Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 24.03.2021.

Wtorek był dniem, w którym byki nie zdołały niemal nic ugrać a sytuacja techniczna znowu nieznacznie się pogorszyła. I dotyczy to głownie naszego rynku ale i trochę tego za oceanem.

Indeks WIG 20

Po spadku wartości indeksu WIG 20 o -0.29% , na wykresie dziennym powstał mały Pin bara z czarnym korpusem. Minimum tej świecy wypadło dokładnie na linii prowadzonej przez dołki od 21.12.2020. Można powiedzieć, że wybicie konsolidacji dołem jest już naprawdę blisko tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju co do spadków, mocniejszych spadków. Mianowicie obrót. Ten najwyższy jest wyraźnie na poziomach dołków jakie mieliśmy od grudnia i również obecnie tu przy poziomach zbliżonych do 1900. Na szczytach w rejonie 2020-2030 obrotów „nie było”. Jak wiemy na parkietach najważniejsze dane to cena i obrót. Dla mnie bez dynamicznego wybicia zarówno 1885 jak i 1850 trudno będzie zakładać silne spadki.

Na wykresie intra , niestety wbrew moim wczorajszym założeniom , spełnił się najmniej oczekiwany scenariusz , tzn cena zdołała wybić nowy dołek w całym ruchu od 2030. W ostatniej fazie sesji mieliśmy podbicie, które swoim zasięgiem zrealizowało zakres poprzedniej korekty a tym samym dało podstawę do tego aby zakładać, że wczorajsze minimum nie było tym ostatnim. W świetle powyższego zakładam, że cena zejdzie jeszcze do strefy na koronę w okolicy 1892-1895. Pytanie, czy ten ewentualny ruch w dół nie rozwinie się jeszcze mocniej aby wybić wspomniane na początku poziomy.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym bez większych zmian , po mikro wzroście o 0.03% mamy kolejną białą świecę na zbliżonym poziomie do dnia poprzedniego. Innymi słowy czekamy.

Wczoraj rynek kontraktów na DAX zdołał zejść na nowy dołek na poziomie 14526 z którego to dokonał mocnego odbicia wybijając ostatni potwierdzony szczyt. Jest to drugie pod rząd takie zagranie a to statystycznie prawie nie daje szans aby ponownie zejść na nowy dołek zanim nie zostanie utworzona co najmniej fala c większej korekty. Dlatego zakładam że zejście do okolic 14560 jest jeszcze jak najbardziej możliwe ale po tym powinniśmy ruszyć w górę co najmniej do poziomów ok. 14740. Niewykluczone jest również to, że dołek tego ostatniego ruchu w dół jest już za nami czego pierwszym potwierdzeniem byłoby wyjście nad poziom ok. 14630.

Indeks S&P

Spadek indeksu S&P 0 -0.76% zaowocował powstaniem czarnej świecy, która próbuje być zaczątkiem negacji układu odpowiadającemu Gwieździe porannej z trzech poprzednich sesji. Samo ewentualne zanegowanie będzie tylko i wyłącznie wskazaniem na tworzenie większej korekty ostatniego swingu od 3723 i bez pokonania tego poziomu nie będzie mowy o zmianie trendu na tym rynku. Co do tworzenia większej korekty spadkowej to mamy solidne podstawy do tego co widać na wykresie intra.

Po spadku od szczytu, powstała korekta, która dotarła do zniesienia 61.8%. Następnie rozpoczął się kolejny ruch spadkowy , chwilowo powstrzymany na poziomie OB ale przy braku wybicia szczytu cena ponownie dołowała. W tej chwili widzimy, iż ostatni swing spadkowy przybiera postać impulsu, który moim zdaniem powinien zakończyć swój bieg w okolicy 3880. Przy takim rozwiązaniu , własnie od tego momentu zacznie się walka o to czy będzie spadek poniżej 3875 czy jednak nie i rynek ruszy w kierunku ok. 3960. Prawdopodobieństwo większego spadku i wybicia dołka na 3875 wzrośnie już wówczas kiedy obecnie cena zejdzie wyraźnie poniżej 3883 nawet bez wybicia 3875. Wówczas strefą oporu , która będzie trudna do wybicia stanie się okolica 3910.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
NowyDominoKrisandyBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian.
Numerologicznie: 1966, 1929, 1947
Lotto: 1961, 1889.
Sesje męczą jak diabli. Spodziewałem się ( i nadal się spodziewam) większego ruchu. LOP trochę wzrósł, więc może się doczekam dolnej bandy na 1884 pkt. Ciekawiej może się zrobić po minięciu 1904 pkt.

Jaro
Gość
Jaro

Obecnie pozycja S od 1989, pozycja L +19 pkt. od kursu otwarcia.

Konrad
Gość
Konrad

Jaro,
korzystasz z tego samego wzoru, który podawany był tutaj? Bo wyniki mamy takie same, a czasami inne niż Kazimierz, który ponoć ma ten sam wzór. „Nasz” system nie przeskoczył na L po 1947, gdyż 22.03.2021 mógł przeskoczyć po 1952 (max z tego dnia 1951).
Dlatego tyle razy pytałem, o co tu chodzi – wpisujemy te same dane pod niby ten sam wzór, a wyniki są inne.
Dlatego wolę poczekać, aż system potwierdzi sygnał na obu sposobach – -ostatnia zbieżność to 16.03.2021 gdzie padł S i od tamtej pory jest S.

Jaro
Gość
Jaro

Bazą jest wzór, który uległ pewnej mojej modyfikacji .Obecnie pracuję nad systemem który podpowie kiedy zamykać pozycję.Jak będzie wysoka skuteczność to będę podawał i ten parametr na forum.
Pozdrawiam,

Kazimierz
Gość
Kazimierz

To jest bardzo ważny element w systemie kiedy zamknąć jak jest urobek ja to robię na bazie swojej wiedzy AT i trochę intuicyjnie ale nie będę tego publikował.

Nowy
Gość
Nowy

Super pomysł Jaro

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Konrad system to nie jest danie na talerzu on ma pomagać w realizacji targetu a bez wiedzy, doświadczenia, opanowania emocji i szczęścia dużych sukcesów nie osiągniesz sama wiedza i doświadczenie to jest za mało nawet po dwudziestu latach będziesz kręcił się wokół własnego ogona tzn. 1-2 kontrakty i to jest bez sensu za krótko na tym świecie żyjemy żeby żyć złudzeniami.
I to by było na tyle.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1911 odwrócić na L + 19 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

są miśki są i byczki….
comment image
comment image

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

cos dla miśka też się znajdzie..
comment image

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

andy Twoje kontrolne S zapłaciło…super

andy
Gość
andy

to było dobre wejście ,podoba mi się rozpiska dla miśków ,ale ja gram /1min./ na razie 1/A-1909; 2/B-1968 ; i teraz 3/C-1896 jako tr rozszerzający gdzie 1-1900;2-1951;3-1906; 4-1937; i 5- 1896 i dlatego s-oddałem na dolnej bandzie , jeżeli gruby zejdzie niżej gram wersję Twoją, ale teraz liczę na jakieś odbicie ?

Jaro
Gość
Jaro

Mamy więc z Kazimierzem zgodność sygnału. W kolejnych dniach tylko przypadku odstępstw będę informował.
Pozdrawiam,

BttF
Gość
BttF

Dziś na dzień dobry krótko i na temat : spadamy https://invst.ly/u8z-c / https://invst.ly/u8z-t open pod 1925 załamuje marzenia byka o oRGR.

W US idziemy zgodnie z planem więc czekamy cierpliwie na KRACH 🙂

Udanych zagrań

Kris
Gość
Kris

Cześć BttF, jeśli dobrze zrozumiałem pisałeś wczoraj o zajmowanie pozycji na wzrost Vixa, u którego brokera/platformie są takie możliwości?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Hello Kris.
Jesteś dalej w systemie ?

Kris
Gość
Kris

Cześć Kazimierz, aktualnie bez pozycji, w okolicach wygasania kontraktów, +/- kilka dni staram się nie grać, często jest dużo „mieszania” w tym czasie.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok
pozdro

BttF
Gość
BttF

Myślę że u każdego jest taka opcja – ja korzystam z mBank , ticker VOLX.F u innych może mieć inny ticker.

Różnica również polega w cenie jaką oferuje dany broker ze względu na serię dostępną w notowaniach ( jest rolowany co miesiąc ) – stąd różnice na wykresach ogólnodostępnych a brokerach : https://invst.ly/u92md

W PL szykujemy się do przyspieszenia spadków : https://invst.ly/u92sz

BttF
Gość
BttF

mamy reakcję na test 1887 : https://invst.ly/u93xl , kolejne zejście pod low będzie lawinowe więc łapki pod dupę by nie kusiło L 😉

Kris
Gość
Kris

Nie chcą spadać to może będą rośli, małe L po 94

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga na 22 sygnały systemu była jedna wpadka w opcji tpp tzn. take profit pewniak na 10 pkt. także wskazówka dla początkujących spoko.
pozdrawiam

Domino
Gość
Domino

Jesteśmy tak słabi, że faktycznie chyba mocno polecimy w dół. Czekam z S jeśli zejdą poniżej 1887. Być może grają w dół pod jutrzejszy twardy lockdown

andy
Gość
andy

trochę ciekawych poziomów 1887; 76; 67; 54;47 ;20 ;12; 1785-87; 62

Domino
Gość
Domino

Andy, jeśli teraz odbiją to do jakiego poziomu? Może pod dzisiejszy szczyt? 1910 – 1912 tam zamierzam poszukać S. Jak to widzisz?

BttF
Gość
BttF

https://invst.ly/u9729 – komentarz zbędny

Domino
Gość
Domino

Wystawiłem S oczekujące na 1910, może dadzą, zobaczymy. A jeśli nie to S na fix

andy
Gość
andy

podeszli do linii szyji rgr- a czekam na fix , ale nie mam zamiaru cokolwiek dzisiaj już robić.