Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesja 25.08.2020

Nowy tydzień rozpoczął się od wzrostów czyli tak jak sugerowałem w krótkim wpisie zamieszczonym zamiast weekendowej. Indeks WIG 20 zyskał 1.15% natomiast indeks DAX 2.36%.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała niewielka wzrostowa świeca. Tym co najistotniejsze to jest to, że został utrzymany dołek z 7.08 a tym samym nie ma nawet najmniejszego wskazania na zmiany. Cały czas konsolidacji trwająca prawie 3 miesiące ale konsolidacja lekko wzrostowa w trendzie wzrostowym. Innymi słowy cały czas oczekujemy nowego szczytu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po utrzymaniu dołka na 1806 powstał impuls wzrostowy naruszający wyraźnie zakres OB. Dzisiaj może z tego wyniknąć korekta która nie powinna zagrozić ostatniemu minimum a po niej rynek powinien dalej przejść do kolejnego swingu wzrostowego. Jedynym mankamentem jest fakt, iż nie został wybity poziom 1848 choć akurat to zadanie może być wykonane na początku dzisiejszej sesji.

Na wykresie dziennym indeksu DAX wyrysowała się wzrostowa świeca, która wraz z luką cenową dała potwierdzenie dla świecy z piątku i tym samym został utrzymany ostatni potwierdzony dołek. To daje wskazania na kontynuację trendu wzrostowego z celem nowych szczytów. W tej chwili wybicie 13100 powinno zaowocować przyspieszeniem wzrostu. Wskazany poziom stanowi jeszcze obecnie opór i mógłby stać się rejonem do zmiany kierunku ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , wczorajszy wzrost utworzył pełen impuls a w każdym bądź razie wypełnił jego znamiona. Ten fakt wraz z tym iż, doszliśmy do istotnego oporu, może spowodować wejście rynku w fazę korekty, której zasięg nie powinien wykroczyć poniżej 12730. Oczywiście na wykresie widać kilka wyższych poziomów, które są w stanie powstrzymać zapędy niedźwiedzi aby kontynuować ruch wzrostowy w ramach głównego trendu na nowe szczyty.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakandyKrzysztoftaki sobie graczRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

s-1856=harmonia

andy
Gość
andy

s-zamknięte =10pkt.

Robert
Gość
Robert

banan jednak dalej słabizna – przy ubiegłotygodniowych wzrostach na giełdach i obecnych to raczej banan daleko nie zajedzie a szczyt z 13.08 to dopiero 1883

andy
Gość
andy

l-1842=harmonia

andy
Gość
andy

l-zamknięte 1843, na dzisiaj fajrant.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

L 1838

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz
andy
Gość
andy

robi się ciekawie potencjalny rgr-zasięg ca 1730.