Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 12.01.2023

Można powiedzieć, że wczoraj to Nasz rynek był najsłabszy ale ….

Indeks WIG 20

Po wczorajszej sesji, na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała czarna świeca z delikatnym górnym cieniem. Cień jest reakcją podażową na przestrzeń luki cenowej z kwietnia 2022. Mimo tego odbicia od strefy oporu wydaje się, że przed nami i tak kolejny szczyt. Problem polega jednak na tym, że co by się nie wydarzyło to raczej nadeszła pora na co najmniej nieco większą korektę. Piszę „co najmniej” bo osobiście bardziej spodziewam się całkowitego zakończenia swingu od okolic 1300 i wejście w fazę dużej korekty całego wzrostu. Jednak na to trzeba cierpliwie czekać bo dopóki trwa trend….. Taka „okazja” może nadarzyć się nawet dzisiaj po danych o inflacji na rynku USA.

Na wykresie intra, wczorajszy dzień był niemal w całości układem korekty, która na ten moment zeszła do okolic mniejszego OB. Tak od strony teoretyczno- technicznej powinniśmy zejść jeszcze nieco niżej do zakresu czerwonego OB i z tamtych okolic ruszyć jeszcze raz na szczyt. Poważne zagrożenie dla kolejnego szczytu wystąpi wówczas gdy cena nie zatrzyma się na OB i spadnie poniżej brązowej strefy wsparcia.

Indeks DAX

Tak jak pisałem wczoraj, rynek DAX wykonał kolejny ruch w górę wybijając tym samym ostatni potwierdzony szczyt największej korekty w całym spadku. Widać tu wyraźnie , że znamiona impulsu są już na wyczerpaniu a ten ostatni impuls jest najprawdopodobniej ostatnim w dużym swingu od dołka z września 2022. Zatem wkrótce powinna się rozpocząć korekta całego wzrostu. Jednak i tu trzeba spokojnie czekać na jakiś konkretny sygnał bez którego „trend trwa nadal”.

Na wykresie intra mamy cały czas bardzo silny trend wzrostowy i każda korekta jest wykorzystywana do grania L. Jednak tak jak na indeksie, musimy zdawać sobie sprawę że znajdujemy się w szerokiej strefie oporu , która raczej nie przepuści byków i zakończy ten długi rajd. Idealnie byłoby gdyby cena weszła w korektę wielkości czerwonego OB lub nieco większą a a następnie wystrzeliła na nowy szczyt. jednak nigdy nie wiemy do końca co i jak i dlatego warto wyznaczyć taka strefę totalnego zagrożenia, czyli na obecną chwilę okolice 14735.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy po wczorajszej sesji zanegowanie spadkowego Pin bara i tym samym wyjście nad strefę oporu. To oznacza że rynek podążą w kierunku 4000-4030. Jednak w dalszym ciągu bardziej realnym jest to, iż obecnie trwa korekta po pierwszym swingu spadkowym.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy kontynuację trendu wzrostowego. Innymi słowy nie spełnił się scenariusz jaki przedstawiałem wczoraj. Cena doszła do strefy oporu jednak zakładam że jeszcze potrzeba fali 5 swingu od zakresu OB . To oznacza że dzisiaj powinniśmy znaleźć się w rejonie 4000-4010, który wyraźnie jest trudnym zakresem do pokonania go przez byki. Tu właśnie może zadziać się coś co przywróci zagrożenie spadku w większym przedziale czasowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JanandyTom'askwotcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

System niewzruszony. Wskoczy na L po ruchu 21 od poziomu otwarcia.
Obecnie S od 1957.

Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej luce mamy nowe bandy na [1898-1990]
Skok od 1944 to 21 pkt. (*czyli poziom identyczny jaki dał system)
Pierwsze od góry: 1947, 1952, 1974
Pierwsze od dołu: 1941, 1936, 1914

Domino
Gość
Domino

Oddałem L. Poziom 1952 póki co nie do przejścia. Ustawiam się z L ponownie na 1932.

cherry
Gość

Witam

S1978, systemowe 1957
SL1972

TP1 1932
TP2 1920

dadzą 1932 SL idzie na 1957

udanych

cherry
Gość

Grana fala 4 ma swoją charakterystykę. SL został zdjęty, co dalej?

Mamy 4 wersje rozegrania korekty w tej fali, jedną z nich jest nowy szczyt do 6 pkt nad obecny szczyt, drugą fala bw4, gdzie b będzie TR, wtedy zejście na 1952, pozatym inne rodzaje korekty: zygzak, podwójny, potrójny, płaska płaska regularna, nieregularna, pędząca, załamana,

wniosek przed dalszymi wzrostami poczekajmy na koniec figury, którą właśnie malują.

System na L1970, jednak doradzam odpocząć do czasu rozegrania minimum fali bw4, wtedy już będą dane do prognozowania,

udanych

kwot
Gość
kwot

Ciekawą analizę Wig20 znalazłem na YouTubie od Shark Trader – https://www.youtube.com/watch?v=r0X3Rzm-PcA

Tom'as
Gość
Tom'as

komentarz tylko po to by pokazać że najprostsze metody działają …
wczorajszy wpis:
comment image

zagranie proste jak budowa cepa na retest wybitego wcześniej szczytu + obserwacja stocha na m10:
comment image

a tutaj potwierdzenie zagrania ….niestety na cfd i dużym spreadzie ale konto maklerskie mam do akcji i nie chcę sobie mieszać
comment image

co prawda nie zawsze wchodzi tak fajnie ale czasem się uda hehehe

andy
Gość
andy

Fajny rollercoster

Tom'as
Gość
Tom'as

allegro próbuje wrócić na top 5 w wigu ….formacja/wybicie lini szyji/i jadą 🙂
comment image

Konrad
Gość
Konrad

Dzisiaj kończy się retro Marsa. Rozpoczynało się 30.10.2022 (poziom 1520). Nierealne jest, aby dzisiaj zakończyć dzień na tych poziomach (chyba, że miałby miejsce jakiś krach), ale wrzucam tak dla ciekawych, bo szansa na te rejony w dniu dzisiejszym jeszcze niedawno była. Tymczasem system na L od 1969. Oczekiwanie na 14:30 trwa. Wczoraj bank inwestycyjny z uSA szansę na wygranie sesji przez miśki wycenił na…15%.

cherry
Gość

Jeszcze dodam info o KGHM, akcje tej spółki, kontrakt od początku sesji rozegrały układ, który pozwala tej spółce ruszyć z korektą w dół.
Zasięg korekty ponad 10 złotych, mam szkic rozrysowany, będzie potrzeba w weekend dodam szkic na blogu.

Pzdr

Jan
Gość
Jan

o nieeee dareczek widzi S na pisoskim trupie czyli będę w plecy teraz bankowo!!!!