Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 21.07.2021

Za nami mniej ciekawa sesja ale nie koniecznie na wszystkich rynkach. Zabrakło kontynuacji podażowego ataku a w zamian mieliśmy słabsze i mocniejsze zatrzymania.

Indeks WIG 20

Indeks WIG 20 po wzroście o 0.7% wyrysował na wykresie dziennym biała szpulkę która utrzymała jego wartość nad strefą wsparcia ok. 2190. Zamknięcie dnia wypadło minimalnie ale nad poziomem 2218 co tym samym daje okazje bykom do zakończenia korekty. Warunkiem jest tu atak popytu który doprowadzi wartość indeksu do poziomu powyżej 2254. Ważnym może być własnie dzisiejszy dzień. Jeśli uda się wyrysować odpowiednio dużą świecę wzrostową , która w swoim minimalnym założeniu pokona na zamknięciu 2230 to otrzymamy kolejne ważne wskazanie na scenariusz z odwrotem i rozpoczęciem swingu w kierunku nowego szczytu. Jeśli to się nie uda a cena zamknięcia wypadnie poniżej 2196 to będziemy dalej patrzyli w kierunku 2150

Na wykresie intra wczorajszy przebieg sesji , który był niemal idealnie przedstawiony w porannym komentarzu, wykończył zgodnie z założeniem i po zakończeniu korekty na 2200, cały swing od 2255. Tym samym mamy układ harmoniczny i okazje do ruchu w górę , który po ewentualnym wybiciu 2200 powinien przyspieszyć. Kolejne opory to ok. 2205 i 2225. Zwłaszcza ten drugi jest niebezpieczny ponieważ zatrzymanie wzrostu własnie w tych okolicach da poważną szansę dla tworzenia spadku i to nie tylko takiego w wymiarze kilku czy kilkunastu godzin. Celem dla byków jest teraz wyrysowanie impulsu który w swoich ewentualnych 5-ciu falach wyjdzie nad poziom 2255.

Indeks DAX

Po wzroście indeksu DAX o 0.55% na wykresie mamy Harami usytuowane w ciekawym miejscu. No cóż teraz powinniśmy zaczekać na jego potwierdzenie bądź zanegowanie chociaż w zgodzie z trendem to bliżej powinno być do pierwszego założenia czyli potwierdzenia. Nie można jednak wykluczyć czy w jakikolwiek sposób pominąć możliwości próby negacji formacji z dojściem do strefy wsparcia na ok. 14800. Spójrzmy jeszcze na intra.

Tu cały czas mamy utrzymany OB i układ harmoniczny, od dołka na strefie wsparcia mamy sekwencję wyższych szczytów i dołków. Moim zdaniem albo mamy abc i wówczas już bez nowego szczytu powinniśmy zejść i wybić 15077 albo, i to jest bardziej prawdopodobne mamy po korekcie schodzącej własnie do wspomnianego 15077 pierwszy impuls w większym swingu a obecnie jesteśmy w korekcie po nim, która ma szanse zakończyć się w okolicy 15190. Jeśli tak się stanie to dzisiejsza sesja powinna upłynąć pod naporem byków i powinniśmy „rysować” duży impuls wzrostowy podążając w kierunku 15700.

Indeks S&P

Niezawodny rynek w USA reprezentowany przez indeks S&P wzrósł o 1.52% tworząc białą świecę domykającą lukę cenową. Tym samym mamy układ przypominający Objęcie hossy i w przypadku jego kontynuacji dość szybko powinniśmy zobaczyć nowe szczyty. Oczywiście trzeba zawsze obiektywnie oceniać rynek i dlatego nie można całkowicie wykluczyć , iż wczorajsza sesja była tylko taka na domknięcie luki ale nie kończącą spadku korekcyjnego. I tu pomocny będzie zapewne wykres intra.

Na wykresie tym po zrealizowaniu spadku wielkości odpowiadającej OB i schodzącej do zniesienia 61.8 mamy na tę chwilę układ dwóch impulsów wzrostowych przedzielonych korektą. Innymi słowy w przypadku gdyby jednak ruch w górę miał być tylko korektą spadku to moglibyśmy już mówić o możliwości jego zakończenia jednak na te chwile nie ma takiego potwierdzenia. A zatem podstawowym scenariuszem jest ruch wzrostowy a właściwie jego kontynuacja po zakończeniu obecnej korekty w ramach fali 5-tej całego swingu od zakresu OB . I tu jeszcze jedna uwaga , na tym rynku w obecnych czasach nie lekceważyłbym założenia w którym przed chwilą wymieniony impuls jako fala 3 byłby dopiero tzw. 1 w 3. To zaś spokojnie dałoby wskazanie na osiągnięcie nowego szczytu i to raczej w okresie maks dwóch sesji.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

41
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
TsGKrzysiektarzancherryKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam. Wpis z rana. Wszystkie rynki dax, sp500, w20 gotowe do kontynuacji spadku. Jednak troszkę szczegółów, bynajmniej w zakresie FW20. Mamy już więcej danych o fali 4, mamy już osiągnięty minimalny czas jej trwania, mamy już bardziej widoczną strukturę, mogę już nazwać rysowany schemat, nazwać falę i zaprognozować co dalej. Fw 20 gra obecnie falę cw4, drobniej falę cw4wiiiwC. Fala cw4 zakładam, że zakończy się w przedziale cenowym 2205-2212, chociaż już wyjście nad 2200 będzie kusiło nerwowych miśków do sprzedaży kontraktu. Struktura fal 4 jest zmienna w stosunku do fali 2, wczorajsze zejście na dołek dało nam wskazówkę na rozszerzenie… Czytaj więcej »

Jarek
Gość
Jarek

Wcześniej pisałeś że do 2170 i w górę o ile dobrze pamiętam , dlaczego teraz zmieniłeś zdanie skoro zatrzymaliśmy się na WIg 20 na dołku konsoli z 8 tygodni własnie na tych 2170 na FW 20 ?

cherry
Gość

Jarek na bieżąco, jeszcze wpisuje co gram. Jak piszesz, że pisałem to pisałem, poszło w górę poszło w fali 4, o której pisze od wczoraj. Chyba zrozumiale i jak brałeś L to masz zarobek, a jeśli masz „stare L” z poziomu 2258 to warto rozważyć zamkniecie, jeśli 2230 utrzyma . Zdanie zmieniłem, nie odpowiem, czytający bloga może skomentują. Szkoda, że sam nie podejmujesz decyzji tylko kontrolujesz innych. Czas znowu zrobić przerwę. Teraz fala 5 w dół powinna wystartować na podane poziomy, które potwierdzę jak poznam spadkową 1w5. Postawiony SL na 2230 zmienia optykę, Jak już wpisuje to uśrednione S mam… Czytaj więcej »

Jarek
Gość
Jarek

Jakie stare L z 2258 o czym ty piszesz , ja żadnych L po 2258 nigdy nie brałem , już pisałem że w hossie biorę tylko L na korektach i wsparciu a ty ciągle z tym 2258 , widziałem wpis innego Jarka któregoś dnia to może on , ja pisałem w tamtym tygodniu że po 20 lipca znów ruszą w górę i zrobią wyceny jak co miesiąc , dokładnie tak robią od kilku miesięcy

Jarek
Gość
Jarek

acha jeszcze jedno , sam cię ostatnio pochwaliłem , pisałem że tylko hossa chyba nawet w poniedziałek po sesji i na korektach brać L i jakie tutaj dostałem hehehheszki od twoich sympatyków a teraz jak nie poszło jak pisałeś to nagle jakieś żale piszesz ,że cię kontroluję , ja tylko chciałem zobaczyć jak ty te fale rysujesz bo ja kompletnie nie znam sie na falach i wiem tyle że 5 fal to impuls a 3 korekta

U mnie jest 2230 na FW20 rozumiem ,że S zamknięte i koncepcja się zmieniła ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2213 odwrócić na L + 22 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

cherry
Gość

Kontynuując mam S.

S sprzedane średnia 2208.

SL dla S 2230

Pozostaje poczekać na zejście pod 2204, żeby upewnić się w założeniu.

Nie dadzą rady pokonać 2204 wyrzucę S z ręki na poziomie sprzedaży.

Udanych

jerzy
Gość
jerzy

podwójny dołek +filiżanka —powinni zatrzymać się na 2226

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2225.
Linia 2192 na H1 skasowana nie ma już zastosowania.
Pozostaje boczniak na D1 2260/2150
W boczniaku wszystkie chwyty dozwolone „gruby” czesze S na SL.

Konrad
Gość
Konrad

U mnie numerologicznie na dzisiaj przeszli 2006, 2021, teraz 2228. Na 2221 męczyli się 15 min, więc tu po 10:40 powinniśmy dostać odpowiedź, co dalej. Kolejne to już 2279 z dziś.
Ale uwaga – powstaje duża biała świeca między 9:45 a 10:45, więc z czasem powinni próbować ją zanegować (czyli podejść pod jej minima). Podobnie było z tą czarną od 2252 z 15.07, ale tam zabrakło…1 pkt. po podejściu. To nie apteka, ale jednak brakło – może tam podążają…?
Jutro kolejna data z miesięcznej numerologii dająca szansę na zwrot.

cherry
Gość

Założenie idzie do kosza, poszły tylko 3 sztuki po 2230 na godzinę 10.35. Mój SL trzyma. Jeszcze.

Co dalej…… przerwa dt. Zanim Darek klepnie, pewnie stratę zaksięguje, więc przerwa.

Przepraszam czytających za błąd w oznaczeniu fal i założenia, nawet jeśli mi SL wytrzyma to nie tak to miało wyglądać.

pzdr

tarzan
Gość
tarzan

Jaki błąd? przecież to nie apteka, a dzień się jeszcze nie skończył

Domino
Gość
Domino

Trudno nadążyć za grubym. Teraz kierunek 2270. Nieźle nas czesze na SL grubasek 🙂

Jarek
Gość
Jarek

CO wy z tym GRUBYM , przecież GRUBY to ma wakacje i wróci na koniec sierpnia

BttF
Gość
BttF

Po wczorajszym zaliczeniu nowego dołka rynek skierował się do oczekiwanego poziomu 2230 na test od dołu i domknięcie luki : https://invst.ly/vhqix

Obecnie powinniśmy kończyć to podejście w rejonie 2230/5 i ruszać ponownie na południe pod poziom 2150

W US domknięte luki spadkowe również powinny kończyć silną korektę wcześniejszego spadku.

Udanych zagrań życzę 🙂

Domino
Gość
Domino

Nadal gramy od bandy do bandy. Więc moim zdaniem teraz kierunek 2270 😉 i nie ma co naganiać na S. Prawdopodobnie wajcha przestawiona już w górę 😉 Za chwilę powinni wybić 2230.

cherry
Gość

Domino, SL jeszcze trzyma, zmienia się tylko jeden pkt z torii, nie opiszę, bo można nie zrozumieć, a szkiców nie daję, po prostu za dużo pracy w nie wkładam, więc opis powinien wystarczyć. Poczekaj na koniec sesji, emocje wtedy zmaleją, a będzie wiadomo sporo więcej. Jerzy, co zrobić jeśli pisze publicznie, to piszę założenie, które zostało przemyślane i prawdopodobnie zagra. To duża odpowiedzialność dla mnie, że mój zapis, zostanie wykorzystany przez czytającego, a w rezultacie będzie on błędny i przyniesie stratę. Wiem także, że każdy ma swój rozum i jak już to traci własne pieniądze, ale źle czuję się z… Czytaj więcej »

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Dzięki Cherry za wkładany trud i pracę.

Cherry bardzo lubię czytać Twoje komentarze, penie nie tylko ja. Ponadto często z nich korzystam. Jak już tu było napisane, decyzję każdy podejmuje sam. Nawet jak wtopię nie mam do Ciebie żalu. Napiszę jedno zdanie żeby lepiej zobrazować sytuację „lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać”.

Darkowi również dziękuję za ciężką pracę i trafne analizy.

Dzień zaczynam nie od kawy ale od analizy 🙂 Oby tak dalej

BttF
Gość
BttF

Rynek zrealizował założenie z aptekarską precyzją : https://invst.ly/vhwg3 , jutro powinna wystąpić właściwa fala w kierunku pod 2150.

Tymczasem zobaczymy co nam w US wymyślą algoboty 😉 , luki mają podomykane na wykresach więc wyżej podbijać już nie ma potrzeby.

jerzy
Gość
jerzy

Cherry nie musisz przepraszać -każdy kompetentny uczestnik tego bloga wie że na kontraktach/i nie tylko/ operujemy prawdopodobieństwem

andy
Gość
andy

Cherry podzielam zdanie Jerzego , wszyscy są mądrzy w elliocie kiedy wykres po lewej stronie jest zakończony jednoznacznym opisem,ale to co tworzy się na bieżąco po prawej stronie wykresu jest zawsze obarczone kilkoma możliwościami interpracyjnymi. które są eliminowane w trakcie rozwoju sytuacji na wykresie i za to właśnie lubię i podziwiam Elliotta.

Leh
Gość
Leh

Cherry dzięki za Twoje merytoryczne wpisy, decyzje każdy podejmuje samodzielnie, przynajmniej powinien

Domino
Gość
Domino

2221 obronione, to lecimy w górę. Jestem na L od 2222

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jankesi i Helmuty nie przeszkadzają także czesania S c.d. i spoko.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na M1 dwie godziny w bok żeby tylko nie włączył się bot na S.

Domino
Gość
Domino

Bot już włączony na L 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Bot na L to już wczoraj został włączony.

Domino
Gość
Domino

Ustawiam TP na 2267 i do końca miesiąca już nic nie kombinuję 🙂

cherry
Gość

Wpis z domu po zapoznaniu się z wykresami.

Mam ponownie S2232. Oczekuje close sesji pod 2224. Grana figura została namierzona a taki close będzie dla mnie potwierdzeniem. Jeśli tak nie zamkną nadal błądzę

Zostawiam do jutra.

16.23 rynek na 2230.

Udanych

TsG
Gość
TsG

czekam na skalpa z S….imo mamy impuls do góry wieć czas na jakąś korektę….stąd ten skalp..SL to tylko 4 pkt…..
https://ibb.co/8rnjvyN

TsG
Gość
TsG

skalp na 5 pkt udany…ryzyko 4 pkt zysk 5 pkt