Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 25.02.2021

Słabość naszego parkietu wobec innych cały czas spędza sen z powiek inwestorów. Nie inaczej było wczoraj.

Indeks WIG 20

Podczas wczorajszej sesji, indeks WIG 20 zyskał niemałe 0.99%. Niby porównywalnie do tego co na pozostałych omawianych parkietach a jednak… efekt na wykresie dziennym pokazuje cały czas słabość wobec „konkurentów”. Biała świeca z wyraźnym górnym cieniem , która w efekcie jest tylko re-testem wybitego dolnego ograniczenia kanału cenowego i skuteczny opór w postaci połowy czarnego korpusu z dnia poprzedniego to wątła radość dla byków. Jeśli dzisiaj nie powstanie z tego układ Gwiazdy porannej to naprawdę będzie trzeba się martwić. Tylko czy są na to szanse? Tak są na co wskazuje wykres intra.

Ruch od ostatniego dołka zdołał wybić zarówno OB jak i ostatni potwierdzony szczyt a to jest własnie ta ewentualna szansa na odwrócenie tendencji spadkowej i utworzenie ewentualnej pro wzrostowej formacji świecowej. Wydaje się jednak, że tu powinniśmy najpierw wykonać korektę odbicia do wczorajszego maksimum a dopiero w następstwie ruszyć nowym swingiem wzrostowy. Niestety sytuacja na innych parkietach raczej zachęci graczy do otwarcia sesji na wyższych poziomach niż wczorajszy fixing i tu jeśli nie powstrzymają popytu poziomy ok. 1950 a cena wybije wczorajsze maksimum to raczej nie będzie to dobra sytuacja dla byków, chyba że będziemy budować jakiś układ korekty pędzącej. To co wydaje się najbardziej prawdopodobne to kwestia jeszcze dalszego wzrostu chociażby do poziomu ok. 1970 , który wydaje się być tym minimalnym dla obecnego odbicia wzrostowego.

Indeks DAX

Wzrost indeksu DAX o 0.8% spowodował, iż na wykresie dziennym powstała biała świeca, która dla byków idealnie pasuje w połączeniu z poprzednim Pin barem. Co prawda faktem jest że nie został on jeszcze potwierdzony ale obecnie mamy nie tylko niego ale i również formację przenikania. Zatem brakuje tylko jednej wzrostowej sesji aby nowe szczyty stanęły w kręgu zainteresowań na kolejnych kilka sesji.

Na wykresie intra mamy wyraźne „plusy” dla byków ale i są też „minusy”. Do pierwszych należy pokonanie zakresu OB i wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu. Do tych drugich należy natomiast fakt, że dotychczasowa struktura wzrostu przypomina bardziej podwójny zygzak czyli układ korekcyjny niż impuls. Obecnie zbliżamy się do ważnej strefy oporu na poziomie ok. 14080 , która to mimo wszystko powinna powstrzymać od dalszych wzrostów choć na jakiś czas. Jeśli tak się stanie to najważniejszym będzie głębokość zejścia w dół. Tu newralgicznym poziomem jest 13885. Jeśli nie zostanie wybity to układ z wykresu dziennego powinien być jak najbardziej potwierdzony a nowe szczyty być jak najbardziej realne.

Indeks S&P

Największy procentowo wzrost z omawianych indeksów mieliśmy wczoraj na S&P – 1.14%. Za jego sprawą powstała biała świeca, która wskazuje wyraźnie kto i co dominuje na tym rynku. Ostatnie dwie świece nie pozwalają sądzić nic innego jak tylko to że przed nami nowe szczyty (historyczne) i zabawa z topieniem drukowanej kasy w akcje powinna dalej trwać.

Na wykresie intra wyraźna tendencja wzrostowa , która jednak na ten moment jest tylko układem abc i potrzeba jeszcze aby rozwinęła się w impuls. Na szczęście dla byków newralgiczny poziom wsparcia jest dość mocno w tyle bo znajduje się na ok. 3855. Patrząc na sam wykres ma się jednak nieodparte wrażenie, że zanim dzisiaj amerykanie przystąpią do gry w normalnych warunkach sesyjnych powinniśmy zobaczyć jakieś cofnięcie (chociaż ten rynek potrafi akurat zaskakiwać w tych sprawach).Tu pierwszym wsparciem jest okolica 3895. Na koniec może dodam że cena nie tylko wybiła ostatni potwierdzony szczyt ale i ostatni potwierdzony szczyt największej korekty w spadku co przemawia jednak na korzyść byków i dlatego nawet ewentualny ruch w przeciwnym kierunku trzeba będzie traktować jako korektę przed kolejnym swingiem wzrostowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
ŁiktorArturFilipandyArtur Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1948 odwrócić na L + 21 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

errata: + 28 sorry.

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian, ale jeżeli dzisiaj mielibyśmy lukę, to dojdzie do przetasowań. Numerologicznie: 1974-5, 1945-8 Lotto: 1979, 1905 (wczorajsze lotto 1952 zadziałało 😉 ) Ciekawe natomiast są numerologie sesji. Wczoraj LOP=data, a to często zapowiada emocjonalną sesję. Biorąc pod uwagę zbliżającą się pełnię, może być ciekawie i nerwowo, gdyż pełnia pojawia się blisko numerologii księżycowej – dzisiaj księżyc w lwie, a lew to 5 znak. Dzisiaj mamy 25.02.2021=14=5. Stosunkowo rzadki przypadek – ostatnio pełnia w dniu 5 i lwie to u mnie 07.02.2012. Inne piątki dzień i lew: 21.07.2020, 18.11.2019, 28.11.2018, 28.02.2018, 27.03.2018, 24.07.207, 04.11.2015, 17.07.2015, 04.02.2015, 13.03.2014, 14.02.2014,… Ogólnie… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami ruchy na naszym rynku zależą od kombinacji na rynkach US , nie zmienia to jednak faktu że założenie RGR jest wciąż w grze : https://invst.ly/tylia

czekamy na rozwój wypadków i koniec kolejnego szaleństwa short squeeze Penny Stocks

Domino
Gość
Domino

A mnie się wydaje, że przebijemy dzisiaj 1972 i jutro będziemy już w okolicach 2000. Ogromne obroty od rana i niesamowite ssanie. To zapowiada potężny ruch w górę.

BttF
Gość
BttF

IMO założenie w grze : https://invst.ly/tyrpq

Langsam , langsam , aber sicher ! 😉

Nowy
Gość
Nowy

cherry jak teraz wg Ciebie gramy? Idziemy na 2150? Jeśli tak to w jakiej konstrukcji? Tak jak pisał Darek? Teraz lekka cofka, potem przebijam 1970 a potem 2000?

cherry
Gość
cherry

Zostałem zapytany odpowiem, Nowy odpowiadam.

1960 nie ruszamy SL
1940 klucz
1924 – 1946
1946 – 1910 lub 1880

Pzdr

Nowy
Gość
Nowy

Dzięki!

Artur
Gość
Artur

Fajnie że się odezwałeś, od 1965 patrzymy w tę samą stronę.

andy
Gość
andy

imo złamaliśmy formację orgra, przebiliśmy linię trendu wyrysowana od dołka 1893, czas zagonić byczki do zagrody.

Artur
Gość
Artur

Cherry pisz…. dajesz wielką wartość 🙂

cherry
Gość
cherry

Artur odpowiadam,
1956 SL
czas na pokonanie 1940
1934 zatrzymanie, sprawdzenie 1940 od dołu
cel 1925, docelowo na 1908, to co obecnie widzę zapisałem, a jutro kontynuacja

Pzdr

BttF
Gość
BttF

tu już nie grasz L ? czy coś przeoczyłem czy nie było info o zmianie na S …

cherry
Gość
cherry

BttF mam S z wczoraj, a że strzeliłem focha to zaprzestałem pisać., a dzxiś mi trochę przesło.
Twój RGR mi się podoba, tylko prawe R daj wyżej i zawsze pamiętać należy, że wg Bulkowskiego dopuszczona jest figura RGGR, pzdr

BttF
Gość
BttF

Aha , tego typu sytuacja 🙂

R się podniosło dziś ale że wykres był malowany wczoraj to już dziś nie zmieniałem – każdy widzi że dodałem kreskę poziomą na lewym ramieniu

Pisałem o odmianach RGR w komentarzach : https://dariuszbartlomiejczak.pl/2021/02/23/analiza-indeksow-wig-20-dax-oraz-sp-przed-sesja-23-02-2021/

kto nie miał okazji poczytać polecam 😉

Pchamy w dół ten wózek , razem , razem …

BttF
Gość
BttF

aktualizacja wizualna przed close : https://invst.ly/tyvaq

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany co jest grane wszyscy się poobrażali, wczora wsiedli na gracza , że skrobnął co myśli w danej chwili no i co z tego, giełda to nie kółko różańcowe a poza tym zacytuję: obrażają się tylko ludzie niepoważni. Co do rynku to z byków zaczyna lekko powietrze uchodzić.

Filip
Gość
Filip

Dzisiaj pobrałem PKO po 30,06 z celem do 32,5.

cherry
Gość
cherry

Filip odpowiadam szybkie PKO

comment image

Udanych

Kazimierz
Gość
Kazimierz

System broni pozycji S byki bronią wsparcia na poziomie 1940 pkt.

Domino
Gość
Domino

I wsparcie padło, S nadal obowiązuje. Czyli teraz cel 1925 , być może nawet jutro na otwarciu. Dobrze, że jesteś Cherry z nami ja rano już byłem pewien, że przebijemy 1970 a tu jednak klapa. Gratki świetnej analizy Cherry.

Łiktor
Gość
Łiktor

Ja dziś L brałem dziś po 12850 szybko ja oddałem i jeszcze raz wziąłem niżej . Na zamknięciu sesji pomyślę nad sl .

Łiktor
Gość
Łiktor

Dziśiejszy spadek pasuje mi do fali 2 prawie nachodzącej na pierwszą .

Łiktor
Gość
Łiktor

Może znoszącej będzie lepszym określeniem .

Łiktor
Gość
Łiktor

Pozycję L po 12814 utrzymałem , ale już nabrałem poważnych wątpliwości co do 2 fali . index stanął na na krawędzi przepaści. Mamy teraz idealny ogromny RGR . a powstałe odbicie od linii szyi jest tylko odbiciem korekcyjnym w obrębie drugiego ramienia . Sl stawiam na 12720 . Tesla piękne foremne objęcie bessy na miesięcznym , Nasdq 100 już miesiąc pinbar świeci na czerwono .