Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 22.09.2021

Za nami sesja która choć miała jakąś duże emocji to jednak niezbyt wiele zmieniła w sytuacji od poprzedniego dnia. Dzisiaj wieczorem FOMC co może przełożyć się na brak „nowości” sytuacji na indeksach DAX i naszym Wig 20 a jedynie S&P może coś zadziałać. No oczywiście jeszcze kontrakty na DAX , które działają do końca sesji w USA. My najprawdopodobniej dopiero jutro zadziałamy. No ale ….

Indeks WIG 20

Gotowi na wszystko! Tak to właśnie wygląda na wykresie indeksu WIG 20 po wczorajszym „wzroście” o 0.25%. Długi górny cień i utrzymany opór w postaci połowy czarnej świecy to gotowość do dalszego spadku najpierw w kierunku 2250 a następnie po ewentualnym wybiciu wsparcia do 2200. Biały korpus wczorajszej świecy położony niemal pod zamknięciem dużej czarnej świecy z poniedziałku to gotowość do formowania Gwiazdy porannej a więc do wzrostu. Tendencja mówi spadamy ,trend już tak do końca nie mówi. Co zatem będzie ? Nie wiem ale wiem że FOMC nie będzie sprzymierzeńcem jednoznacznych rozwiązań, co najmniej w dniu dzisiejszym.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy na tę chwile to czego spodziewaliśmy się przed wczorajszą sesją , tzn. korektę prostą 2302 (miało być 2305 🙂 ) i wskazanie na zejście do nowych dołków ale w ramach wykończenia swingu od 2384 co stanowiłoby dopiero falę c wyższego rzędu albo 3 falę pierwszego impulsu w dół . Na to odpowiedź dostaniemy najprawdopodobniej dopiero na jutrzejszej sesji no ale kto to wie.

Indeks DAX

Na indeksie DAX tez gotowi na wszystko. Sama świeca i jej położenie nad świeca z poprzedniej sesji to jak najbardziej silna zachęta do wzrostu jednak zakres od dołka jak i OB a także strefa oporu to gotowość na dalszy spadek i atak na 14800.

Na wykresie DAX widać niemal w pełni ukształtowany impuls wzrostowy , do ukończenia którego brakuje jeszcze stuknięcia w nowy szczyt. Bliskość zakresu OB wskazuje, że właśnie tam może zakończyć się ten swing i … . No właśnie „i co?” tu znowu mamy niestety gotowość na wszystko. Patrząc z większej perspektywy czasowej czyli od samego szczytu rokowania są lepsze dla niedźwiedzi. Po pierwszym zejściu mieliśmy korektę która wyznaczyła OB i była wyraźną trójką , następnie mieliśmy spadek do poziomu 1500 który moim zdaniem ma charakter również „trójki”. W takim wypadku obecny impuls idealnie wpisuje się w układ większej korekty pędzącej o strukturze 3-3-5 a to wskazywałoby an spadek do nowych minimów. Powiem więcej tu wisi na włosku naprawdę duży spadek , który nie tylko mógłby zejść do 14700 ale zdecydowanie niżej to jest w rejon 14000. Dlaczego? Układ tej ewentualnej korekty pędzącej na to wskazuje. Jedyną szansą dla byków jest nie dopuszczenie do wybicia nowego minimum czyli poddania się zejściu tylko w ramach korekty powiedzmy nawet w okolice 15040 ale tylko jako korekty. Jakby jednak nie maiło być to na dzisiaj raczej miśki szykują się do zarabiania kasy.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P, przybyła po wczorajszej sesji, świeca czarna jednak nic nowego nie wnosząca do sytuacji. Na tę chwilę mamy dolny wyraźny cień broniący zakresu mniejszego OB ale cały czas rynek jest gotów do jego wybicia dołem i podążanie w kierunku 4250.

Na wykresie intra mamy wskazania na to jakby jednak minima miały zostać utrzymane a trwający obecnie ruch w dół po ostatnim szczycie na 4395 miał być tylko korektą. Wybicie swingiem wzrostowym – impulsowym ostatniego potwierdzonego szczytu daje na to poważną szansę. Co do ruchu od szczytu to tu chyba można spodziewać się jeszcze zejścia na niższe poziomy a ostatnie godziny wzrostowe są raczej elementem korekty pędzącej (może 1:1) jako fali b (choć zostawiamy margines na to że jest to fala 2 i nowy dołek jednak będzie) . Jeśli znajdujemy się w korekcie pierwszego swingu wzrostowego to ona powinna mieć koniec w okolicy 4315 bądź 4305. Zakończenie na tych poziomach to otwarcie drogi do rejonów 4420-4435. Wybicie minimów to zejście w kierunku 4220. I powiem szczerze , że poziom 4220 jak i na DAX ok. 14800 to bardzo realne poziomy, pytanie czy na dzisiaj czy na jutro a może w USA na dzisiaj na DAX na jutro?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

52
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
40 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JarekTsGLehjerzyandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2357 odwrócić na L + 25 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Konrad
Gość
Konrad

Numerologia daje jeszcze szanse na wzrosty, albo szarpnięcie. Z drugiej strony na kontraktach to już 5-ta czarna świeca z rzędu, a to statystycznie nie wróży niczego dobrego (pocieszeniem jest, że nie potwierdza tego indeks).
Numerologicznie z luk po staremu, a inne to 2289.
W EP wczoraj losowali same parzyste…+ dla byków.

BttF
Gość
BttF

Poniedziałkowe założenie na wczorajszą sesję (brak wpisu ze względu na wyjazd służbowy) spełniło się całkiem zgrabnie , nastąpiło podejście pod lukę ( by ponowić S ) i zejście na koniec sesji do dziennego low : https://invst.ly/w3efj W tej sytuacji wiodącym założeniem jest pogłębienie poniedziałkowych dołków i osiągnięcie zasięgu w oczekiwaniu na oficjalny DEFAULT Evergrande – efekt domina jest nie do przeszacowania ( odbędzie się poprzez rzucenie na rynek ogromnej ilości nieruchomości – na rynku Chińskim – przez ich właścicieli w celu odzyskania choć części zainwestowanych środków ) , finansujące je banki oraz ubezpieczyciele odczują w swoich bilansach – vide SubPrime… Czytaj więcej »

abc
Gość
abc

As I said – this time is different 😉

Tomasz
Gość
Tomasz

Amerykanie to mają dokładność ….korekta wrześniowa w punkt co do dnia
https://www.tradingview.com/x/fajPjsCn/

Leh
Gość
Leh

TSG masz oczywiście rację, mój błąd że nie skasowałem zleceń. Masz rację, brałem L H na serii Z w parze z S na serię Z. Ostatnie S 2310
No i masz rację z graniem luk:)

Jarek
Gość
Jarek

brawo , masz może swój blog

Tomasz
Gość
Tomasz

co jak co to od 2 tygodni w weekendowych Pan Darek mówił o możliwych spadkach i są
ja nawet to skomentowałem bo byłem byczo nastawiony na kontynuacje
https://dariuszbartlomiejczak.pl/2021/09/12/analiza-weekendowa-06-10-09-2021/#comment-83087

Jarek
Gość
Jarek

Tomek ja ci powiem co mówi mój ulubiony technik , jak nie podałeś zagrania nie wiedziałeś .

Tomasz
Gość
Tomasz

W moim przypadku to było ostrzeżenie żeby uważać z kupnem ….bo ja handluje tylko w jednym kierunku ….łapanie dołków i szczytów to dla mnie science fiction
Sprzedaje tylko to co mam w portfelu 😉
Nawet już zrezygnowałem z handlu na indexach bo to jest tak jakby kupować całą stadninę wraz z najgorszymi szkapami a mi zależy na koniach wyścigowych 🙂
Index podglądam jedynie po to aby określać trend długoterminowy

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2313.

andy
Gość
andy

weszliśmy ponownie do wnętrza flagi , więc pierwszy cel środkowa linia flagi , drugi to górna linia flagi, a trzeci symetryczne wyjście nad równe dolnemu wyjściu z flagi, gdzie zatrzyma się gruby?; kolejne harmonie 2322; 2383;

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/FzK5kf7 –szykuje się klin na m5

TsG
Gość
TsG

ponieważ wig20 jest taktowany co 15sek moje pole bitwy wyglada w ten sposób że mam fw20 i wig20 ustawiony na 15S ( wykres liniowy)..andy uważam że na wig20 lepiej widać co sie rysuje z TFE ( mam na mysli korekty ) i stąd mozna podejmowac decyzje co do gry..ostrzeżeniem sa dywergole na MACD a parametry 20,44,1( jak nie można to wtedy 20,44,2)

andy
Gość
andy

dzięki, też podglądam w20, ,zobaczę Twoje ustawienia macd

andy
Gość
andy

Jerzy ,zagrałeś na ten klinik ?, jeśli tak to czy zamykasz na podstawie klina czy wcześniej na którymś ze zniesień?

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/Nj17JwQ możliwe że przekształci się w formację impulsu i kanału -ALL B

jerzy
Gość
jerzy

Andy zagrałem dwoma S -2323 jeden zamknąłem na2317/na m5 trzy świeczki wyrażnie idą w bok/,drugi SL -2325

jerzy
Gość
jerzy

zobaczcie tygodniowy USD/PLN dochodzi do silnego oporu-oprócz tego że wchodzę w S to jest to dobry wskażnik dalszego ruchuSP 500 a pośrednio naszego fw20

Leh
Gość
Leh

JSW 8 %, wściekli się czy co:) już mam znowu więcej S

Tomasz
Gość
Tomasz

no przemysł surowcowy robi wrażenie choć nie wszystkie spółki
kghm wrzucałem jakiś czas temu ….realizuje rgra
a tu perełka
https://ibb.co/Z1ynZb1

TsG
Gość
TsG

godz.15.26 ocxzekujace S na 2317….na w20 z liniowego wyrażnie widac że mamy 5 falek lub korekta pędząca………MACD pokazuje dywergole negatywne dla spadków bo cena nie ma nowego dołaka a MMACD jest wiec jesczze nie teraz S.. pewnie jeszcze jedna do góry

TsG
Gość
TsG

taki orto mi sie rysunek poczynił….
https://ibb.co/ccfyLVb

Jarek
Gość
Jarek

Zobacz że znów jak co miesiąc dołek zrobili 20 września a teraz pewnie wyciągną do końca miesiąca w górę wyceny

Jarek
Gość
Jarek

A że PLn sie osłabia to rynku pewnie pilnują nasze fundy bo usd/pln już 17 groszy w górę bez przerwy

TsG
Gość
TsG

Jarek wniosek nasuwa sie taki że brak u nas zagranicy skoro nie reagują na słabość złotówki…a karawana jedzie dalej…
na w20 dywergole negatrywne co do wzrostu…

TsG
Gość
TsG

rysunek pod dywergole z w20
https://ibb.co/2tr3CKk

TsG
Gość
TsG

zastanawiajace jest to że na koniec sesji wywalaja spore ilośći koni po 300szt…tak zazwyczaj konczą się korekty lub impulsy …jutro miozemy miec sytuację zupełnie odminienną niz dziś ale to bedzie jutro …na dziś już zaraz fix wiec czas na koniec wpisów…

Jarek
Gość
Jarek

gdybyś rano wział 300 szt i do konca dnia zarobił kilkadziesiąt pkt czy nie brałbyś zysków

Tomasz
Gość
Tomasz

wczorajsza sesja na przeczekanie (boczniak)
dzisiaj wybicie w górę comment image

myśli Pan że coś mocniejszego się szykuje ….czy raczej pogłębią korektę z D1 ?