Analiza weekendowa …. .

Brak, choć trochę znaczących zmian, na rynkach jakie omawiam w weekendowej , sprawił , że postanowiłem w tym ostatnim okresie czasu urlopowego, zwolnic się od przygotowania „weekendowej”. I choć ……

Nie ma sensu powtarzać tego co ostatnio. W obecnym czasie każda ze stron znajdzie „silne argumenty” na swoją korzyść ale to nic nie daje. Jedyne co chciałbym zaznaczyć i powiedzieć to krótkie kilka zdań po całościowym przeglądzie rynków. Mianowicie jesli chodzi o główne indeksy giełdowe takie jak DAX , FTSE-100, CAC -40 (o S&P nawet nie wspomnę) to tu wydaje się , iż cały miniony tydzień (oprócz S&P) był tygodniem mimo wszystko korekcyjnym. W piątek na wszystkich indeksach , padły w idealnych miejscach sygnały do wejścia w fazę wzrostową z celem na nowe szczyty. Jednak sam fakt powstania sygnału jest czymś mocno naturalnym w takich miejscach. To zaś podpowiada, że jeśli zamiast wzrostów na początku tygodnia będziemy mieli wyraźne wyłamania piątkowych minimów to niedźwiedź może zdobyć bardzo silną kontrolę. Nasz grajdołek jest na wakacjach więc tu szkoda nawet kilku zdań. Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca rynku walutowego a konkretnie USD. Na większości wykresów par z USD jak i na samym indeksie dolarowym mamy nieco silniejsze wskazania na rozpoczęcie próby umocnienia tej waluty. Musimy jednak pamiętać, że trend spadku wartości USD jest na tyle silny, iż nawet silniejsza ale jedna „jaskółka wiosny nie czyni”.

Mam nadzieję, że w przyszły weekend będzie już nad czym popracować i weekendowa wróci na bloga. Wszystkich pozdrawiam a zarazem zmartwionych brakiem analiz przepraszam, no ale cóż, jak to kiedyś mówiono „sorry ale taki mamy klimat”.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

17
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
taki sobie graczŁiktorDariusz BartłomiejczakRafałkrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

zagranie na S sell stop na wybicie 12951….rysunek później..

krzysztof
Gość
krzysztof

To akurat rozumiem ,że grasz na wybicie dołka na M1 , a grałeś rano w górę na M1 ?

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

nie grałem rano z uwagi na powrót doppiero co zasiadłem do wykresów….S nie weszło a L nie brałem poczekam na jakioś ruch w dół i spróbuje ponownie coś zagrać S chociaż na korektę…..

krzysztof
Gość
krzysztof

A gdzie postawisz SL przy wchodzeniu ?

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

13049 szczyt teraz walka pod szczytem ….jak wybiją pocekam na ruch w dół i zagram na wybicie..byc moze to bedzie korekta ale moze dac ta druga nózka co ugrać,,,następny oporek to 13097….wiec mozna jak dadza korekte podłączyć sie do wzrostu..

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

13055 na drugi klocek z renko na S(5pkt klocek)…zagranie opisałem kiedyś w strategii intraday…

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz
taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

sell stop na dax na wybicie….13039 i to moxze byc korekta wiec potem próba wejścia w L na dołaczenie sie do trendu..

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz
taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

po dołączeniu się do trendu scenariusz wypalił….
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ZCWfhwqW_rciDVNhmx4b79NMqvozVB

Rafał
Gość
Rafał

Panie Darku, czy naruszenie 1838 przy stosunkowo słabych obrotach to jeszcze nie powód do zajmowania pozycji długich na akcjach?

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamknąłem w te 0,5 lewara na Tesli przed ,zamknięciem , bo aż mnie zimny pot oblał jak zobaczyłem że SP przygotowali do wybicia . Reszta tak jak pisałem brana po 1300 . Kiedyś da zarobić jeśli demo wytrzyma . Szacuje że do jakieś 2450 – 2550 wytrzyma .

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

dax zagrałem na koniec korekty spodziewam sie ruchu na dół..
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/m6b8tm2Ht6jw2JT4khD8cJkBLaTdWn