Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 21.07.2020

Podczas wczorajszej sesji, zwłaszcza na indeksie WIG 20, inwestorzy dali sobie upust optymizmu. Dzięki temu indeks zyskał na wartości 2.48%. Indeks DAX również wzrósł ale o 0.99%. Zwłaszcza nasz indeks dał sygnał o końcu męczącej konsolidacji.

Indeks WIG 20

Wyraźna biała świeca jaka powstała na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , wybiła nas z marazmu w postaci konsolidacji (trójkąt) górą. Tym samym rozpoczęła się realizacja ruchu co najmniej do okolic 1920-1940 a z znacznym prawdopodobieństwem do ok. 2050. Zła wiadomość jest taka, że od wielu miesięcy po silniejszym ruchu w czasie jednej sesji mamy następnie kilka sesji o dość niskiej zmienności. Jednak zakładając, że może to być ostatni swing wzrostowy przed „większą korektą” być może nie będzie tak źle i ruchy będą konkretniejsze.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 widzimy dokładnie jak cena wybiła się z trójkąta i powinniśmy zakładać , że obecnie znajduje się jeszcze w fali 3 impulsu po zakończeniu dłuższej korekty płaskiej w której zgodnie z statystyką fala e była tą która nie doszła do ograniczenia. Fixing wypadł na strefie oporu w ok. 1842. To jest poziom, który może uruchomić większą podaż jednak ewentualna korekta nie powinna mocno przekraczać zakresu niebieskiego OB. Pamiętajmy również że praktyczne podejście do Elliotta mówi nam o 2 lub 3 korektach o podobnej wielkości a to daje jeszcze możliwość, że zanim doświadczymy korekty o charakterze „niebieskiego OB” będziemy mieli mniejszą korektę odpowiadającą „czerwonemu OB” następnie szczyt i wykończenie fali 3 , później dopiero nieco większą korektę i kolejny pełny swing w fali 5. Takie rozegranie dawałoby szansę na podejście pod szczyt na 1852 i dopiero wówczas wejście w korektę (niebieski OB)

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała również wyraźna świeca wzrostowa, która ponownie doszła do górnego ograniczenia ewentualnego klina. Równocześnie jest ona wskazaniem na wyraźne wybicie strefy oporu. Zatem w dniu dzisiejszym bliskość górnego ograniczenia klina jak i fakt wybicia strefy może przynieść nam korektę, która będzie re-testem wybitej strefy. W szerszej perspektywie należy brać pod uwagę możliwość zmiany klina w kanał a to oznaczałoby że tak naprawdę jesteśmy „dopiero” w fali 3 tej formacji kończącej. W dalszym ciągu nie ma tu miejsca na rozgrywanie jakiś dłuższych czasowo S.

Na wykresie intra widać dokładniej jak niewiele miejsca zostało do górnego ograniczenia ewentualnego klina kończącego. Są to okolice 13160. Tym samym do złamania trendu wzrostowego i równocześnie do mocniejszego potwierdzenia tej formacji cenowej potrzeba znaczącego spadku bo takiego który wybiłby poziom 12800. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego , że obecne położenie ceny nie jest też szczególnie korzystne do zajmowania obowiązujących pozycji L. Jeśli nastąpiłby jakiś zwrot to zejście do ok. 12950-12980 stwarzałoby okazję do podjęcia takiej pozycji, oczywiście po uzyskaniu jakiegoś sygnału. W typowym Dt spodziewałbym się dzisiaj raczej okazji do S bo mimo wszystko zakładam, że wspomniane górne ograniczenie klina wywoła jakąś reakcję.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
22 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
FilipTom'asDominoRobertMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nowy
Gość
nowy

fdax powinien dociągnąć do 13278-13290 i tu obserwacja, bo może nastąpić korekta.

Robert
Gość
Robert

1870-1880 do zwiedzenia dziś na fw chyba?

andy
Gość
andy

bawiąc się cyferkami zabawę powinniśmy zakończyć 1885-87, lub 1910-16

Domino
Gość
Domino

Andy już jest 1887, jak myślisz są w stanie pójść na 1910 – 16 ?
Ja oddałem L (brane wczoraj po 1817 ) po 1885 i jak zejdą niżej w okolice 1870 to dobiorę ponownie L. W końcu wybiliśmy się z trójkąta więc moim zdaniem zasięg minimalny to ok. 1940 – 1950 a maksymalny to nawet 2100 , gdyż banki się wybiły. Czekam na kurs na PEKAO – okolice 65 – 70 zł ( tam powinno spokojnie dojść i wtedy zredukuję część akcji).

andy
Gość
andy

Domino, oddałem po 1886 odwracajac na S i na razie trzymam do zakresu 1867-50 tu bedę szukał L

andy
Gość
andy

już na L-1857

andy
Gość
andy

lL- zamknięte po1849

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
W końcu banki drgnęły 🙂

Domino
Gość
Domino

No banki pięknie, PEO daje mi ładnie zarobić. Jak sądzisz Tomas, czy jest w stanie PEO dojść do okolic 65 – 70 zł ??

Tom'as
Gość
Tom'as

ja tutaj chyba pisałem ale jak nie to powtórzę…. banki w lutym były handlowane 50% wyżej i moim zdaniem nie stało się nic co by tak obniżyło wyceny więc ja akurat kupiłem PKO i nie oddam go taniej jak po 40-45 zł mam też aliora który też moim zdaniem ma największy potencjał ale tutaj mam go na dźwigni ….spadek do 10pln może mi troszkę nadwyrężyć depozyt ale postaram się to utrzymać jak będą jeszcze próbować wybijać dołki ogólnie myślę że sektor bankowy będzie rósł i to nie tylko u nas….tylko zaznaczam ja nie jestem analitykiem więc mogę się pomylić Ps.… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

Ja też mam Aliora ze średnią ok. 15.50 i czekam na okolice 20 zł aby zredukować część akcji.

Tom'as
Gość
Tom'as

aliora rozgrywam mocno spekulacyjnie i raczej będę się to starał pieramidować niż oddawać po 3-5zł-wym wzroście comment image

myślę że tu będzie pompa ale nie mam pewności czy nie wybiją jeszcze dołka

Tom'as
Gość
Tom'as

obyśmy się stali drugą afryką comment image

jest POMPA
nie ma LIPY

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
Tak jak planowałem że z poziomu 13250-350 będę celował w Short na dax pierwsza pozycja wpadła przy równym 13300. Zejście poniżej 13250 to dokładka i zabezpieczenie wcześniejszej pozycji.
SL mam na poziomie 13325 więc blisko. A TP profilaktycznie na razie 13040.

natomiast nasdaq mnie trochę wczoraj zdziwił tym jednostajnym wzrostem. Póki co trzyma ostatni ATH na poziomie 11057 ale prawdę mówiąc nie ma obecnie koncepcji na nasdaq jaki kierunek wybierze.
Jutro wyniki Tesli na 2 kw.

Co Koledzy i Gospodarz myślą o nasdaq?

Marcin
Gość
Marcin

J właśnie wyszedłem z ręki z 3 pozycji short na dax przy 13150, pozycje od 13300, 13250 i 18250
Coś nie chcą spadać dalej więc biorę swoje i czekam da kolejne sygnały.
szkoda że nasdaq nie doszeł do 11200-300 ale kiedy nie mógł pokonać ath to tez dał ładny sygnał do shorta,
Niestety tego już nie rozegrałem.

Marcin
Gość
Marcin

oczywiście od 13300, 13250 i 13200

Robert
Gość
Robert

a opcji fałszywego wybicia nikt nie zakłada?

Domino
Gość
Domino

Wątpię, zbyt duże obroty są dzisiaj, na ale jak wiadomo trzeba być przygotowanym na różne scenariusze. Ja i tak dzisiaj mam bardzo dobry zarobek więc spokojnie mogę zaryzykować – aktualnie wystawiłem L po 1870 i spokojnie czekam.

Filip
Gość
Filip

Sielanka się w końcu skończy. Chyba, że wszystkie prognozy ekonomistów są G warte. Średnio jednak w to wierzę.

Tom'as
Gość
Tom'as

czy wy widzicie co dzieje się na naszej giełdzie ….spółki robią od kilkudziesięciu do kilkuset procent ….a są nawet takie co zrobiły tysiąc i więcej comment image

zamiast smęcić i ględzić to brać się do roboty i wyszukać co tu jeszcze mogą wystrzelić ….gdzie wpompują kasę .
No i oczywiście rozsądnie zarządzając depozytem.
Takie coś to się już pewnie nie powtórzy nawet za 20lat

Filip
Gość
Filip

Pewno szybciej niż za 20 lat ale finał zawsze jest ten sam.

Tom'as
Gość
Tom'as

a jaki jest finał ciągłego przewidywania krachów?

Filip
Gość
Filip

Taki, że nie zostaje się w lesie.

Tom'as
Gość
Tom'as

myślisz że ja nie potrafię mówić …zaraz spadnie , to się zawali …koniec armagedon
tylko jaką masz z tego korzyść co tym osiągniesz ?

Domino
Gość
Domino

Dokładnie Tomas, ja na kilku spółkach wyciągnąłem w tym roku ok. 100 % zysku. M.in. to był Tauron, Biomedlub, Action. A dodatkowo trzymam Cormay kupiony po 1,20 i Prairie ze średnią 0,44 zł.

Tom'as
Gość
Tom'as

O to gratuluje …. wreszcie mówisz byczym językiem 🙂
Wiesz że ja nie wlazłem w tauron bo miałem energe i się zawachałem
Ale gratki gratki …widzę że patrzysz podobnie na naszą giełdę
powodzonka w tych inwestycjach