Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 29.07.2020

W oczekiwaniu na FED , podczas wczorajszej sesji nie nastąpiły znaczące zmiany na omawianych indeksach. WIG 20 stracił co prawda -0.4% ale ten efekt tak naprawdę nic nie zmienia. Natomiast indeks DAX zakończył dzień na -0.03% co mówi samo za siebie.

Indeks WIG 20

Mała spadkowa świeca z wyraźnym dolnym cieniem to efekt wczorajszej sesji. Sama w sobie pokazuje że popyt nie odpuszcza ale i że nie jest bardzo silny. Innymi słowy czekamy na kolejne notowania.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 doszło do wybicia dołem trójkąta rozszerzającego się. Cena spadła do strefy wsparcia i tak jak dynamicznie spadła tak niemal tak samo ponownie wróciła w okolice dolnego ograniczenia. Na tę chwilę przewaga jest po stronie niedźwiedzia ale trzeba sobie powiedzieć jasno, że wybicie i powrót wyznaczyły na wykresie wyraźną „trójkę spadkową i w takiej sytuacji mamy na tę chwilę tylko korektę po żmudnej wspinaczce z 3 poprzednich sesji. Jednak aby byki mogły wyjść z tego wszystkiego zwycięsko musiałyby się postarać wybić 1835. Bez tego mamy tylko powrót , re-test wybitej figury i nic ponad to. Biorąc pod uwagę fakt, iż wybicie w dół na niższych interwałach prowadzone było przez delikatnie rosnący obrót a podejście w górę na wyraźnie malejącym obrocie możemy chyba założyć , że dzisiejszy dzień rozpoczniemy od kierunku w dół.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX kolejna 3 świeca na tym samym poziomie. Dolny cień wskazuje na obronę przed wybiciem z klina ale to jak się ta sprawa zakończy i tak chyba dopiero rozstrzygnie „efekt FED”. Wybicie dołem to wskazanie na dalszy ruch spadkowy do okolic 12000 utrzymanie klina to wskazanie że dopiero mieliśmy w nim 2 fale wzrostowe i wówczas pora na kolejną w kierunku górnego ograniczenia czyli do okolic 13400-13500.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy już ruch z dwoma korektami po drodze. W ostatnim swingu od 12970 również są już dwie korekty wzrostowe. Zatem zatrzymanie przy dolnym ograniczeniu klina i wybicie w górę 12840 będzie pierwszym elementem wskazującym na rozpoczęcie swingu w górę do górnego ograniczenia klina i tym samym na nowy szczyt. Trzeba jednak powiedzieć sobie szczerze, że nawet w takiej sytuacji koniecznym warunkiem do realizacji scenariusza jest wybicie wspomnianych wcześnie 12970. Bez tego czekałby mały wodospad bo dwie duże korekty po drodze od ostatniego szczytu byłyby tylko jedną korektą pędzącą.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PrzemekFilipRobertKonradDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

Darek ,nie można powiększyć wykresu kontraktów

Konrad
Gość
Konrad

Pinbar w kolorze czarnym, więc powinni testować jego cień. Dla mnie sesja będzie taka – ruch w dół z rana i wyciągnięcie do góry, stagnacja i po południu zejście na dół – efektem raczej czarna świeczka.

Robert
Gość
Robert

Czyżby Konrad rządził bananem?, na ten czas kierunek zgodny z wpisem.

Konrad
Gość
Konrad

Numerologia Robi – tylko na to patrzę.

Filip
Gość
Filip

Tak tylko z ciekawości spytam. Czy w innych aspektach życia też kierujesz się numerologią?

Robert
Gość
Robert

jeżeli to pozwala Tobie Konradku zarabiać, zarabiaj.
A na jutro co przewidujesz?

Konrad
Gość
Konrad

To zależy, co pokaże numerologia sesji.

Przemek
Gość
Przemek

Z książek bierzesz wiedze odnośnei tej numerologii czy coś?

Konrad
Gość
Konrad

W książkach nie ma takiej wiedzy 🙂 Poza tym…każdy wyśmiałby taki sposób patrzenia na rynek, choć przecież nie różni się on niczym od patrzenia na obrót, wolumen, czy LOP. Patrzy się nań jedynie jakby przez inne okulary 🙂

andy
Gość
andy

jeżeli FED ma jeszcze coś do zaoferowania to na fali optymizmu nasz grubas mógłby wystrzelić do 1858 jako koniec fali b i potem już jazda w dół, w fali c.