Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P, przed sesją 31.03.2021.

Najmocniejszymi okazali się wczoraj inwestorzy zza zachodniej granicy, reszta omawianych parkietów niczym wyraźnym się nie zasłuzyła.

Indeks WIG 20

Spadek wartości indeksu WIG 20 o -0.55% zaowocował powstaniem na wykresie dziennym małej czarnej świeczki, która idealnie wpisuje się w korektę po dwóch dniach wzrostów. Nic dodać nic ująć bo dzisiaj zarówno dobrze możemy kontynuować jeszcze korektę ot chociażby do okolic 1920 czy nawet 1905 ale i również możemy ruszyć ponownie w górę aby zaatakować okolice 1980.

Niestety również wykres intra kontraktów nie daje jaśniejszych wskazań. Tu po odpadnięciu od poziomu 1970 (wybite 1968) mamy na obecną chwilę pełne abc gdzie ta ostatnia fala jest klinem a co za tym idzie, może to być już koniec korekty. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wydłużyć ją „z pędzącą po środku” czy nawet podejść do ok. 1955 i następnie całym impulsem zejść na niższe poziomy. Przy scenariuszu „z pędzącą po środku” poziomem docelowym zdawałby się rejon 1920 , w scenariuszu z falą c z rejonu 1955 poziomem docelowym zdawałby się rejon 1905. Zdecydowane wybicie 1954 to postawienie na kolejny swing wzrostowy z celem na nowe szczyty.

Indeks DAX

Wzrost indeksu DAX o 1.29% dołożył na wykresie dziennym białą świecę po luce cenowej. To idealnie pokazuje że obiektywna ocena wykresu i zachowanie najprostszych wytycznych z tym jak porusza się cena w trendach jest znacznie skuteczniejsze niż wróżenie końca trendu i granie na to. Z racji iż jesteśmy na nowych historycznych szczytach tylko „mierzenia” mogą nam wskazać ewentualne zasięgi docelowe z których okolice 15400-15500 wybijają się obecnie na pierwsze miejsce.

Na wykresie intra cały czas znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym i to co on nam pokazuje daje przewagę scenariuszowi w którym po dokończeniu obecnej korekty powinniśmy ponownie ruszyć na nowe szczyty. Jest jednak coś na co warto zwrócić uwagę, mianowicie brak wyjścia na szczyt po ewentualnym zatrzymaniu w okolicach jednego z dwóch mniejszych OB może być wskazaniem na docelowe zejście w rejon 14700 a to wprowadziłoby nieco zamieszania. Jednak o tym będziemy myśleć dopiero wówczas kiedy taki spadek nastąpi. Na ten moment trzymamy się scenariusz z trendem wzrostowym i obecną korektą do okolic 14950 bądź 14905.

Indeks S&P

Indeks S&P kolejną sesję nie daje nam „wskazówek”, zmiana jego wartości o skromne -0.32% wyrysowała na wykresie drugą mało znaczącą świecę w postaci delikatnej szpulki z cieniami. Jedynie ostatnie dwa dolne cienie świec dają nieco przewagi na scenariusz w którym po obecnej korekcie powinniśmy dalej kontynuować marsz na północ. Jednak czy ta korekta się już skończyła czy jeszcze nie? Trudno jest na to odpowiedzieć.

Nieco więcej wskazówek możemy wyczytać z wykresu intra kontraktów na S&P. Tu widzimy że ostatnie dwa dni maja dużą szansę stać się korektą pędzącą co przełożyć by się musiało na kolejny swing wzrostowy. Zatem jeśli bez nowego dołka wybijemy 3958 to wówczas zakładamy ruch wybijający również nie tylko 3964 ale i szczyt na 3983. Gdyby jednak cena spadła i wybiła 3928 to wówczas należałoby zakładać scenariusz z zejściem nawet do 3875.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PiotrekDominoandyBttFDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

comment image

Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej luce systemowo wygląda to teraz tak:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/99a23519ced30224
Zawęziły się więc bandy ringu.
Numerologicznie: 1950, 1976
Lotto: 1919, 1975

Konrad
Gość
Konrad

Przepraszam za mały błąd – w ostatnim wierszu ostatnia wartość ma być oczywiście 1914 🙂
Krok systemu u mnie to 35.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Darek proszę o wpis dotyczący systemu.

BttF
Gość
BttF

Nowa „strategia” CDR się jednak nie spodobała : https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/cd-projekt-zaprezentowal-nowa-strategie-wideo,akcje,286864

Co było narysowane „wieki” temu 😉 https://invst.ly/ubmc4

Zmierzamy zatem do poziomu ramienia oRGR i tam zapadną dalsze decyzje … w trendzie spadkowym oRGR nie płacą przypomnę na marginesie : https://invst.ly/ubmbz

andy
Gość
andy

BTTF -jak rozumieć to zdanie ,,w trendzie spadkowym oRGR nie płacą przypomnę na marginesie ,, ,a przecież wcześniej był orgr z linią szyji na 1904 z min. zasięgiem 1952 , doszli do 1970, wg Ciebie 66pkt. to nie jest godziwa zapłata, ?

BttF
Gość
BttF

nie wiem o jakim oRGR mowa bo ja takowego nie widzę na wykresie, w przeciwieństwie do tego co obecnie się rysuje.

Decyzje przed nami w przedziale 1910/09 – wg mnie nie będą po myśli byków : https://invst.ly/ubsl4

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1915 odwrócić na S – 25 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.
Sorry u mnie coś dzisiaj net cienko chodzi.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Szanowny Darku, szanowni Komentatorzy i Czytelnicy moich wpisów Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych pięknego koszyczka smacznego jajeczka
dyngusa mokrego odpoczynku spokojnego.
życzy
Kazimierz

BttF
Gość
BttF

Zerknąłem z ciekawości na DAX … ciekawie to wygląda dla miłośników indeksu i krótkiej strony jednocześnie :
https://ibb.co/Jd59JzY / https://ibb.co/KN20PH5

Jeśli nie teraz to kiedy 😉

Piotrek
Gość
Piotrek

Wpisy fajne, ale tak jednostronne, że aż śmieszne. Chciałbym depozyt zobaczyć szczególnie z szortów na indeksy amerykanskie:D

andy
Gość
andy

Piotrek , no to machnij Swoje fw20/te wielostronne/ to pośmiejemy się wspólnie , bo śmiech to zdrowie.

Piotrek
Gość
Piotrek

Proszę bardzo. Na miesięcznym interwale FW20 mamy flagę, po dwóch miesiącach silnych wzrostów. Flaga przetestowała wybity opór i utworzyła coś na kształt harami na wykresie świecowym, co przy potwierdzeniu formacji oznacza, że jedziemy do góry. A zaklinanie spadków, szczególnie w USA, czekanie na krach itp. to infantylna zabawa w superproroka. Założę się, że jeśli faktycznie ktoś gra te krótkie ciągle to z depozytu niewiele zostało. Chyba, że mówi, że gra albo zajmuje mikroskopijne pozycje. Z inwestowaniem to nie ma nic wspólnego.