Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 06.10.2021

Wtorek był dniem, w którym na wszystkich omawianych rynkach dominował popyt. Czy jednak to oznacza, ze teraz obowiązuje już tylko jeden kierunek?

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 1.14% zaowocował powstaniem białej świecy , której zamknięcie uplasowało się nad maksimum poprzedniej świecy. Od strony samych świec to bardzo dobra informacja dla byków. Jednak jakby nie patrzeć , w dalszym ciągu nie udało się wyjść ponad wybita wcześniej linię trendu co może budzić niepokój wśród posiadaczy akcji. Trudno jest jakoś bardziej jednoznacznie określić czy od razu czy jednak znowu po jakimś cofnięciu ale wydaje się, że okolice strefy na Koronę czyli rejony 2390 powinniśmy wkrótce dosięgnąć. Osobiście uważam, że tylko w przypadku zejścia poniżej 2320 w cenach zamknięcia taka sztuka się nie uda. Dalej najważniejszym scenariuszem na kolejne dni jest wyjście na nowe szczyty trendu wzrostowego w którym jesteśmy od 1.5 roku.

Na wykresie intra cały czas panuje trend wzrostowy a wczorajsze zejście do 2321 było zgodne z założeniem z przed sesji. Obecnie własnie ten poziom wyznacza ważną granicę. Jego ewentualne wybicie byłoby początkiem ruchu , który sprowadziłby nas co najmniej w okolice 2280-2290. Dopóki takiego wybicia 2321 nie będzie dopóty każdy ruch w dół będzie tylko korektą przed kolejnym szczytem w trendzie. Jeśli sesja rozpocznie się od zejścia w dół, co ma dość spore szanse , to pierwszym rejonem wsparcia będą okolice 2350 a kolejne 2340. Zatrzymanie na tych poziomach da podstawy do silnego ruchu w górę. W przypadku kontynuacji wzrostu , okolice 2385 byłyby tymi które wywołają zmianę kierunku na co najmniej korekcyjny ruch w dół.

Indeks DAX

Wykres indeksu DAX po jego wzroście o 1.05% wzbogacił się o białą świecę broniącą strefy wsparcia. Zatem od trzech sesji mamy walkę o strefę i czekamy na to co dalej. Jeśli obrona wsparcia ma mieć skuteczny charakter to cena musi w pierwszej fazie pokonać maksimum z piątku a następnie zamknąć się nad poziomem 15449. Bez tego cały czas otwarta jest droga do ok. 14850 i niżej nawet do ok. 14000.

Na wykresie intra kontraktów na DAX powstaje powoli układ odwracający trend spadkowy. Na obecną chwilę tworzy się impuls w dół , który moim zdaniem jest częścią większej czasowo korekty pędzącej. W takim przypadku bliskie okolice obecnej strefy wsparcia czy też ona sam powinny ostatecznie zatrzymać spadek w którym powinniśmy mieć jeszcze jakąś świeczkę lekko wzrostową a po niej zejście na nowe minimum i następnie utworzenie formacji odwracającej. Przy tak rozegranym scenariuszu otrzymamy kolejne potwierdzenie dla odwracania trendu spadkowego i w efekcie cena ruszy impulsem do wybicia 15190 i ataku na strefę oporu w okolicy 15250. Bez wybicia 15190 o odwróceniu trendu nie będzie już mowy.

Indeks S&P

Również indeks S&P powiększył wczoraj swoją wartość a na wykresie dziennym powstała biała świeca z delikatnym górnym cieniem. Ostatnie 4 sesje dały nam konsolidację składającą się „z dwóch formacji Objęcia hossy” jednak dalej to niczego nie przesądza. Rozwiązaniem będzie wybicie z konsolidacji przy pamiętaniu, że wyjście dołem będzie mocno ograniczone rejonem 4250.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy układ , który powinien doprowadzić co najmniej do wybicia w górę 4365 a dalej wyjść nad poziom 4389. Warunkiem jest zakończenie obecnej tendencji spadkowej bez wybicia 4269. Dołek powinien wypaść w okolicy 4300 po delikatnej korekcie i jeszcze jednym ruchu w dół. Jeśli natomiast 4300 nie zatrzyma to powinniśmy spodziewać się zejścia w rejon 4280-4290.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

30
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
22 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ŁiktorWiesławandyKazimierzDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie mamy dzisiaj ekstremalne wskazania i jeżeli nic się nie wydarzy, to czekałby nas raczej rajd jakich nie było, bo wtedy nastąpiłaby po prostu anomalia. Tak to widzę, a jak będzie?

andy
Gość
andy

załapałem się na S na podbiciu, myślę że kierunek mamy jednoznacznie wyznaczony

Tomasz
Gość
Tomasz

Co sądzicie o PLN …..przebijemy 4 zeta tym razem ?

Wiesław
Gość
Wiesław

L od 2347

Wiesław
Gość
Wiesław

S od 2350 (+3pkt)

Wiesław
Gość
Wiesław

L od 2352 (-2pkt)

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2293 odwrócić na S – 27 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Tomasz
Gość
Tomasz

do wczorajszego wpisu
https://dariuszbartlomiejczak.pl/2021/10/05/analiza-indeksow-wig-20-dax-oraz-sp-przed-sesja-05-10-2021/#comment-83512

dzisiaj cena wzrosła do +300% więc wyciągnąłem wkład ….reszta zostaje i trzymam tak jak pisałem
nie mam pojęcia jak to się rozwinie ale to jest rynek nieobliczalny więc wszystko jest możliwe
https://www.tradingview.com/x/ZvJRVBUQ/

dam znać jak będę wychodził resztą

rubik
Gość
rubik

Gratki Tomasz, a co to za instrument w ogóle?

Tomasz
Gość
Tomasz

Dzięki 🙂 ale to taki typowy strzał na farta
To jeden z tzw. Shitcoinów ….czyli Shiba Inu
Wykres jest z innej giełdy a kupowałem na Coinbase …co prawda mają mniejszą ilość krypto ale to giełda z USA i mam większe zaufanie że mnie nie orżną jak uda się coś ustrzelić….
Jak ktoś zainteresowany to podam projekt ale już mocno spompowany HEX w którego mogłem wejść na samym początku a olałem sobie
No cóż pozostaje tylko nadzieja że ustrzele coś podobnego

Tomasz
Gość
Tomasz

Dodam że HEX zaczynał od kilku miejsc po przecinku a doszedł do pół dolara w przeciągu dwóch lat

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Tomasz znam przypadek jak jeden z dyrektorów JP Morgan z Nowego Jorku zaryzykował i na shitcoinie ugrał 3 mln $ pieprznął papierami w firmie i teraz podróżuje. Ale wszystkie Swoje oszczędności postawił na jednego shitcoina i trafił.

Tomasz
Gość
Tomasz

No dokładnie ….w polsce jest już sporo takich przypadków i mam nadzieje że będe kolejny (žarcik)
i myśle że nie trzeba stawiać calego majątku bo dopisz do 1 000 $ trzy zera i gotowe ….tu raczej chodzi o wyszukanie kolejnego kandydata i cierpliwe czekanie na realizacje zysków …..
I najważniejsze w takim handlu … bo pompy są bardzo mocne ale korekty potrafią zwalić nawet ponad 90%!!! ceny
Więc ostrożność i w miare możliwości wycofywanie kapitalu początkowego
Później niech się dzieje wola nieba

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na Bittexe w opcji lewara 1;100 można w jeden dzień zostać milionerem lub bez kasy.

Tomasz
Gość
Tomasz

lewar na krypto działa zupełnie inaczej niż na forex bo możesz zwielokrotnić wielkość pozycji ale jest jeden problem że maleje cena likwidacji i przy lewarze 1:100 np na bitku masz ruch ceny o 400-500$ i likwiduje Ci całą kwotę jaką postawiłeś więc nawet przy dużym lewarze nie jest tak prosto(jak to się niektórym wydaje ) zrobić duży procent od całego depozytu …. w przypadku kupowania nawet takich shitcoinów jak SHIBA stawiasz pewną kwotę i kupujesz …nie ma kwoty likwidacji tylko potencjał w ruchu ceny tyle że potencjał takiego rozmiaru jakiego nie było do tej pory w historii instrumentów finansowych więc… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

dodam jeszcze jeden przykład instrumentu na crypto i zupełnie inny rodzaj handlu
otóż mamy taki instrument BSV który porusza się w pewnych przedziałach cenowych

https://www.tradingview.com/x/V9qxMtLz/

ja go skupuje w rejonie 100 do 110 $ ze zleceń oczekujących i oddaje jak cena przekroczy 50%

już miałem nawet realizowane zyski po 400$ a skupowane poniżej 80$
to jest też dobry system na obracanie kapitałem na tego typu instrumentach które mają długie okresy konsolidacji ale w końcu przychodzi czas wypłaty 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Tomasz absolutnie się z Tobą zgadzam krypto w lewarze w USA to jest zupełnie inna bajka tutaj trzeba dobrze się z tym zapoznać depozyt może zostać bardzo szybko wyzerowany.

Łiktor
Gość
Łiktor

3 mln $ to nie jest dużo ja bym na jego miejscu nie rzucał papierami.

BttF
Gość
BttF

Rynki zachodnie idą zgodnie z planem bez pardonu dla byków … w PL oczywiście bez cudów się nie obywa.

BearFlag wciąż aktywna i powinna przynieść swoje realizacje : https://invst.ly/w885g / https://invst.ly/w885y

Udanych zagrań i nie dać się grubasowi ! 🙂

Łiktor
Gość
Łiktor

Piękne objęcia bessy na eurpln i usdpln .