Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 30.03.2021.

Nowy tydzień upłynął na kontynuacji piątkowej przewagi byków. Plany niedźwiedzi zostały mocno zachwiane co nie może zbytnio dziwić w świetle tego do czego udało im się doprowadzić.

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 1.79% sprawił, iż na wykresie dziennym indeksu pojawiła się kolejna biała świeca na nieco większym obrocie potwierdzająca odbicie od dołka z czwartku. Tym samym rozpoczął się ruch , który ze względu na położenie ostatniego dołka powinien zgodnie z trendem zaprowadzić indeks na nowy szczyt powyżej 2098. Czy tak będzie czas pokaże ale na tę chwilę minimalnym założeniem powinno być dojście w okolice 2020-2030. Faktem jest również to , że na drodze do tych poziomów mamy strefę oporu w rejonie 1970-1980. Jednak najistotniejszym jest trend i obrona ostatniego potwierdzonego dołka a co za tym idzie opory są dalej po to aby je łamać.

Na wykresie intra znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym podczas którego cały czas rośnie LOP. Po drodze dość znikome korekty mają takie same wielkości i dlatego powinniśmy spodziewać się, iż w dniu dzisiejszym będziemy przełamywać poziom 1968. Dojście w te rejony przybliży nam mocno okazję do korekty obecnego ruchu i dlatego już w tej chwili wejście w dłuższe pozycje L nie jest raczej najlepszym rozwiązaniem.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX za sprawą jego wzrostu o 0.47% powstała szpulka z wyraźnie dłuższym dolnym cieniem i zamknięciem na nowym historycznym szczycie. Można powiedzieć, że zakładany tutaj plan został w najgorszym razie zrealizowany. Mamy nowy szczyt co potwierdza, że obiektywne spojrzenie na wykres a nie zakładanie czegoś co mi pasuje, ponownie wychodzi zwycięsko z walki o dobre podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Na wykresie intra kontraktów na DAX znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym. Jego bezpieczeństwo trwa dopóki dopóty nie zostanie wybity poziom 14731. Z drugiej strony trzeba jednak dostrzegać, iż w dłuższej perspektywie , po korekcie do zakresu OB mamy nowy szczyt i tym samym w całym dużym swingu od 13636 dwie równe korekty. Wiemy , a w każdym razie powinniśmy wiedzieć , że 2 lub 3 równe mniej więcej korekty to zbliżający się koniec impulsu i dlatego swingowe granie na L nie jest już raczej zbyt dobrze widziane. Oczywiście mamy trend wzrostowy i to nie tylko w ostatnim mniejszym swingu , więc granie na S to na tę chwilę proszenie się o karę finansową. Jeśli nie załamie się nagle cena to mimo wszystko powinniśmy osiągnąć poziom 15000 „plus”.

Indeks S&P

Po mocniejszym wzroście w piątek, wczoraj indeks S&P na bazie mikro straty -0.09% wyrysował szpulkę położoną w górnej strefie świecy z piątku. Tym samym powstała korekta po zakończeniu której cena powinna znaleźć się powyżej poziomu 3983 i dać nowy szczyt. Pierwszym ostrzeżeniem byłoby w tej chwili wybicie w dół poziomu 3853 a dopóki go nie ma dopóty cały czas patrzymy na północ.

Na wykresie intra kontraktów na S&P również znajdujemy się w trendzie wzrostowym, który mimo wszystko powinien być jeszcze kontynuowany co najmniej do okolic ostatniego szczytu co dawałoby jeszcze ok. 20 pkt. W tej chwili dołek największej dotychczasowej korekty stanowi wsparcie, bez wybicia którego nie ma co myśleć o S w innym niż scalpingowy rozmiar.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakMarcinŁiktorjerzyKris Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1915 odwrócić na S – 29 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

BttF
Gość
BttF

Końcówka miesiąca i kwartału jak widać rządzi się swoimi prawami – na rynkach trwa wyciąganie indeksów przy rosnących pozycjach w LOP. Założeniem głównym : szykowany jest duży ruch spadkowy.

W PL mamy dwie opcje : ruszamy w dół z poziomów obecnych lub kończymy podejście do 61,8 fib 1968 + luka 1976/8 i również ruszamy w dół do próby zagrania oRGR https://invst.ly/ub4cw / https://invst.ly/ub4dz

Zatem czekamy na rozwój wypadków / koniec miesiąca i kwartału.

Udanych zagrań 🙂

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian.
Numerologicznie: 1960, 1967
Lotto: 1989.
U mnie krok systemu to 36.

morfffeusz
Gość
morfffeusz

Zgadzam się z Tobą. Pomimo , że w tej chwili wydaje się, że trend wzrostowy jest silny i ma się dobrze, to prima aprilis może się zdarzyć wcześniej niż 01.04.

BttF
Gość
BttF

Założenie ze zwrotem z 61,8 fib mamy już w grze : https://invst.ly/ub6eg

Pytanie czy ramię oRGR zadziała jako trampolina dla byka ?

Mając na uwadze całe zachowanie od dołka / rozliczenie serii H / budowanie LOP śmiem twierdzić że nie zadziała – w trendach spadkowych płacą RGR. Nie wyklucza to jakiejś reakcji na poziomie 1911/09 w formie podbicia / zatrzymania. Czas pokaże.

W US dług wyznacza kolejne maxy rentowności/dołki ceny obligacji : https://ibb.co/1ny7ZmF więc KRACH coraz bliżej rynków akcyjnych.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Systemowcy są w komfortowej sytuacji.
pozdrawiam

Kris
Gość
Kris

Dla mnie w tym ruchu wystarczy, zamknąłem resztę po 1966 średnio.
Dziękuję i pozdrawiam

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok
pozdrawiam
p.s. następny sygnał do zaliczenia do końca roku statystycznie zostało około 70.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

IMO okolice 1967-70 to dobre miejsce do S….sam CDproj nie uciągnie rynku…złoty do euro leci na pysk ja tam nie znam sie na koleracjach ale to chyba żle że nasza waluta taka słaba…???? BttF ty lepiej kumasz te zawiłości co o tym sądzisz???

BttF
Gość
BttF

Jeśli o PLN chodzi to mamy exodus pełną gębą … niektórzy twierdzą że wejście w rynek zagranicznych podmiotów powoduje podpicie rynku PL. Ja mam na to jedną odpowiedź : nie da się wchodzić wychodząc 😉 Więc wkładam to między bajki – PLN mówi jasno że nie.

Jako ciekawostkę polecam casus USD/TRY i indeks XU100

W US również trwa zmasowana likwidacja dużych portfeli , czego nie widać po indeksach głównych póki co … czekamy aż zacznie.

Łiktor
Gość
Łiktor

Pln mówi jasno , że jadą moment rozpocznie się korekta umacniania walut do pln .

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

okolice 1950 dobre do zamknięcia S-ki…..weic u mnie na dzis koniec spekulacji czas do pracy…udanych

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

jak pisałem tak zrobiłem…nie doczekałem z TP bo przestraszyła mnie z M5 świeczka typu szpulka wiec oddałem z palca..czy żałuję?..tak bo uległem emocji w obawie przed mmniejszym zyskiem…
comment image

jerzy
Gość
jerzy

na m5 utworzył się klin prowzrostowy

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzisiaj opór intraday wg Darka precyzyjnie zadziałał.
super .

Marcin
Gość
Marcin

Witam, ten DAX to będzie tak bez korekty długo ciągną w górę?
Pytam Gospodarza bo moim skromnym zdaniem 15040-15100 to dobra strefa do swinga short.
Ale…..kapitał chyba tam mocni naplywa.
Pzdr