Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 07.07.2021

Wtorek był dniem, w którym niedźwiedzie zaznaczyli mocniej swoją obecność. Każdy z omawianych indeksów zaliczył spadek. Czy to początek zmian?

Indeks Wig 20

Czarna świeca jaka powstała po spadku wartości indeksu WIG 20 o -1.34% nie wyrządziła jakiś większych szkód. Cały czas znajdujemy się w zarysie OB choć oczywiście może to ulec zmianie a rynek może chcieć testować okolice 2200. Wybicie tego obszaru to już wskazanie na 2150 i jeszcze dalej nawet na 2100.

Na wykresie intra po kilkudniowej konsolidacji o zakresie ok. 20 pkt doszło wczoraj do wybicia linii szyi DT, które pozwoliło na zejście do poziomu 2200. Mocna spadkowa świeca nie daje wielkich nadziei na zakończenie korekty dlatego wydaje się mocno prawdopodobnym, że w kolejnych godzinach nastąpi zejście w okolicę 2170-2180. Oczywiście taki mocny spadek w postaci długiej świecy może wywołać chęć kontry byków i gdyby doszło do niej a na wykresie powstałby jakiś układ zwrotny to obecne rejony mogłyby stać się poziomem do zawrócenia przed wybiciem 2192. Wczoraj w trakcie sesji, kiedy rynek już spadał padł sygnał kupna który w ostatnim czasie był skuteczny w obrębie kilku godzin.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała również duża spadkowa świeca w odpowiedzi na spadek wartości indeksu o -0.96%. Tu tak samo jak u nas nie wyrządziła ona jakieś wielkiej krzywdy bykom a zatrzymanie nad strefa wsparcia pozostawia jeszcze szanse, że bez dalszego spadku indeks zawróci i ruszy na nowy szczyt po korekcie pędzącej. Jeśli jednak nastąpi wybicie ostatniego dołka 15461 to w najlepszym wypadku dalszy spadek powinien zostać powstrzymany w okolicy 15250. Dlaczego „w najlepszym wypadku”? Na to pytanie znajdujemy odpowiedź na wykresie intra.

Tu widać wyraźnie, iż na obecną chwile ostatnie odbicie jest tylko korektą re-testująca wybitą strefę wsparcia. Jeśli „nie urodzi się” z tego układ odwracający, to w następstwie cena powinna zaatakować i wybić kolejną strefę wsparcia na ok. 15435. Wybicie tej kolejnej strefy to minimum zejście w okolice 15350 ale wówczas będziemy mieli dość obszerną RGR z zasięgiem minimalnym na ok. 15130. Ostatni wymieniony poziom ma też swoje znaczenie ze względu na harmoniczność.

Indeks S&P

Najlepiej zachował się wczoraj indeks S&P , który co prawda zaliczał już w czasie sesji dość mocny spadek ale finalnie zakończył dzień na stracie zaledwie -0.2%. W efekcie powstał Pin bar z dolnym cieniem jednak z korpusem w kolorze czarnym. Z tego powodu dalej możliwym jest to co nie udało się wczoraj niedźwiedziom czyli spadek. Jednak osobiście patrzę na tę świecę jako na wskazanie dalszego wzrostu z racji silnego trendu wzrostowego każdym wymiarze czasowym.

Na wykresie intra ,wczorajszy dzień przyniósł korektę schodzącą do zniesienia 61.8% całego ostatniego impulsu wzrostowego. Wyraźne zatrzymanie na zniesieniu i strefie wsparcia wygenerowało impuls mniejszego rzędu a to daje poważne wskazanie na to, iż obecnie może nastąpić zejście w ramach fali c korekty tego impulsu i tu ciekawym poziomem będzie ok. 4320 a następnie kolejny swing wzrostowy zmierzający w obszar 4350-4360. Jeśli jednak rynek zdecydowanie wybiłby wczorajsze minimum to wówczas mamy spadek w okolicę 4260, choć to wydaje się być mniej prawdopodobnym scenariuszem.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

38
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MadijerzyJ23cherryandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2213 odwrócić na L + 19 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Jarek
Gość
Jarek

Coś twój system kompletnie się popsuł w tym roku , chyba lepiej zagrywać tylko sygnały z trendem na L

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Można grać w opcji TPP i generalnie jest w porzo. Mamy sezon ogórkowy , małe obroty.

Darek
Gość
Darek

Brawo system Kazimierza, daje dobrać S w dobrej cenie

Darek
Gość
Darek

b-2240, c-2200, d-2233, e-2198 i do góry

Jarek
Gość
Jarek

Mógłbyś narysować i jak zagrasz ?

Darek
Gość
Darek

teraz gram S i zakładam jeszcze jedno zejście. pozdrawiam

Jarek
Gość
Jarek

znaczy po ile grasz S i SL ?

Darek
Gość
Darek

średnią mam 2228

Darek
Gość
Darek

ale to nie ma większego znaczenia, gdyz nie jestem za dobrym graczem. to jedynie taka ciekawostka dla tych, którzy eksytują się, gdy ktoś dostaje w doopę

Darek
Gość
Darek

już mam wyższą śrenią. pokonają 2240 realizuję mam stratę

andy
Gość
andy

gram wg formacji TR, trochę zabawy intelektualnej / każdy sobie rozrysuje/;interwał -60 min. górna linia 2236-2248-2261;, dolna 2197-2158; w tym TR-rozszerzającym, od 2261 /D/ schodzimy w fali /E/ też tr rozszerzającym więc miotanie od bandy do bandy jak najbardziej aktualne.
tego wzoru się trzymam z dobrym skutkiem. a co dalej zobaczymy ,SL jak najbardziej wskazane.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

andy każdy gra po Swojemu i tego należy się trzymać ważne żeby na koniec roku zapłacić jak największy podatek .

Jarek
Gość
Jarek

wszyscy grają S-ki na wszystkim , a FED tylko w maju dodrukował 200 miliardów $ , dopóki FED drukuje ja S nie gram

cherry
Gość
cherry

Witam
S2245 SL2256
TP2175

Rynek na 2245 godz. 11.35

Pzdr

Jarek
Gość
Jarek

70 pkt zysku do 11 pkt straty , RR super korzystny

Domino
Gość
Domino

Ustawiam się na L w zakresie : 2170 – 2190. Do ilu max mogą zejść dzisiaj?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2224 .
Uwaga : mamy boczniaka dla traderów z małym doświadczeniem to jest czyszczenie depozytów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Boczniak na interwale H1 2260/2192; boczniak na D1 2260/2160 dotyczy FW20U2021.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

errata H1 2240/2192. sorry czasami trudno robić kilka rzeczy na raz.

Jarek
Gość
Jarek

Letnia hossa w natarciu , nie ma szans na spadki w tym roku , za dużo pieniędzy na świecie , kupowanie każdego dołka

J23
Gość
J23

Jeszcze w lipcu polecimy ostro w dół. Wychodzi mi ok 17-18 lipca, a ze to weekend, to prawdopodobnie od tygodnia zaczynającego się 19 lipca.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Gruby tańczy ale nie z nami te numery.

Jarek
Gość
Jarek

Nie rozumiem , mógłbyś jaśniej ?

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/sCDFPY8 dla młodych skalperów chcących się uczyć podaję sygnały z dzisiejszego dnia –sygnał 1 wybicie lokalnego szczytu —sygnał 2,3 i 5 -high2–sygnał 4 zagranie pod ostatnią flagę

Jarek
Gość
Jarek

Gdybyś to rano pokazał każdy by wziął po 50 pkt

andy
Gość
andy

Jerzy młodym adeptom poleciłbym też prosty sposób na zarabianie / warunek żelazna dyscyplina/ interwał 5-min. sma-8,sma-13 i parabolic sar. o stratach nie ma mowy.

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/6Z2xnGm czekam na L na 2239 –jeśli wybicie klina odwrotne to pójdzie do 2269

Jarek
Gość
Jarek

Sezon wyników w USA jest zawsze mocno wzrostowy ,a jeszcze teraz jak mają być nieziemskie wyniki , ja z S to bym bardzo uważał , znaczy osobiście nie grał tego wcale , widać po której stronie stoi siła

jerzy
Gość
jerzy

Jarek podaję sygnały do wejścia jeśli ich nie znałeś to po analizie następnym razem sam wejdziesz na rynek i zauważ z jak małym stopem

Madi
Gość
Madi

Nie przejmujcie się za dużo i tak zbankrutujecie na fw bez znaczenia k czy es jestem na gpw od 1993 r i niestety nie mam dobrych wieści dla was
Zalecam akcje dały mi spokoj i kasę przez te lata

Jarek
Gość
Jarek

rozumiem ze zarabiasz na akcjach bo je kupujesz i trzymasz , to jaka jest różnica kupić L-ki i trzymać ? ja wiem jaka a inni ?

Jarek
Gość
Jarek

Tam wyżej też do południa jeden mówił jak to S bierze , powiedziałem podaj pozycje i SL , i od razu było jasne co i jak , dlatego piszę żeby podać zagranie a nie wykres po czasie ze strzałkami gdzie trzeba co było , chyba że wszyscy poza mną wiedzieli jak od rana łatwo zarobić 67 pkt i gdzie co trzeba było .

Darek
Gość
Darek

tak, to prawda, doope umoczyłem – ktoś w końcu musi Wam te przelewy finansować, ale biorąc pod uwagę, że zamieniałem Lki na Ski to pomimo zamknięcia tych Sek ze stratą może nawet jakiś tam plus dzisiaj będzie. Oczywiście, gdybym był tak ogarniętym graczem jak Szacowna, obecna tutaj Elita to tych Lek bym nie zamknął dzisiaj tak nisko. Niestety w obecnym życiu takiej perfekcji raczej nie osiągnę, bo jestem zwykłym człowiekiem pełnym ułomności