Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 28.07.2020

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od wzrostu indeksu WIG 20 o 1.13%, natomiast DAX nie zmienił swojej wartości. Gdyby jeszcze ten wzrost naszego indeksu był „zdrowy” ale …..

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj wzrostowa świeca na skokowo większym obrocie w stosunku do trzech poprzednich sesji. Zatem z jednej strony możemy mówić o układzie przypominającym Gwiazdę poranną (oczywiście trudno jest tak to nazwać bo nie było jakiegoś trendu spadkowego) a z drugiej strony warto zwrócić uwagę na dwa aspekty. Mianowicie, pierwszy to obrót, który będąc skokowo większym budzi moje zastrzeżenia. Drugi aspekt to fakt, że wzrost indeksu wywołany został zaledwie dwoma spółkami a szczególnie jedną. Są to CD Project i KGHM. Ta druga spółka wzrosła wczoraj o niemal 10% co spowodowane było szałem wzrostowym na srebrze. Jednak pamiętamy na co wskazywałem w weekendowej i jeśli dołożymy do tego widoczny i pełen impuls wzrostowy na srebrze to trudno spodziewać się aby wzrost KGHM był kontynuowany z taką gorliwością, ba mam obawy czy będzie jeszcze w ogóle kontynuowany w wyraźniejszy sposób. Pozostała czołówka składowych indeksu WIG 20 dała wprost przeciwnie, sygnały sprzedażowe w czym prym wiodą banki. Zatem ostrożnie podchodziłbym do możliwości powrotu do wzrostu.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 , cena porusza się w idealnym kanale wzrostowym. Podczas końcowej części wczorajszej sesji doszła do jego górnego ograniczenia na poziomie ok. 1836. W ostatnim ruchu wzrostowym na interwale 5M widać już pełen impuls a zatem wybicie 1830 to wejście co najmniej w korektę ale wydaje się konsekwencją takiego wybicia będzie atak na 1817 , który jeśli okaże się skuteczny będzie zapowiadał wybicie dołem z kanału i zejściem na nowe dołki intra. Gdyby jednak byki zawalczyły na początku sesji o jakiś wyższy poziom to tu okolice 1843-1845 będą tymi które z dużym prawdopodobieństwem wywołają wejście w fazę spadkową.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX bez zmian , mała czarna szpulka na takim samym poziomie jak w piątek przy dolnym ograniczeniu klina. Tego czego można się spodziewać to dzisiejszej próby wyjścia z niego dołem.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy zejście do strefy wsparcia na ok. 1270 i odbicie , które wczoraj mogło znużyć każdego tradera. To odbicie dostało lekkiego przyspieszenia ale tylko po to aby dojść do najbliższej strefy oporu i z dużym prawdopodobieństwem oczekiwałbym teraz ataku na nowe dołki . Gdyby jednak byki zdołały powstrzymać taki atak nad poziomami ostatniego dołka to wówczas mogłoby dojść do realizacji nieco większej korekty wzrostowej. Zatrzymanie spadku w rejonie 12800-12850 będzie miało szanse na wygenerowanie ruchu do ok. 13100. Jednak mimo wszystko, dopóki nie nastąpi wyraźne zatrzymanie spadku, którego raczej nie da się uniknąć, mocno brałbym pod uwagę nowe dołki.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RobertromanFilipkrzysztofPrzemek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krzysztof
Gość
krzysztof

A jakoś we wpisie brakło że ciągnęła także WIG 20 mocno energetyka ale co tam

Przemek
Gość
Przemek

Na pkobp wracaja do wybitego kanału. Jest godzina 11:00, wiec mzoe skonczyc sie to zwyklym retestem i elo. Ale wydaje mi sie, ze dzisiejsza sesja jest mega istotna dla sektora bankowego. Tak gdybyam i wydaje mi sie, że na teraz sektor który będzie kandydatem do ciagniecia wig20 to wlasnie banki. Jakby okazało sie, że dzisiejsza sesja na pkobp skonczy sie jakis objeciem hossy i jutro potwierdzeniem to byłby juz jakis cień szans na dalsza jazde w gore. A jak okaze sie, ze dzisiaj zrobia na pkobp zwykly retest wybitego kanału to bedzie nieciekawie…

krzysztof
Gość
krzysztof

w tym tygodniu pierwsze wyniki polskich banków więc dostaniesz odpowiedź a spadki zysków mają być ogromne

Przemek
Gość
Przemek

krzysztof, wyniki za IQ 2020 były bardzo słabe dla pkobp – takich złych wyników dawno nie było. Pewnie za IIQ 2020 bedzie podobnie. Ale pomysl… Czy wyceny beda niskie w momencie dobrych, czy złych wyników?

krzysztof
Gość
krzysztof

liczy sie perspektywa , ja stawiam tylko na fotowoltaike , zobacz firmy MLsystem ,Grodno , columbus , banki nie będa zarabiały przy zerowych stopach NBP

Filip
Gość
Filip

Ciekawe czy nagła miłość Polaków do fotowoltaiki odbędzie się kosztem gamingu?

roman
Gość
roman

Ciekawe to będzie dopiero przy zwale na swigu i korekcie na giełdach gdy wszyscy będą wywalać pkc-em :)Zobaczymy jak rodzime „robin-hoody” dadza rade 🙂

Filip
Gość
Filip

Nie wierzysz, że drzewa rosną do nieba? Heretyk!

Robert
Gość
Robert

info z FED
https://stooq.pl/mol/?id=13544
Przed posiedzeniem ujawniają plany?