Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 21.08.2020

Wczoraj na rynkach indeksu WIG 20 jak i indeksu DAX przewagę (jeśli w ogóle można tak powiedzieć) miały niedźwiedzie. W wyniku tego indeks WIG 20 stracił -0.99% natomiast indeks DAX spadł o -1.14%.

Indeks WIG 20

Przy nieco mniejszym obrocie, na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , powstała spadkowa świeca, która swoim zamknięciem naruszyła zamknięcie na poprzednim dołku. Nie udało się tego jednak dokonać w cenach minimalnych. Można zatem wyciągnąć wniosek, że dalej mamy cały czas sytuację patową i tak naprawdę nie ma co się nad nią rozwodzić.

Na wykresie intra po otwarciu sporą luka cenową rynek doszedł do poziomu 1810 co tak naprawdę nie wyczerpuje jeszcze teoretycznego zasięgu realizowanej formacji RGR. Równocześnie utrzymany został dołek na 1806 a bez jego wybicia trudno mówić o zmianie trendu w ujęciu swingowym. W Dt oczywiście taki trend już obowiązuje i tu patrzymy na układ jaki powstał na bazie notowań niemal całej sesji. Mam na myśli przygotowanie formacji Korony , której realizacja pozwoliłaby ruszyć w górę w kierunku zakresu OB. Pierwszym sygnałem do tego byłoby wybicie 1820 co w konsekwencji śmiało mogłoby dać kolejne 18 pkt do ok. 1838. Z drugiej strony musimy brać pod uwagę to, iż pierwsze odbicie od dołka miało zasięg odpowiadający czerwonemu OB i jeśli rynek nie wybije go a przeciwnie , pokona 1812 to spodziewać się będzie można kolejnej przeceny w kierunku najpierw 1806 a dalej ok. 1788. Zatem początek sesji nie będzie raczej sprzyjający do zajmowania jakichkolwiek pozycji nawet w ujęciu Dt.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała mała Doji , która swoim otwarciem i zamknięciem zniwelowała do zera wzrost z poprzedniej sesji. Tym samym tu jeszcze bardziej nie ma o czym piać bo sytuacja nie zmieniła się ani o jotę.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po dojściu do strefy wsparcia w okolicy 12740 weszliśmy w fazę korekty, która na obecną chwilę zawędrowała na poziom zakresu OB. Wyraźne odbicie od strefy oporu daje poważne szanse na powrót do spadku co jeśli nastąpi da nam potencjał na ok. 12600 a przy większym rozpędzeniu się nawet i na ok. 12500. Zatem teraz byki mają o co walczyć bo nieudane wyjście nad obecną strefę oporu i zakres OB może oznaczać zupełnie coś nowego i to nie tylko zejście do wspomnianych poziomów. Gdyby jednak byki po małym cofnięciu uporały się z wspomnianymi oporami to kolejny ważny poziom będzie na ok. 12990-13000. Nawet przy takim mocniejszym ruchu w górę dalej w pozycji uprzywilejowanej na kolejne godziny będzie podażowa strona rynku. Zatem na początku sesji regularnej skierujemy swój wzrok na ok. 12835 , które stanowić powinno o tym który scenariusz będzie grany. Wybicie w dół to spadki, utrzymanie 12835 to w konsekwencji wzrost do okolic wspomnianego 12990-13000.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
krzysztoftaki sobie graczŁiktorjerzyRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

jakże aktualny wczorajszy komentarz

Robert

wszystko wskazuje, że dziś poziom 1806 został wybroniony a zatem jest mozliwość dziś/jutro domknięcie luki 1833 i tak jak Darek podał poziom 1838 to chyba max mozliwości w tym odbiciu od 1810
1 Odpowiedz

jerzy
Gość
jerzy

nie chwal dnia przed zachodem słońca

Robert
Gość
Robert

gdzie tam widzisz pochwały, przytoczyłem fakt z dnia wczorajszego, który cały czas jest w grze

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

na ten moment renko dax m1….takie zdjecie udało mi sie wstawić zagranie na wybicie 50pkt do wygarniecia grając z renko na takią sytuację na rynku warto poczekać
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/tiGw67q8Yiqa8u~Sx72~PO614kZ~xw

Robert
Gość
Robert

80 mln na wig 20 po 2 h, na tym bananie brak jakiegokolwiek kapitału, wyniki spółek są bardzo złe, niemal wszystkie na stratach – odbiega to od codziennej propagandy jak to wszystko u nas jest cacy, a zostanie z tego chyba propaganda, której już niebawem nie da się dalej wciskać

Łiktor
Gość
Łiktor

Nikt nie wspomina tu o objęciu hossy na UsdPln dzienny i objęcia bessy na zlocie też nikt nie zauważył. Formację są bardzo foremkę i statystycznie o dużym potencjale na realizacje w kontaktach .

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

koniec korekty wyłapany z renko..kolejne zagrania którew swoim banku zagrań warto pielęgnować i wprowadzać do gry….TP został osiągnięty dwa udane wejścia dziś wiec można do innych zajęć się udać…
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/W_mMd1N7mIxZCkbXAleVyUmerm5NZP

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

i juz kolejne zagranie na wybicie z TP …3 skuteczne wejście z renko…. pozycja S wzięta i zabezpieczona poziostało poczekać na TP który został osiągniety..
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Y3_QAuZFRZtqrAgN2oJ5cRSxcZTGlL

krzysztof
Gość
krzysztof

Musisz strasznie dużo zarabiać jak co chwile masz kilkadziesiąc pkt na Dax przy 0,35 lota , ja to tyle nawet depozytu nie mam co ty dziennie zarabiasz , mógłbyś podawać zagrania przed czasem jak ci to tak łatwo przychodzi chętnie skorzystam

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Krzysztof aby grać i wygrywać po prostu trzeba opanować parę wejść z renko..pokazałem jak zajmuje pozycję i w jakich momentach a przed czasem na tym blogu nie wklei się za wcześnie z uwagi na to że wpisy sa moderowane przez gospodarza,,,no ale postaram sie po niedzieli wkleić zagranie w momencie kiedy zajmuje pozycję….

krzysztof
Gość
krzysztof

To może na jakimś innym forum będziesz podawał bez moderacji ?

jerzy
Gość
jerzy

od paru dni mam kupiony usd/pln po 3.6653-nie pisałem bo mało kto wspomina waluty