Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 08.06.2021

Nowy tydzień rozpoczął się na rynkach od delikatnej „czerwieni”. Mimo, iż spadki były niewielkie, to jednak dają one podstawy do tego aby brać na poważnie ich kontynuację.

Indeks WIG 20

Strata na wartości indeksu WIG 20 wyniosła po wczorajszej sesji -0.35% i spowodowała, iż na wykresie dziennym powstał bardzo nieprzyjemny Pin bar. Dla sytuacji technicznej, oprócz samego faktu, iż Pin bar ma czarny korpus, kwestia tego że jego maksimum wypadło na nowym szczycie, daje podstawy do mocnego wzięcia pod uwagę spadku znacznie większego niż ostatnie dwie korekty. Mam tu na myśli zejście co najmniej do poziomu 2200 i realizację większego, czerwonego OB. Co prawda nie wykluczam wykonania korekty w wymiarze wspomnianych ostatnich dwóch czyli niebieskiego OB , na co może wskazywać wykres intra, jednak lepiej być przygotowanym na większą stratę niż na zbyt małą. Gdyby jednak miał się ziścić bardziej pozytywny dla byków scenariusz to już poziom ok. 2220-2230 powstrzymałby spadki. Jedno jest bardzo prawdopodobne , mianowicie to iż najbliższe godziny , dni będą raczej dla niedźwiedzia. Trochę się zmieni jeśli mimo wszystko zostanie zanegowany Pin bar co wydaje się być jednak najmniej prawdopodobne.

Wyjście na nowy szczyt i powrót pod poprzedni daje pierwszeństwo na realizowanie korekty co najmniej w zakresie czerwonego OB. Taka ewentualność jest możliwa bo od strony fal wygląda na to, iż ukończyliśmy dużą 3 falę i weszliśmy w 4 swingu od 2043 czyli od końca największej korekty oznaczonej niebieskim prostokątem. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, iż nie potrafię wykluczyć wariantu falowego w którym to mimo wszystko nie byłoby wykończonej fali 3 (kolor zielony oznaczenia) a cały czas bylibyśmy w korekcie pędzącej bądź nieregularnej jako fali 4 oznaczonej kolorem niebieskim. W takim wypadku możliwe są zejścia do zakresu czerwonego OB albo do przedziału zniesienia zewnętrznego 127.2-161.8 co oznaczałoby zejście w przestrzeń między ok. 2200-2215. Jednak jakby nie spojrzeć, przed nami gorszy okres i najbardziej prawdopodobny spadek na najbliższych sesjach (no chyba że tylko „sesji”).

Indeks DAX

Na dziennym wykresie indeksu DAX po jego spadku o -0.10% powstała Doji położona w środku małego korpusu świecy poprzedzającej. Układ Inside bar po ostatniej wspinaczce może być początkiem korekty ot chociażby do okolic ostatnich dwóch wybitych szczytów czyli do ok. 15500 (może z jego naruszeniem). Dopóki nie padnie 14960 dopóty spadek będzie tylko i wyłącznie korektą przed kolejnym swingiem na nowy szczyt.

Patrząc na wykres intra, który dzisiaj przedstawiłem w wersji 4H można wyciągnąć następujące wnioski. Mianowicie po pierwsze, najmniejsze zejście powinno być do okolic 15650 gdzie mniejszy OB mógłby powstrzymać zapędy niedźwiedzi. . Po drugie, w szerszej perspektywie, własnie 4H wydaje się że najbardziej realnym byłoby zejście o zakres niebieskiego OB czyli do okolic 15465 gdzie oprócz wspomnianego OB mamy dolne ograniczenie możliwego klina jak i strefę wsparcia cenowego. Zatrzymanie na pierwszym wsparciu i zmiana kierunku to wskazanie na silny ruch w górę i złamanie tworzącego się klina a co za tym idzie realizację ruchu cen w zakresie kanału czyli atak w kierunku 16000.

Indeks S&P

Symboliczny spadek wartości indeksu S&P i małe Doji to efekt pierwszej sesji nowego tygodnia za oceanem. Można powiedzieć, iż dalej nic się nie zmieniło w sytuacji technicznej a jedynie coraz bardziej zagraża nam realizacja Korony i kolejna fala tworząca większą korektę. Im dłużej brakuje nowego szczytu tym mocniej naciska wariant z Koroną.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy układ, który wskazywałby na możliwość ukończonego impulsu od poziomu 4165. Tym samym powinniśmy spodziewać się wejścia w fazę spadkową tworzącą jego korektę. Pierwszym jej elementem powinno być zejście swingu poniżej 4213 a następnie po korekcie wzrostowej dalszy spadek. Tu kluczowym jest to aby po pierwszym widocznym zejściu , w górę poszła tylko korekta a dlaczego? Bo nie ma możliwości zagwarantowania tego że ostatnie dwie korekty w dół a nawet obecny ruch w dół nie są częścią jakieś bardziej złożonej korekty przed mimo wszystko ostatecznym zakończeniem pełnego impulsu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DominoKazimierzBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2172 odwrócić na S – 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

BttF
Gość
BttF

Po kilku dniach górnych cieni po naruszeniu kanału powinniśmy mieć wreszcie większy ruch na południe :
https://invst.ly/v2c9m / https://invst.ly/v2ca-

A zaklinanie rzeczywistości przez Premiera o ugodzie z Czechami ma się nijak do rzeczywistości : https://stooq.pl/n/?f=1426486&search=tsue

Udanych zagrań 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2230.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na świeczkach H1 od 28.05 mamy boczniaka w zakresie 2225 – 2268 wyjście górą lub dołem da zarobić a na obecną chwilę można scalpować.

Domino
Gość
Domino

Zgadzam się Kazimierz, ja dziś scalpowałem ale głównie na L z poziomów 2230. W sumie 15 pkt uzbierane i już na dzisija odpuszczam grę. Ruch może być w każdej chwili. Jednak skłaniam się ku górze, odwrót moim zdaniem mogą zrobić z poziomów 2280 – 2350. Tak to widzę, a jaki gruby ma plan to się dowiemy. Może zechcieć dojechać do końca tej serii na L i odwrót po 20 czerwca.

Domino
Gość
Domino

No chyba, że dzisiaj zamkną w okolicy 2230 to raczej wyłamiemy dołem (jak tak patrzę na wykres). No i pinbar byłby potwierdzony o którym pisał Pan Darek. Zobaczymy o 17:00

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2230 odwrócić na L + 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.