Mała burza z najgorszymi skutkami w Warszawie.

Wczorajsza sesja należała do tych, które wzbudzają wielki niepokój w szeregach posiadaczy akcji. Najgorzej na tym wyszli inwestorzy z naszego parkietu.

Indeks WIG 20

Spadek indeksu WIG 20 o -1.99% wyrysował na wykresie dziennym sporą czarną świecę z wyraźnym dolnym cieniem. Tym samym przy większym nieco obrocie wybity został kanał cenowy (flaga), a minimalna cena dnia znalazła się wyraźnie poniżej dołka na 1910. W takiej sytuacji niewiele pozostało do wybicia dołka nie tylko na 1910 ale i na 1850 co przełoży się co najmniej na spadek do okolic 1730. Jedynym ratunkiem jest natychmiastowy powrót do kanału i w konsekwencji wybicie 2022. Samo wejście do kanału bez wybicia 2022 to tylko okazja dla niedźwiedzi do zajęcia kolejnych ciekawych pozycji na spadki. Powiem szczerze że gdyby nie pewna sytuacja widoczna na wykresie intra to nie miałbym już chyba żadnych złudzeń co do tego że pora przywitać się z 1720 a i z poziomami niższymi niż w marcu ubiegłego roku też można byłoby się zaprzyjaźnić. Skoro już mowa o intra to zobaczmy to.

Pierwszy ruch w górę od dołka na 1887 był impulsem ale po nim według mojej oceny każdy kolejny swing był „trójką”. Co to dla mnie oznacza? Tyle że jeśli cena nie wybije 1887 to osobiście będę to odbierał jak po pierwszym impulsie wzrostowym od tego poziomu mieliśmy kilka tygodni tworzenia tzw korekty nieregularnej. I to jest właśnie to co nie pozwala mi na dobre przywitać się z 1720 czy niższymi poziomami. Wczorajszy dzień i gwałtowne odbicie od minimów tworzące Objęcie hossy jest czymś co może urzeczywistnić kwestię „nieregularnej”. Jednak formacja zawsze potrzebuje potwierdzenia a w naszym przypadku potrzebuje go z wybiciem 1945. Niestety z tym może być problem bo wspomniane odbicie na wykresie intra niższych interwałów ma na tę chwilę „konstrukcję ” korekty i przy braku wzrostów od samego początku sesji możemy spodziewać się ataku na wczorajsze minimum. Struktura spadku od 2020 również jakby stała po stronie scenariusza z jeszcze jednym zejściem na minima. Zatem brak wybicia 1945 to zejście co najmniej na wczorajsze minima, czyli inaczej na L jeszcze nie czas.

Indeks DAX

Na wykresie DAX w skutek jego wartości o -0.61% powstał czarny Pin bar co nie zmienia dotychczasowej sytuacji technicznej. Jego potwierdzenie to ruch na nowy szczyt jego zanegowanie to ruch w kierunku 13310.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po dojściu do strefy wsparcia na ok. 13660-13680 i jej naruszeniu, cena odbiła w górę wybijając zasięg OB. Obecnie najbardziej prawdopodobnym wydaje się zejście do niebieskiego OB na wzrosty i kontynuacja ruchu w górę do osiągnięcia większego czerwonego OB na spadki. Dopiero uporanie się z tym OB i ze strefa oporu będzie można traktować jako szansę na nowy szczyt choć tu mam co do tego małe obiekcje. Spadek od szczytu zeszedł trójką do okolic zniesienia 61.8% jednak brak wyraźnego dotknięcia czy naruszenia każe zostawić mi dość sporej wagi możliwość, iż za nami jest dopiero fala a większej korekty. Zatem koniecznym jest wybicie czerwonego OB.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P po jego małym wzroście o 0.13% powstał wzrostowy Pin bar jako reakcja na dojście do linii trendu. Mamy więc zatem pierwszy dość silny sygnał do powrotu głównego trendu jaki cały czas panuje na tym rynku.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po dojściu do strefy wsparcia i zniesieniu 50% nastąpiła silna reakcja, która zdołała wybić zakres OB. Pierwsze i na tę chwilę skuteczne problemy rozpoczęły się na strefie będącej linią szyi zrealizowanej formacji RGR. Podwójny szczyt na tej strefie oznacza że powinniśmy wykonać ruch spadkowy i ten powinien dotrzeć co najmniej w okolice górnego ograniczenia OB (czerwonego). tj okolice 3855. Utrzymanie tego poziomu to również utrzymanie OB w ruchu wzrostowym a to powinno dać początek kolejnego swingu w kierunku ok. 3930. Złamanie 3855 to wskazanie na atak niższego poziomu wsparcia jakim obecnie jest okolica 3825. Przełamanie tego ostatniego to już ewidentny atak na wczorajsze minimum i przy jego skutecznym wybiciu zejście do okolic 3770 a nawet ok. 3720. Patrząc jednak na strukturę fal , negatywne scenariusze z znacznie niższymi poziomami wydają się być mniej prawdopodobne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

43
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
andygr z zasięgiem 25 pkt.MareckiBttFDariusz BartłomiejczakŁiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość
cherry

Witam, na początek wczorajszy wpis wieczorny, bo nie każdy zajrzy z rana taki sobie gracz pisze: „cherry nie rozumiem dlaczego nie bronisz pozycji ??? czyżby pewność siebie ponad to co kreśli rynek ??? miałeś L od 1930 rynek poszedł na 1945 robiąc korektę..czyżbys tego n ie widział??? a nawet to nie pojmuję ze nie bronisz sie przed tym ze nie masz racji i siępomyliłeś…już samo wyjście poniżej powinno zapalić alarm ze coś jest nie tak….a tak teraz musisz sie zmagać z najgorszą sytuacją na rynku ..mianowiecie to że zysk z zajetej pozycji zamienił sięw stratę…a teraz opisujesz scenariusze co ma… Czytaj więcej »

tarzan
Gość
tarzan

Powiem tak, komentarz gracza jest dla mnie również wkurzający, bo wymusza sposób reakcji na nie do końca dobrze/najlepiej (ale bez tragedii) zajętą pozycją na rynku przez cherry – to nie jest ok.
Każdy się myli, cherry również, ja też.
Ważne, żeby umieć to zauważyć i mieć alternatywę.
Różnica pomiędzy 1930 a 1893 jest znacząca.
Czy przypadkiem w związku z tym, że strefa 1918-1930 pękła nie jest teraz oporem?
dziś rynek odpowie

Łiktor
Gość
Łiktor

Nie dmuchaj się Chrry, bo nawet jak korzystam z twoich ropisek , bo są wartościowe . To coś znaczy tym bardziej ,że ja nie mam zwyczaju kogokolwiek naśladować.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1948 odwrócić na L + 42 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.
p,s. Wg mnie generalnie komentarze na blogu Darka są w opcji Hyde Park a jak się ktoś zagalopuje to Darek go skarci i wpisu nie puści i spoko.
pozdro

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian (banda na 1914 ostatecznie wybroniona, ale…).
Numerologicznie tylko wyższe poziomy: 1959, 1965.
Lotto: 1952, 1898. Kolejny silny dzień, gdzie może zmienić się trend (a ten jest już spadkowy, bo 100 pkt. od szczytu mamy) jest jutro.
Cherry, ja to nawet nie czytam zaczepnych wpisów, aby nie tracić czasu. Lecę po blogu i szukam wpisu od cherry, andy, domino, Kazimierz, albo jak ktoś wrzuci jakieś foto. 🙂
Tak więc nie przejmuj się i nie świruj – merytoryka bloga ucierpi przy Twojej nieobecności.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/71477156f32f168d

andy
Gość
andy

Konrad to zgodnie z tym co piszesz to być może dzisiaj pobujamy się w jakimś tr?.

andy
Gość
andy

jak na razie wybrał realizacje orgra z zasięgiem 1948 , jeśli go złamie kontynuujemy dalej spadki

Kazimierz
Gość
Kazimierz

wedle mnie opór ok. 1940 wsparcie 1890.

Konrad
Gość
Konrad

Ja na razie bez pozycji – wieje nudą, ale skoro tak, to poziom sygnału więc powinno być ciekawie. Nie wiem tylko, czy te 1948 zaliczymy dzisiaj.

BttF
Gość
BttF

O poranku kontynuacja założenia RGR w grze : https://invst.ly/tx-dc

Intra mamy z dołka 1893 podbicie korekcyjne które powinno zmierzać w kierunku dołka na 1854 gdzie może wystąpić większe odbicie/konsolidacja : https://invst.ly/tx-g4

Inne podejście do wykresu intra to kolejny RGR w budowie prawego ramienia https://invst.ly/tx-ll

Wariantów jak zwykle jest wiele ( pomijaj znaczenie fal ) więc zobaczymy co wybierze „rynek”

Udanych zagrań 🙂

BttF
Gość
BttF

zasięg korekty wypełniony i czas kierować się na 1854 : https://invst.ly/ty114

BttF
Gość
BttF

RGR prawe ramię mamy na ukończeniu : https://invst.ly/ty2z2

decyzje misia niebawem

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany ja trochę z innej beczki skrobnę, żeby prowadzić bloga na temat giełdy to trzeba mieć wiedzę i doświadczenie vide Darek / 28 lat na giełdzie/ dalej żeby cos w miarę sensownego skrobnąć to może w mniejszym wymiarze ale trza mieć to samo patrz wyżej, komentarze pisze nas parę osób oglądających jest około 1 tysiąca / info od Darka/,
czyli z tego wniosek, nie jest takie proste żeby nawet coś sensownego na temat giełdy skrobnąć.
pozdro

jerzy
Gość
jerzy

Gracz -spokojnie pomyśl ,chesz Cherremu mówić jak ma myśleć,nie akceptujesz to nie rób nic z Jego podpowiedziami tylko tyle

Kazimierz
Gość
Kazimierz

jerzy masz absolutną rację lepiej na giełdzie nie stosować me too można szukać potwierdzenia w swojej opcji zagrywki. Publikuję system który obecnie na odwróceniu jest w plecy ale sygnały dają zarobić przykład wczorajszego dnia zresztą nie tylko tego a narazie o wodospadach i silnych odpałach to trzeba zapomnieć ” ale to już było i nie wróci więcej” .
pozdro

Łiktor
Gość
Łiktor

Panowie zwróćcie uwagę na GBPPLN 5,25 Dziś chłopcy z Londynu mogą wejść do gry , jeśli mamy kontynuować trend na waszym grajdole.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Łiktor mnie na SL na nasdaqu wywalili ale na lody zostało i waiting. Ale spoko brokera i tak ogram.

Łiktor
Gość
Łiktor

Narazie jeszcze wzrosty nie są przesadzone, bo mamy tylko powrót do wybitego kanału. Dlatego wczoraj przed zamknięciem sesji wywaliłem wszystkie L . Wejdą , to będę myślał poważnie o L, ale na tym index bardzo trudno jest grać w górę, bo dolne knoty odbierają resztki zdrowia . Szczególnie w silnych trendach wzrostowych .

Kazimierz
Gość
Kazimierz

I’m waiting na Nasdaqu na zajęcie pozycji S na sygnale na średnich 12/26 na interwale M5. Wczora rozgrywałem FW20 na sygnale systemu wygarnąłem dobrą kasę i spoko.

Łiktor
Gość
Łiktor

Wzrost bardo ładnie skolerowany z PLN , więc jeśli to fala trzeci to nawet dałbym szanse na objęcie hossy na dziennym Wig20 .

jerzy
Gość
jerzy

fw oczekuję w okolicy 1921

Marecki
Gość
Marecki

Na kontraktach US500 rysuje się potencjalny ORGR.

andygr z zasięgiem 25 pkt.
Gość
andygr z zasięgiem 25 pkt.

a na naszych też potencjalny rgr z zasięgiem 25pkt.