Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 08.07.2021

Płyniesz z trendem wygrywasz , kombinujesz – dostajesz po łapkach. Tak to wygląda. Kolejny raz sygnał jaki pojawił się w wtorek po południu okazał się dobrym wskazaniem. Wczorajsza przewaga byków była widoczna na każdym z omawianych rynków.

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 2.57% i wyraźna biała świeca to obraz naszego rynku po wczorajszej sesji. Tym samym cały czas główne założenie ruchu w kierunku co najmniej ok. 2360 jest podstawowym. Jedyna zmiana to strefa wsparcia, której wybicie mogłoby oznaczać zmianę kierunku na jakiś nieco dłuższy czas, na okolice 2228. Może trudno jest teraz kupować indeks na dłuższy okres ale na pewno nie ma powodu aby go sprzedawać i choć ten może się pojawić to jednak jest to tylko i wyłącznie „może”.

Na wykresie intra mocny strat na wczorajszej sesji wyprowadził ceny na nowy szczyt w ruchu od 2158 a cała sesja miała już znamiona możliwego pełnego impulsu. Niestety jak wiemy trudno jest jednoznacznie określić czy faktycznie jest już cały impuls czy nie ale znacznie skuteczniej możemy określić coś innego. Mianowicie jak reagować na zachodzące zmiany. I tak dopóki cena nie zejdzie poniżej strefy na 2234-2239 dopóty nie ma co myśleć o swingowych S. Obecnie widzę dwie możliwości. Pierwsza to impuls który do ukończenia potrzebowałby zaledwie jeszcze jednego „szczytu” inaczej jednej zielonej świecy na wykresie intra 1H. Drugi wariant, którego bym nie lekceważył to impuls zakończony na 2249 a po nim korekta pędząca po której obecnie oczekiwałbym kolejnego swingu o wielkości ok. 50 pkt. ( w końcu z jakiś powodów rośnie cały czas LOP)Zatem w Dt również nie ma powodu do S choć to mogłoby się zmienić gdyby po wzroście w kierunku nowego maksimum nastąpił zwrot wybijający 2254.

Indeks DAX

Wzrost wartości o 1.17% i biała świeca to efekt wczorajszej sesji na DAX. Tym samym powstał układ przypominający mocno pewną formację kontynuacji wzrostów , który dodatkowo idealnie wpisuje się w to o czym wspominałem wcześniej czyli cenowy układ korekty pędzącej i to „podwójnej”. Wstępny silny sygnał swingowego kupna to wybicie 15753 i główny to wybicie 15803. Zmiana nastawienia po ewentualnym wybiciu 15461.

Na wykresie intra dalej trwa szeroka konsolidacja ale z wskazaniem na układ coraz wyższych dołków i szczytów. Wczorajszy wzrost wyszedł ponad 15693 i jeszcze bardziej potwierdził, że dopóki nie zostanie pokonane wsparcie na ok. 15430-15440 dopóki swingowo szukamy okazji na L . Warto również zwrócić uwagę na fakt iż ostatnie dwie korekty spadkowe tworzą obecnie układ większej korekty pędzącej a to z dużym prawdopodobieństwem oznacza, iż szykuje nam się kolejny duży swing na ok 250 pkt. Zapobiec temu może teraz skuteczne pokonanie wsparcia w okolicy 15600.

Indeks S&P

Tu właściwie trudno jest napisać coś nowego więc może od razu przejdźmy do wykresu intra.

Po wspomnianej wczoraj korekcie mamy kolejny nowy szczyt a jedynie dokładniejszy przebieg wczorajszego dnia różnił się nieco od tego co przedstawiałem rano. Jednak najważniejszy jest wynik a ten jest zgodny z planem. Widoczna górna strefa oporu to oczywiście konsekwencja projekcji cenowych, która jak widać zdołała powstrzymać byki i uaktywnić podaż. Jednak i tu mocno prawdopodobnym wydaje się wariant z jakąś korekta pędząca a zmian nastawienia może nastąpić dopiero po ewentualnym skutecznym wybiciu 4320.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

60
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
43 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
WiesławDariusz BartłomiejczakDominoJarekBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2224 odwrócić na S – 33 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Wczorajsza biała to „efekt statystyczny” wtorkowej numerologii data=wol Fw20.
Wczorajsza numerologia to data=W20[1=1] – najtrudniejszy do rozszyfrowania, ale ostatnie 4 jakie znalazłem dały czarne świece, choć po szarpnięciach do góry [03.03.2021/ 30.03.2021, 27.01.2021,…]
Numerologiczne poziomy na dziś: 2266, 2282, 2241.

andy
Gość
andy

dla przypomnienia 10.07 -nów/+/-4 ,oczekuję dołka

Jarek
Gość
Jarek

Normalnie 3 % na Wig 20 to jest miesięczna stopa zwrotu a zrobiliśmy ją w 1 dzień ,praktycznie nikt nie ma prawa po wczorajszej sesji mieć S chyba że ma dużo pieniędzy na dopłacanie do depozytu .

Jerzy mógłbyś przed sesją rozrysować jak zagrasz dzisiaj zgodnie z twoim systemem ,jestem nowy i nie wiem o co w nim chodzi , może gdzieś można przeczytać ?

cherry
Gość
cherry

Witam.

S2250 SL2274

TP1 – 2232

zrealizuj zysk lub przesuń SL2258

zysk masz zaksięgowany, wystaw oczekujące S2246, SL 2258 TP2226

zrealizuj zysk lub przesuń SL2248

Cel docelowy 2218

Wpis dotyczy sesji dt, zetną SL2274, obserwuj rynek, nie będzie siły odnów S

Rano brane S 2250

Pzdr

BttF
Gość
BttF

Na krajowym rynku rządzą LUKI więc poziom 2255 przyciągnął wczoraj z nienacka : https://invst.ly/vd6d6

Dziś właściwy ruch zaczynamy dopiero – uwaga „sygnał kupna” 😉 🙂

W US przesilenie za nami.

Udanych zagrań

Darek
Gość
Darek

Szacowna Elita nic nie pisze?
czyżby rynek wyqkał teraz czyszczeniem stóp tych co brali Lki?

andy
Gość
andy

fajna jazda , dobrze byłoby zwiedzić okolice 2100?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany dalej jesteśmy na D1 w boczniaku 2260/2160 a przy okazji mamy podwyższoną zmienność i czyszczenie depozytów.

jerzy
Gość
jerzy

dopiero dołączam—Jarek ja gram wg.wykresu m5 -rozrysowanie rano nie ma sensu bo wykres rysuje się na bieżąco -sygnały wejścia na rynek możesz znależć w książkach AL BROOKS –ANALIZA PRICE ACTION

Jarek
Gość
Jarek

To według twoich sygnałów ile wczoraj zarobiłeś pkt na tym scalpowaniu zakładając 1 szt kontrakt ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dwa słowa o systemie w lipcu były 3 sygnały które dały zarobić w opcji TPP na 10 pkt. 30 pkt.
spoko i czekamy na kolejny sygnał proponuję spróbować wejść w tą opcję gry na początek 1 kontraktem do końca roku statystycznie będzie jeszcze około 50 sygnałów.

jerzy
Gość
jerzy

11.49 S2232/sl 2239–drugie wejście na low2

Domino
Gość
Domino

To może znowu zejdą w kierunku 2200 i tam może uda się wziąć L. Aktualnie jest szansa wybić 2224 dołem, jeśli to zrobią to mogą dynamicznie zejść w kierunku 2200 lub poniżej. Na to właśnie liczę. Do dzieła Misiek 😉

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Domino dlaczego nie grasz na S osobiście gram w na L i S system mnie do tego zmusił.

Domino
Gość
Domino

Tym bardziej, że Dax własnie wybija się z trójkąta dołem i może to się skończyć dynamicznym i dość silnym spadkiem. Więc u nas faktycznie mogą zejść nawet poniżej 2200.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2219.
Mamy Roller Coaster.
wsparcia: ostatni dołek 2200; 2192.

Domino
Gość
Domino

Powinni przebić wsparcia

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Taka new z mojej strony dotycząca systemu będę podawał wg mojej AT wsparcia i opory podejrzewam, że to będzie pomocne w realizacji zysków z zajętej pozycji na sygnale.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany jedno jest pewne jak trader zapodał S na otwarciu to depozyt rośnie jak na drożdżach.

Jarek
Gość
Jarek

Zauważyłem ,że na tym forum nie ma przegranych na FW 20 , można wiedzieć na jakiej platformie grasz bo u mnie bardzo wysokie spredy i opłaty na FW 20 a dużo lepiej się gra na platformie niż na koncie w naszych biurach maklerskich ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Ja gram w BM Pekao S.A. rynek regulowany, XTB i TMS brokerzy.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TPP na 10 punktów z opcji systemu zaksięgowane w lipcu 40 pkt. i tzw. waiting.

Wiesław
Gość
Wiesław

A jak było w czerwcu, maju i kwietniu?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na 51 sygnałów do obecnej chwili 10 nie osiągnęło TPP 10 dokładnie napiszę jutro dzisiaj muszę już jechać na spotkanie.

TsG
Gość
TsG

kreska od dołu na 2205…zatrzyma czy dalej w dół….???? skalp na 5 pkt…. skalp udany….

TsG
Gość
TsG

moze cos takiego
https://ibb.co/9WS6Qxk