nie oznacza, że zawsze 🙂

Antek
Gość
Antek

Polskie 10 latki zawracają własnie na równości korekt , jeżeli wracamy tu do trendu to zapinać pasy

Marcin
Gość
Marcin

dzięki za analizę

andy
Gość
andy

Tom`as nie ,,szczęp,, sobie języka i graj swoje oraz pozwól innym grać jak chcą ,ale jeżeli nie rozumiesz scalpowania i geometrii to Twój problem.

Tom'as
Gość
Tom'as

tak zrobię bo jestem samodzielnym handlarzem i przerobiłem przez kilka lat wielu fantastów i dziesiątki systemów handlowych na własnych pieniądzach ….ale przyznam Ci rację bo nie powinienem w ten sposób komentować …..tylko czasami mnie ponosi za co przepraszam i postaram się poprawić

andy
Gość
andy

Tom`as jest O.K.

KiS
Gość
KiS

czy widzieliście wczoraj jakie tko było podawane???? imo to oznacza brak miśka i możliwa wieksza korekta w dół z uwagi na spore zaangazowanie byka po stronie zysku z L, trzeba kiedyś zrealizowac ten papierowy zysk na forsę

Tommy
Gość
Tommy

Witam chyba 4tys było to samo było w dniu dołka na 1350 – TKO przed otwarciem z tego co pamietam pokazali 1 pkt tak 1pkt na w20 wiec może teraz na dół, nie siedzi mów tym wszystkim kurs $\pln powinien się umacniając $ poczekajmy

cherry
Gość

Witam
S1978, zakres spadku do 1920. Punkt kontrolny 1958, następnie 1940 i tutaj decyzja co dalej dt, a po rekontrze cel 1920. SL 1986, przesunięty jak pokażą 1956, poziom SL 1968.
10.20 rynek na 1970 okolice.

Udanych

Domino
Gość
Domino

Obroty nadal bardzo duże, ja od dziś jestem na L od 1963. Mimo wszystko spodziewam się dojścia w rejony 1988-2000.

Konrad
Gość
Konrad

Jak na razie 21 pkt. (ale od maksów) okazało się dnem sesji, ale sesja trwa…

Tommy
Gość
Tommy

Daje S na PKN,

Domino
Gość
Domino

Szybkie 10 pkt. wzięte z L. Ustawiam się ponownie na 1962 z L. Allegro powinno dojść w tym ruchu do okolic 30 zł, więc Fw20 powinien jeszcze ruszyć w kierunku 1988-2000

Domino
Gość
Domino

Skończyłem pisać a tu weszło L po 1962. Teraz target min. 1988

Domino
Gość
Domino

SL na 1957.

cherry
Gość

Domino, będziesz miał te poziomy, nawet 2090, ale najpierw fala 4. Minimum 1920 a max 1860. Najpierw niech pokażą jaką figurę wybrali na korektę.

SL1968, system 1957 wszedł w S.

Udanych

Konrad
Gość
Konrad

zgadza się, a co z tego wyniknie, to się okaże. Walka na tym poziomie trwa.

Tom'as
Gość
Tom'as

mamy na intra rgr_a na intra więc long jest dość ryzykowny dzisiaj
comment image

chociaż stoch daje możliwość do zakończenia korekty spadkowej
to w takim przypadku pod longa bardziej obstawiałbym 1940

Tom'as
Gość
Tom'as

klin zniżkujący
comment image

Domino
Gość
Domino

1940 do testu, może już dzisiaj. Tam się ustawiam z 1 L

Tommy
Gość
Tommy

Wyglada jakby na kontraktach brali S, ale nie chcą zbytnio spuszczać kasowego, ciagle patrzę na waluty, mogą trzymać do wygaśnięcia -20.01..?

Domino
Gość
Domino

Poziom 1942 to zniesienie 61,8 % ostatniego wzrostu z 1918 do 1981.

Domino
Gość
Domino

I mamy poziom 1942, L w grze.

Domino
Gość
Domino

Doszli do 1939, wygląda na idealną korektę pędzącą ( 42 pkt.). Ostatnio też tyle zeszli z 1910 do 1868 = 42 pkt. Czyli teraz powinna być góra, cel minimum 1963-1965

Konrad
Gość
Konrad

zamknąłem S z 1957. Trzeba wyczekać dane z USA.