Obraz po burzy. Tylko czy przed kolejną?

Nowy tydzień rozpoczął się od mocnego uderzenia podaży. Niedźwiedzie bez ogródek zaatakowały na wszystkich frontach. „Burza” jaka przeszłą nad parkietami zostawiła strach o dalsze losy i z pytaniem „czy to już jest koniec?”.

Indeks WIG 20

Mocne uderzenie podaży „z siłą” -2.31% spowodowało powstanie na wykresie dziennym indeksu wyraźnej spadkowej świecy. Taki obraz zawsze niesie niepokój ale trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że w sytuacji technicznej nie wyrządził on jeszcze żadnych szkód. Pierwsze istotne wsparcie nie zostało wybite i choć taka groźba jest poważna to jednak układ jaki obecnie mamy od szczytu to nic innego jak układ korekty. Oczywiście ona może dalej się rozwinąć. Kontynuacja spadku powinna zaprowadzić nas w rejony ok. 2150 gdzie wypada minimalny teoretyczny zasięg DT jaki powstał na wykresie. Warunkiem koniecznym do tego jest wybicie 2189 i brak powrotu nad poziom 2218. Jeśli okazałoby się, iż podaż nie ma tyle siły i byki zdołają wyciągnąć cenę nad ostatni wspomniany poziom to może to być koniec korekty i powrót do tego co dalej obowiązuje czyli trendu wzrostowego.

Na wykresie intra powstał mocny ruch spadkowy,który mógł całkowicie wyczerpać zakres impulsu od 2251 co oznaczałoby, iż najbliższe godziny powinny upłynąć na tworzeniu korekty wzrostowej w ramach fali 4 całego swingu od 2255. Zakresem docelowym dla takiej korekty są dwa poziomy. Pierwszy to ok. 2197 i drugi ok. 2205. Realizacja takiego scenariusza powinna zaowocować w następstwie jeszcze jednym zejściem w dół na nowy dołek. Jeśli takie nastąpi i zakończy się w rejonie 2170 to będziemy mieli układ harmoniczny (już na tę chwilę jeden powstał co tym bardziej powinno przyczynić się do wejścia w korektę wzrostową) i jak najbardziej będzie dalej można myśleć o nowym szczycie. Sytuacja będzie gorzej wyglądała jeśli kolejne zejście w dół pokona 2158 ale o tym będziemy myśleć jak do tego dojdzie.

Indeks DAX

Indeks DAX, który zaliczył wczoraj spadek o -2.61% wyrysował sporą czarną świecę po luce cenowej. Wybicie linii szyi DT powinno zaowocować zejściem o ok. 500 pkt od wspomnianej linii szyi czyli w okolice 14800. Tam znajduje się strefa wsparcia oparta o podstawę klina wzrostowego kończącego swing od 13310. Po drodze mamy jeszcze zakres OB. To wszystko sprawia że tak naprawdę to wczorajszy silny spadek wpisuje się jak na razie w układ korekcyjny w trendzie wzrostowym. Oczywiście na obecną chwile wsparcia są i mogą wywoływać reakcję ale co do ewentualnego zakończenia korekty spadkowej to nie ma żadnych wskazań. Zatem inwestorzy powinni spokojnie czekać na rozwój wypadków.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy silny trend spadkowy, który został powstrzymany w okolicy strefy wsparcia oraz na zakresie większego OB. Równocześnie od szczytu utworzył się układ harmoniczny co jeszcze mocniej prowokuje do odbicia wzrostowego. Mimo wszystko wydaje się, że obecne odbicie jest tylko tzw. falą 4 w impulsie od ok. 15800 i sam dołek z wczoraj powinien zostać pogłębiony. Jednak ważnym będzie to czy ewentualne pogłębienie dołka zakłóci wymienione barykady popytowe. Jeśli nie to przed nami kolejne dni wzrostów , jeśli tak to lecimy na 14800 i tam zobaczy się co dalej.

Indeks S&P

Spadek wartości indeksu S&P o -1.59% spowodował, iż na wykresie dziennym powstała również luka cenowa i wyraźna czarna świeca z delikatnym cieniem od dołu. Ten cień to oczywiście reakcja na strefę wsparcia i linie trendu. Jak widać na wykresie do zakresu OB zostało jeszcze trochę miejsca nie wspominają o ostatnim potwierdzonym dołku. To wszystko wskazuje że mimo tąpnięcia należy podchodzić do sytuacji jak do korekty spadkowej. Czyli tu również czekamy na wsparciach.

Na wykresie intra kontraktów na S&P widać wyraźnie że zakres OB nie został osiągnięty a zatrzymanie nastąpiło na strefie wsparcia wyznaczonej przez szczyt przedostatniego swingu wzrostowego. Odbicie przybrało charakter ruchu impulsowego, który wybił ostatni potwierdzony szczyt i zakres OB w spadku. Tym samym mamy pewną możliwość zakończenia korekty spadkowej z wyższego interwału i rozpoczęcia nowego ruchu zgodnego z kierunkiem trendu jednak tu potrzeba jeszcze jednego elementu a mianowicie aby obecne zejście w dół nie wybiło dołka. Tu istotnym poziomem będzie ok. 4230 gdzie należałoby się spodziewać zatrzymania spadku jeśli faktycznie wczorajszy trend spadkowy intra miałby ulec odwróceniu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

23
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
NoobssJarekDariusz BartłomiejczakkwotWiesław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie u mnie dzisiaj szansa na zwrot, ale i 22.07 jest taka możliwość więc może wypaść i po środku.
Po wczorajszej luce bandy mamy na 2270 i 2096 ( do wyliczanki 2183 -+11,12,49,15).
Korekta w górę możliwa, bo i wczoraj były ciekawe układy, więc utrata ich minimów powinna być bolesna.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2213 odwrócić na L + 32 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ow.

Domino
Gość
Domino

Czekam z oddaniem L po 2205.

Leh
Gość
Leh

oddałem L po 2198

andy
Gość
andy

jeżeli rysujemy podfalę 4 przydałby się na zasadzie zmienności tr ,?zobaczymy co wyrysuje gruby?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na H1 ponownie wsparcie 2192 kolejne 2150 – 2160 D1.

BttF
Gość
BttF

Mała korekta po wczorajszym wodospadzie zaliczona , czas na ruch w stronę 2150 : https://invst.ly/vh9qq

Udanych zagrań 🙂

P.S. Dla fanów DAX’a oporek wyraźnie widoczny : https://ibb.co/SJ9mRTn – luki w dole wzywają zwolna

Lider rynków w US od dawna wskazywał zagrożenie : https://ibb.co/87RhJcG – nic w tej kwestii się nie zmieniło a wyłamanie jedynie zostało potwierdzone , pozostałe rynki US będą zatem podążać.

Domino
Gość
Domino

Brak sił na odbicie. Oddałem L po 2192. Poczekam niżej. Aktualnie bp

cherry
Gość
cherry

Witam Jeszcze nie czas, jeszcze poczekamy zanim pójdą w dół. Fala 4 w C to teraz gra fw. Fala 2 miała 9 godzin, teoria mówi że Fala 4 może mieć od 9 do 25 godzin czasu trwania fali 2 (w tym przypadku). Jaką figurę wyrysują, za mało danych, jednak zakładając czas trwania i znając składową fale aw4wC, przyjmuje trójkąt. Jeśli tak jest to prognoza ruchu poniżej Teraz na 2183 Stąd na 2194 Stąd na ……. Docelowo koniec tej fali to poziom 2208 Dopiero startuje fala 5wc prognoza 2150, ale jest i szansa na 2120_2110. Obserwujemy 9 godzinę fali 4 teraz… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

Zobaczymy, w każdym razie zlecenie na S po 2205 zostało więc mogą podbijać i najwyżej będę na S jak wejdzie. A jeśli pójdą w dół to czekam z L w rejonie 2150.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Przy wyjściu dołem z boczniaka na H1 możemy zaliczyć szerokość kanału ok. 2120.
W dalszym ciągu pozycja S ze stopem i spoko.

Wiesław
Gość
Wiesław

No przecież wczoraj zachwycałeś się szybkim zarobkiem, więc nie ma już pozycji S. TPP10 ją zlikwidował. A dzisiaj „ze stopem spoko” dalej pozycja? A jeżeli tak, to podaj stop i profit. Jako „długoletni inwestor” powinieneś mieć wypracowany także system wychodzenia z pozycji w systemie. Jeżeli natomiast nie masz, to po co takie wpisy?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wiesław TPP to jest jedna z opcji która jest w grze uważam że dość ciekawa , reszta to już zupełnie co innego ale o tym nie będę pisał to jest wyłącznie moja broszka. Co do wyjścia z TPP na + 10 pkt. w opcji stopa to po półrocznym doświadczeniu tego wynalazku nawet nie próbuję cokolwiek o tym napisać. Mam swoje przemyślenia ale to jest za wcześnie żeby o tym napisać.

Wiesław
Gość
Wiesław

świetnie, cieszę się, że się ze mną zgadzasz. Nie pisz.

kwot
Gość
kwot

I po co te złośliwości co do wpisów i sygnałów Kazimierza? Nie podobają się to nie korzystaj.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Trzymanie S nie wynikało z systemu tylko z poziomu 2192 na H1. Dzisiejsze odbicie było zdechłego kota taki slang giełdowy. A na marginesie sygnału systemu dał zarobić i spoko.

Jarek
Gość
Jarek

Ale poza Cherrym wszyscy tutaj tak podają , zadziwiające że prawie nikt nie podaje gdzie się broni na SL a chyba to najważniejsze , a tak to wygląda że wszyscy tylko zarabiają tylko kto traci ?

Wiesław
Gość
Wiesław

Kwot: czytaj ze zrozumieniem. Dariusz idealnie opisał całą sytuację.

Domino
Gość
Domino

To lepiej może poczekać z L w rejonie 2120 – 2130 ? Bo chyba za chwilę lecimy w dół albo jak pisał Cherry odbijamy bo doszło do 2181 nawet.

Leh
Gość
Leh

Chyba trzeba szukać wejść na S, narazie wziąłem 1 szt

Noobss
Gość
Noobss

Jakie s pisałem wczoraj jak dołek na 4230 ubijali aby brać L ale Darek późno zaakceptował komentarz

Noobss
Gość
Noobss

Jedziemy na 4500 na sp na marginesie za dużo czarnowidztwa