Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 23.03.2021

Za nami początek nowego tygodnia i choć wszędzie zrobiło się zielono to jednak u Nas w dalszym ciągu najsłabiej.

Indeks WIG 20

Wzrost indeksu WIG 20 o 0.08% pozwolił na wyrysowanie małej białej szpulki z dużym górnym cieniem. Sam cień pokazuje że podaż nie odpuszcza i cały czas grozi nam wybicie dołem z dość długiej już konsolidacji. Jednak zanim to nastąpi najprawdopodobniej powinniśmy jeszcze mieć co najmniej próbę wyjścia na wyższe poziomy co wynika z układu na wykresie intra.

Po zejściu od szczytu, najprawdopodobniej pełnym impulsem mieliśmy pierwszy ruch wzrostowy w postaci mniejszego impulsu, który bez problemu uporał się z poziomem ostatniego potwierdzonego szczytu. Kolejny ruch w dół nie wybił już dołka a z poziomu 1926 poszedł nowy „mini impuls” , który to również uporał się z poziomem ostatniego potwierdzonego szczytu i dotarł do poziomu 1951. W dalszej kolejności weszliśmy ponownie w spadek ale jak na tę chwile, spadek będący korektą. Innymi słowy najbardziej prawdopodobnym dla mnie jest to , że cena powinna wybić kolejno 1951 a następnie 1968 w drodze do okolic 1984, bez wcześniejszego zejścia poniżej 1925. Niestety wiemy że rynek nie jest do końca nigdy odgadnięty, więc w drugiej kolejności dopuszczam mimo wszystko początkowe wybicie 1925 a nawet i 1920 jednak bez zejścia poniżej 1909 i w dalszej kolejności ruch w kierunku wspomnianego wcześniej 1984. Najmniej prawdopodobnym scenariuszem jest dla mnie wybicie wszystkich wsparć i znalezienia się poniżej 1909.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX, za sprawą jego wzrostu o 0.25% powstała biała świeca która utrzymała mniejszy OB i tym samym obecnie mamy układ korekty pędzącej co powinno dać nam kolejny atak na nowe szczyty. Gdyby jednak do tego nie doszło a cena zawróciłaby i zeszła poniżej wczorajszego minimum to tylko powstrzymanie jej nad poziomem 14409 mogłoby uchronić rynek przed większym spadkiem w kierunku 13700. Co zatem będzie bardziej prawdopodobne? Zobaczmy wykres intra.

Na wykresie tym mamy zejście od szczytu , które dla niektórych może być impulsem a dla inny , w tym dla mnie, układem korekty z pędzącą po środku. Co zatem dalej? Wzrost jaki miał wczoraj miejsce uporał się swym zasięgiem z ostatnim potwierdzonym szczytem i następnie wszedł w fazę spadkową, która ma duże szanse być korektą schodzącą do strefy na Koronę , będącą ważniejszą strefą cenową z dłuższego zasięgu czasowego i dodatkowo pokrywającą się z zniesieniem 61.8%. Tak zatem okolice 14595 powinny powstrzymać spadek i rozpocząć kolejny impuls wzrostowy, który może zaprowadzić nas na nowe szczyty ale i może być tylko dojściem do okolic 14750. W tym drugim przypadku zmiana kierunku w wspomnianych okolicach da poważną szansę dla niedźwiedzi do wypełnienia dużego zielonego OB czyli spadku w okolice 14470.

Indeks S&P

Wzrost indeksu S&P o 0.7% pozwolił na wyrysowanie białej świecy naruszającej połowę czarnego korpusu z czwartku a tym samym tworzącą układ przypominający Gwiazdę poranną za sprawą Pin bara z piątku. To powinno zaowocować kolejnym nowym szczytem na indeksie w przeciągu 2-3 sesji.

Na przeszkodzie do realizacji wyżej opisanej analizy może stanąć tylko kwestia spadku od szczytu. Jeśli jest on impulsem no to słabo dla byków ale jeśli jest korektą z pędzącą po środku, do czego ja się skłaniam, to wówczas wszystko jest na dobrej drodze do osiągnięcia nowego szczytu. Obecnie tworzy się tendencja wzrostowa o zatrzymaniu na zniesieniu 38.2% i minimalnie poniżej zakresu OB mogącego być falą 4 dużego impulsu wzrostowego. Innymi słowy zatrzymanie na obecnej strefie wsparcia ewentualnie niżej na zakresie niebieskiego OB to ewidentny układ na kolejny impuls wzrostowy i podążanie ku nowemu szczytowi. Na tej drodze istotną przeszkodą będzie strefa na ok. 3960. Jednak liczy się to czy po drodze będzie łamany jakiś dołek obecnej tendencji wzrostowej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

31
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakBttFtaki sobie graczKazimierzKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BttF
Gość
BttF

Wczorajsza sesja w US nie zmieniła nic w układzie oraz pozycjach w grze – wciąż S

Jedno co się istotnego wydarzyło to silny spadek VIX który domknął wreszcie lukę : https://invst.ly/u8iol

Mając ją na uwadze wczoraj powiększyłem pozycję L 24 / 23.30 / 21.70 i teraz ruch wzrostowy powinien się dokonać bez przeszkód.

W PL nieuchronnie zmierzamy do wybicia szyi RGR https://invst.ly/u8ir2 / https://invst.ly/u8is9 – każde podbicie służy dobieraniu pozycji S.

Udanych zagrań zatem życzę i szykujemy się na silny RUCH lada moment wreszcie 😉

BttF
Gość
BttF

dojście do luki i podbicie okazją do grania S : https://invst.ly/u8q2g

Szyja RGR przyciąga wciąż

BttF
Gość
BttF

ten artysta rozgrywający nasz rynek ma jednak niesamowitą fantazję : https://invst.ly/u8qvg

Udajemy że będzie oRGR i jutro się okaże czy poziom 1925 wesprze byka , czekamy cierpliwie , póki co S wciąż w grze.

BttF
Gość
BttF

szybko poszło : https://invst.ly/u8r87 czyżby decyzje jeszcze dziś … ? pod 1925 😉

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian.
Numerologicznie: 1945, 1955, 1965 oraz 1927,1961
Lotto: 1914, 1964.
Pilnuję -+20 pkt. od świecy z piątku, więc okolice 1970 mogą być dobrym miejscem do S.

Jaro
Gość
Jaro

RÓŻNICA z system KAZIMIERZA. Nadal pozycja S od 1989, L +12 od otwarcia.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1947 odwrócić na S – 18 pkt. od kursu otwarcia
Życzę udanych trade’ów.
p.s. grubas gra przeciwko systemowi ?

Domino
Gość
Domino

Może dzisiaj w końcu wybiją dołem. Męcząca ta konsola… Lepiej stać z boku u czekać na rozstrzygnięcie.

andy
Gość
andy

na 1903-1900- harmonia + fibo 0.886 może mocniej odbiją.?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na D1 wedle mojego punktu widzenia wsparcie jest na poziomie 1900 pkt.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1911 pkt.

Marek
Gość
Marek

Panie Darku takiego Jana tez od razu banować , to musi być dopiero prostak skoro takie teksty pisze. Szkoda nerwów na takie dziadostwo. I żeby nie było nie jestem za PiS.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Teraz wchodzenie na rynek pełną pozycją to jest dość duże ryzyko przez ostatnie cztery miesiące kilka razy misie próbowali do wybicia dołem ale wszystko spaliło na panewce także spoko trza poczekać.