Analiza weekendowa?

Wystarczy spojrzeć na wykresy aby dostrzec, iż ten ostatni tydzień niemal nic nie zmienił i to w większości przypadków. Doji, szpulki itp. to najczęściej powstałe świece. Dlatego korzystając z okresu wakacyjnego pozwolę sobie na wolne od weekendowej. Każdego roku był tu taki cały tydzień i teraz choć tak jak wspominałem nigdzie nie wyjeżdżam, też tradycji dochowam. Mogę mieć tylko nadzieję, że kolejny tydzień będzie mimo wszystko ciekawszy i dostarczy mi powodów do weekendowej jak i zarówno do porannych komentarzy.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

41
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
NoobssŁukaszJarekjerzyKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2243 odwrócić na S – 12 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Domino
Gość
Domino

Do ilu dzisiaj zjazd na Fw20?? Czy możliwe zejście poniżej 2200 ?

andy
Gość
andy

kilka ciekawych poziomów 2211;2205;2191-93;2171;2147;

Nowy
Gość
Nowy

Nie wiem Domino, zaraz przyjdzie niesamowicie doświadczony Jarek i napisze (z nieukrywaną wyższością), że mamy myślenie życzeniowe i prowadzimy zaklinanie kierunku, a on ciągle kupuje dołki (a potem wywala na SL 😉 i że granie S to samobójstwo więc lepiej wywalajmy czym prędzej 🙂 A tak na poważnie to do 2200 powinno dojść, a możliwe i z 2180. Kto to wie… Będziemy patrzeć 🙂

Domino
Gość
Domino

Heh, to niech dalej trzymają L. Nie zdziwię się jak zejdziemy nawet w kierunku 2150 – 2160. Póki co trzeba trzymać cierpliwie S i zarabiać x grubym 🙂

Nowy
Gość
Nowy

S-ki oddane po 2196. Świetne łowy. Czekam na podbitkę teraz bez pozycji.

Leh
Gość
Leh

Zamknąłem pozostałe 2 S brane po2340 na 2215. Trzeba pakować się znad jeziora do miasta. Jeśli zejdzie w okolice 2200 rozważę delikatne L

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2213.

BttF
Gość
BttF

Wakacje wakacjami a rynek ładnie zrealizował zasięg formacji RGR po domknięciu luki na 2255 : https://invst.ly/vgvb-

Teraz przydałby się retest 2230 od dołu i potem Byś(akra) 😉

Przesilenie w US pięknie się zrealizowało – teraz już czas na powrót z kosmosu na ziemię i zdyskontowanie galopującej inflacji.

Udanych zagrań i udanych urlopów

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wsparcia wedle mojej AT 2200; 2192.

cherry
Gość
cherry

Witam. Obecnie jestem bp, zamknięte S po 2220. Do gry wystawione oczekujące S na 2226, to wszystko na co powinien pozwolić misiek bykowi. Jak wejdzie S to SL na 2245. FW20 gra impuls w dół w fali C a dokładnie są dwie opcje. 1. Czy fala 1 w iii jest już skończona, tu odpowiedź gdy będą bronić 2228 (nie pokonają nawet pkt) 2. Czy trwa już fala iii w 3, wtedy prognozuje poniższy ruch: teraz na 2214 (rynek na godzinę 9.35 – 2204) i następnie ruch na kierunek 2195, dopiero stąd na 2216 (max 2220), tu rozważę L, wcześniej będę… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

Ja Cherry nadal trzymam S, mam już 40 pkt zysku, ale zamierzam oddać poniżej 2200, może nawet lekko poniżej czyli poziomy 2190 – 2198. Narazie obserwuję nie widać aby spadek się zakończył no ale mogę się mylić…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TPP systemowe na + 10 pkt. zaliczone ekspresowo.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga: traderzy jesteśmy w letnim boczniaku wszystkie chwyty dozwolone.

Domino
Gość
Domino

No i Dax w piekle…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga: należy zwrócić uwagę na politykę dotychczas było dość spoko ale teraz zaczyna być trochę mało bezpiecznie jak Jankesi i Helmuty zaczną nasze żetony sprzedawać po PKC to możemy zaliczyć mały wodospad.

Domino
Gość
Domino

No właśnie, o tym pisałem wyżej. Niepokojące jest to, że Dax nie broni okolic 15300, przecież już jest prawie 15200. To nie jest zwykła korekta raczej … No ale zobaczymy

Domino
Gość
Domino

U nas czekam z oddaniem S na 2192, ale zejście może być dużo głębsze… Ale lepszy zysk niż…

andy
Gość
andy

pozycja zamknięta po 2195/ 2193-harmonia/ dalsze poziomy czekają, cierpliwość popłaca.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Domino nie wiem jak wielka pozycją przycinasz ale proponuję zostawić coś na potencjalny wodospad .

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Idziemy w kierunku 2192 ważne wsparcie na H1.

cherry
Gość
cherry

W uzupełnieniu

Mam L 2196, TP 2216-20 i na 2226 oczekujące S.

SL 2182

Udanych

Domino
Gość
Domino

OK, w końcu weszło, S oddane po 2192. Dziękuję gruby za 50 pkt zysku 🙂

Domino
Gość
Domino

A ja z L czekam na 2180

Nowy
Gość
Nowy

Domino nie daliśmy się zwieść grubasowi i są obfite zyski. Ja teraz za mistrzem skromne L (już nie taka paczka jak z S) 2190 do okolic 2215-2220 🙂 a potem poszukamy kolejnego odwrotu 🙂

Domino
Gość
Domino

gratulacje Nowy. L-ki podziel na partie lepiej bo jesli nie przejda 2194 to polecą w rejony 2180 ( tak jak pisałeś rano )

andy
Gość
andy

no to gratulki

Leh
Gość
Leh

super wynik, gratulacje. Wziąłem L 2194

Domino
Gość
Domino

Dzięki, a ja z L jeszcze poczekam, no zobaczymy jak to rozegrają. Jeśli przebiją 2194 to powinno być odbicie jak pisał wyżej Cherry.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na H1 opór 2192 .

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/TwgFvw3 szukam możliwości L

Jarek
Gość
Jarek

No ciekawe , pamiętam jak ktoś mi kiedyś napisał że ci co najwięcej gardłują na forum to tylko gardłują , Cherry gratulacje za to że podajesz co zrobisz i tak robisz , natomiast cała reszta niby twoich nasladowców lepsza o 100 razy niż ty , no ale tak jest w internecie , Na chwilę obecną ja nie wiem czym tutaj się podniecać jak rynek jest dalej nad tygodoniówką z czerwca czyli powyżej 2189 , dla mnie jeszcze nic się nie stało , nie było mnie od rana to dopiero odpisuję bo widzę ,że strasznie komuś przeszkadzam . Napisze jeszcze raz… Czytaj więcej »

Nowy
Gość
Nowy

Gardłujesz to na razie Ty. Ja podałem wejście (2245) i wyjście (2196) a że koni trochę było to i zarobek sowity. Domino zrobił to samo, wejście i wyjście. Siadło? Siadło. Nie wiem tylko po co potem się zaczynają głupkowate komentarze, A TERAZ na L to i ja jestem.

Domino
Gość
Domino

No i jak pisałem tak zrobiłem, L weszło po 2180. Jarek bez urazy, też uważam, że jest nadal trend wzrostowy i liczę na ponowny ruch w górę. Niemniej w ubiegły czwartek jak podawali SII że bardzo dużo jest byków to u mnie lampka się zapaliła i brałem S gdyż spodziewałem się strzepniecia . Poza tym dolar był dość mocny i dziwny był ten wzrost do 2250 na małym obrocie. Obecnie jeśli Dax i SP 500 odbiją się mocniej w górę to jest szansa na dalszy ruch w górę. Niemniej ten dzisiejszy prawie 3 procentowy spadek Dax jest podejrzany. Zobaczymy co… Czytaj więcej »

Jarek
Gość
Jarek

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/94299b1441fd1f8b

tak to widzę , i dla mnie na razie nic poza 8 tygodniem w bok się nie dzieje , korekta trwa , dla mnie na razie za dużo się nie zmieniło w trendzie , weekendowej nie oglądałem bo nie miałem czasu to dopiero obejrzę i zobacze co Darek mówił

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Idziemy w kierunku kolejnego wsparcia na D1 2160.

cherry
Gość
cherry

Na koniec sesji.

Wskazówka na jutro, jeśli dzisiaj nie zamkną nad 2190, jutro L do brania na 2150, może po małej korekcie w górę 2205 (obserwuje pod S)

Co po drodze, każdy sam sobie napisze scenariusz.

Popatrzmy na close, może cudny fix nad 90??

Do jutra jestem bp na fw20.

Pzdr

Łukasz
Gość
Łukasz

Nie chcę nić mówić, ale wystarczył jeden weekend bez Pańskiej analizy i już GPW pikuje…
Bez Pana jednak to giełda leci na łeb, na szyję…

Noobss
Gość
Noobss

Korekta i rośniemy dalej. Ładne okazje się pojawiają teraz.