Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 26.06.2020

Po wczorajszej sesji na tablicach wyników pozostały zielone liczby. Indeks WIG 20 zyskał 0.51% a indeks DAX 0.69%. Tym samym nie zostały wczoraj potwierdzone niedźwiedzie układy na wykresach dziennych. A wykresy intra …..

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstał mały wzrostowy Pin bar, który nie dał potwierdzenia dla Objęcia bessy i pozostawił byki w grze o nowe szczyty. Oczywiście wielkość wczorajszej świecy może pozostawiać wiele do życzenia w świetle scenariusza wzrostowego ale niewątpliwie jakieś znaczenie ma. Dzisiejsza , ostatnia sesja tygodnia będzie równie ciekawym wydarzeniem własnie w świetle potwierdzania bądź negacji Objęcia.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 , po otwarciu luką mieliśmy zejście do strefy na którą wczoraj szczególnie zwracałem uwagę a to za sprawą ewentualnej korekty nieregularnej. Po osiągnięciu poziomów strefy , rynek wszedł w fazę akumulacji po której dynamicznie wybił w górę zamykając poranną lukę cenową i wracając ponad poziom 1780. Obecnie można spodziewać się dojścia do jednej z dwóch stref, mianowicie ok. 1804 i ok. 1811. Wybicie tej pierwszej niższej strefy będzie już wstępnym zwiastunem możliwości zmiany tendencji spadkowej i jeszcze bardziej urealni scenariusz z korekta nieregularną. W momencie uzyskania szczytu obecnego odbicia, najważniejszym wsparciem będzie ponownie 1780 a dalej ok. 1763 no i oczywiście poziom wczorajszego minimum. Wspomniałem już o dwóch podstawowych strefach oporu ale nadmienię jeszcze o jednej , wyższej w okolicy 1820. Może ona okazać się przydatna w przypadku tworzenia pełnego impulsu od wczorajszego minimum.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX układ ostatnich dwóch świec jest niemal identyczny jak na naszym rynku. Zatrzymanie nastąpiło na strefie wsparcia w postaci Pin bara wzrostowego. Wielkość wczorajszej świecy nie jest idealna w stosunku do spadku z dnia poprzedniego ale jak najbardziej może stanowić skuteczne zatrzymanie zapędów niedźwiedzi. O tym czy tak jest być może przekonamy się dzisiaj podczas ostatniej sesji tygodnia.

Na wykresie intra po zatrzymaniu spadku w postaci Pin bara na strefie na którą wczoraj zwracałem uwagę, rynek ruszył do góry dochodząc do strefy na ok. 12318. Zakładam że jeszcze dzisiaj rano będziemy mieli próbę naruszenia tego poziomu co spowoduje że zakres OB będzie trzeba przesunąć nieco w górę. Samo ewentualne naruszenie poziomu 12318 będzie czymś dobrym dla byków bo po wcześniejszym pokonaniu ostatniego potwierdzonego szczytu w spadku będzie to kolejny szczyt , który zostanie nadbity. To pozwoli na ewentualne ukształtowanie niemal idealnej korekty pędzącej 1:1 a to w połączeniu z układem nie będącym impulsem jaki dzieliłby dwie korekty spadkowe dawałoby możliwość, w następnej kolejności, na silny ruch wzrostowy. Taki scenariusz jest dla mnie najbardziej prawdopodobny w świetle tego co wczoraj pisałem a więc wcześniejszej korekty nieregularnej i prostego układu impuls – korekta na S&P. Złamanie układu na wzrost to wybicie poziomu 12050.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
15 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
RomanEmilDominoMAXnowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Numerologia:
Miesięczna każe szukać nowych ekstremów i czaić się na przesilenie.
Dzienna:
Otwarcie na poziomie 1796 powinno być zapowiedzią czarnej świecy.

Domino
Gość
Domino

Tak jak napisałem we wczorajszym komentarzu do Maxa – dzisiaj spodziewam się u nas czerwieni i testu okolic 1780. Nasi wyłożyli się już na pierwszym oporze ok. 1804. Słabizna jednym słowem.

Domino
Gość
Domino

Zgodnie z założeniem: test okolic 1780 😉

Domino
Gość
Domino

S zamieniłem na L po 1781 z krótkim SL.

andy
Gość
andy

Domino,sorry że nie odpisałem na posta, ale już jestem w Ciechocinku ,więc wpisy tylko z doskoku,narazie idą jak posznurku.

Domino
Gość
Domino

Oddałem L po 1791, brak póki co dynamiki do pójścia w górę. Dzisiaj i tak jestem super zarobiony jak na grę tylko 1 kontraktem. Pozostaję bez pozycji. Udanych zagrań wszystkim.

andy
Gość
andy

Darek i to aż 21 dni wraz z drugą połówką/ mówią że z tą lepszą/,chyba się zanudzę

andy
Gość
andy

Darek,odskocznią będzie zaglądanie na giełdę/ciągnie wilka do lasu/, a zatem gruby ma zamiar realizować drugą wersję –

,,w budowie potencjalny duży rgr z zasięgiem minimalnym 1673,warunek to przebicie linii szyji i zejscie poniżej 1735,,

nowy
Gość
nowy

fdax. Jeżeli wyjdą nad 12310, to w ramach 1-1 mogą iść w stronę 12432

MAX
Gość
MAX

Domino można próbować szukać L 1774-70

Domino
Gość
Domino

No właśnie tak się zastanawiam czy aby czasem nie planują zejść poniżej 1780 ( choćby chwilowo) i dopiero potem marsz w górę. Ale maks zejście widziałbym do rejonu 1776 – 1778 – nie niżej. No zobaczymy 😉 Tyle, że obecnie przeszkadza w tym Dax – dochodzi do dzisiejszych szczytów.
Ale i tak wystawię oczekujące L po 1778, zobaczymy.

Domino
Gość
Domino

No i zeszli, wpadło mi L po 1778. To teraz mogą iść w górę 🙂

Domino
Gość
Domino

Max wziąłeś L czy czekasz jednak niżej ?

Emil
Gość
Emil

Na razie byki biedy nie mają. W poniedziałek luka w dól

Domino
Gość
Domino

Mnie interesuje podciągnięcie do końca sesji i wyskakuje z L. A od poniedziałku może być luką w dół.

Domino
Gość
Domino

Dzisiaj mam dobry dzień więc podsuwam Wam ciekawą spółkę: Action – dzisiaj próbuje wybić się w końcu powyżej 4 zł. Czas najwyższy

Roman
Gość
Roman

mówiłeś,że rozpoczynasz dzisiaj leczenie?