Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 24.06.2020

Podczas wtorkowej sesji indeks WIG 20 zyskała na wartości 1.61% a indeks DAX 2.13%. Widać zatem , że główny scenariusz jaki zakładamy już od jakiegoś czasu jest cały czas w grze.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wzrostowa świeczka. Ma ona co prawda dość widoczny górny cień ale historia pokazuje, ze nie jest to wielka przeszkoda dla popytu aby dalej robił swoje. A „swoje” oznacza wzrost na nowy szczyt w ruchu zachowującym idealne OB. Wiemy od jakiegoś czasu że pierwszym poziomem na nowy szczyt są okolice 1890-1910 ale warto zauważyć , ze układ świec z ostatnich 6 sesji wysuwa propozycję ruchu do wyższych poziomów z których po wybiciu 1907 pierwszym jest ok. 1960-1980 a kolejnym ok. 2050. W dalszym ciągu poziomem sygnalnym do zmiany podstawowego scenariusza jest ok. 1780.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 od dołka na poziomie dużego , zielonego OB mamy trend wzrostowy a obecne zejście stanowi jedynie korektę w tym trendzie. Tu dwa poziomy do zatrzymania korekty wyznaczone są przez zakresy OB (czerwony i niebieski) przy czym pierwszy to ok. 1820 a więc ten poziom , który wczoraj mieliśmy tuz przed końcem sesji a kolejny to zaledwie kilka pkt. niżej czyli ok. 1813. W tym miejscu warto zaznaczyć , że na obecną chwilę dopiero wybicie 1780 zmieni podejście do sytuacji.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wzrostowa świeca wybijająca górą konsolidację z 5-ciu ostatnich sesji, która tym samym kontynuuje scenariusz zakładający wyjście na nowe szczyty. Jedyna przeszkodę na drodze byków dostrzegam w rejonie 12700. Oczywiście poziom ostatniego szczytu z strefa jaka tam mamy również stanowi mocne wyzwanie dla byków ale w trendzie wzrostowym opory są po to aby je łamać.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po wybiciu szczytu z przed kilku dni , rynek wszedł w fazę korekty. Jak widać na wykresie ciekawym miejscem do jej zakończenia jest zakres OB czyli ok. 12350. Z drugiej strony musimy uwzględnić to, iż nieco wyżej na poziomie ok. 12420 mamy cała masę górnych poziomów świec i dlatego już ten poziom a właściwie jego okolice, może stanowić o końcu korekty. Gdy ta dobiegnie końca to powinien rozpocząć się ruch, który albo zakończy się w okolicy 12750-12800 albo zdecydowanie wybije szczyt na 12935. W każdym z tych przypadków L powinno dać fajnie zarobić a o tym który wariant będzie grany decyduje to czy zgodnie z wykresem dziennym indeks DAX ma atakować historyczny szczyt czy jednak dynamiczny trend wzrostowy będzie tylko korektą po spadkach z marca. Nam nie jest dane jednoznacznie wiedzieć co się stanie ale czy to jest potrzebne?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

38
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakAnnaRafałmaxKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

myślę, że po takich poziomach up na wszystkich rynkach mało kto wziął S

jerzy
Gość
jerzy

L -1808 SL 1805 TP 1818

Domino
Gość
Domino

Dzisiaj obowiązuje tylko S a wczoraj to była pułapka na byka. Prawdopodobnie lecimy w otchłań.

andy
Gość
andy

do jakiego poziomu liczysz tę otchłań?

Domino
Gość
Domino

Andy, jeśli wczorajszy wzrost okaże się pułapką, to pierwszy przystanek to 1780 u nas (chwilowo). Jak go pokonają to moim zdaniem polecimy w kierunku 1720.
Ja oddałem S po 1800 a teraz czaje się ponownie w okolicy 1812.

andy
Gość
andy

Domino,jestem na s-1806; z poziomami się też zgadzam , polecam do obserwacji poziom 1760-50 i możliwość zwrotu w górę?

Domino
Gość
Domino

a ja niepotrzebnie oddałem S po 1800, ale jak podejdą jeszcze pod 1800 to znowu S biorę, wystawiam S po 1799 bez SL.

jerzy
Gość
jerzy

zamknąłem z ręki 1809

nowy
Gość
nowy

jeżeli ktoś skorzystał z mojej wczorajszej podpowiedzi i ma S, sądzę, że 12250 można zamykać pozycję. Nie obserwuję dalej i nie analizuję. Zrobili zakładane poziomy i w tej chwili bp.

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
Takie pytanie mam, czy wyłamanie przez dax 12280 oznacza negacje wzrostów i powrót do spadków w kierunku 11200? Czy też jeżeli uda sie dzisiaj utrzymać 12280 są możliwe dalsze wzrosty?

Domino
Gość
Domino

Jeśli Dax nie zamknie się dzisiaj w okolicach 12350 – 12400 to prawdopodobnie lecimy w kierunku 11300.

nowy
Gość
nowy

wg. mnie jak najbardziej możliwe są dalsze wzrosty. Dzisiaj spadli do wybitej wczoraj flagi i zrobili minimalny zakres dla spadkowej formacji, o której wczoraj wspominałem. Pytanie, czy zechcą wypełnić ową formację całkowicie i lecą niżej, czy też przekształcą ją w 5-0 i zaczynamy wspinać się do góry. Ja do czwartku, piątku pozostanę bp.

andy
Gość
andy

,Nowy ,o jakiej formacji harmonicznej piszesz, podaj jej poziomy?dzięki

jerzy
Gość
jerzy

L 1795 SL-1792

Domino
Gość
Domino

Jeśli już to L można próbować z poziomu 1780, ale trzymam kciuki – mnie interesuje podejście pod 1800. Powodzonka

jerzy
Gość
jerzy

TP-1800

jerzy
Gość
jerzy

zamknąłem 1797 z ręki-brak dynamiki

Domino
Gość
Domino

A mi weszło S po 1799, nie stawiam SL bo mogą zdjąć. Trzymam już S na dłużej.

Robert
Gość
Robert

teraz zakładam podbitkę nawet w ok. 1820

Domino
Gość
Domino

Nie ma szans, banan już relatywnie słaby, zamknięcie na minimach lub ok. 1780.
Może gruby kombinować a ja i tak nie oddam mu S.

Robert
Gość
Robert

jeżeli nie dziś to jutro tam podbiją

Radex
Gość
Radex

A nie sadzicie ze wssystko teraz mocno poleci po tych clach ?

Domino
Gość
Domino

Po dzisiejszej sesji kierunek jest jeden – w dół. Wczoraj była pułapka na byka i widać, że nabrali wszystkich. Bo dzisiaj z rana to każdy pisał o wzrostach, nawet poziomy 2000 gdzieś widziałem. Dla mnie to był sygnał S i będę trzymał już teraz S.

Konrad
Gość
Konrad

Jak jutro nie będzie luki w dół, to zakładam powrót pod 1840 pkt.

Domino
Gość
Domino

Ja zostałem z S i spodziewam się jutro luki w dół. Daję na to 80 % , przecież po dzisiejszej sesji będzie objęcie bessy na dziennym. Takie są fakty. Zostałeś Andy z S ?

Domino
Gość
Domino

Dax i SP500 urwały podłogę, no to u nas jutro Andy Twoje poziomy 1750 – 1760. Zastanawia mnie Dax, kiedy dotrze do 11300 jak pisałem rano. Czy możliwe, że już w tym tygodniu zobaczymy na Dax 11300. Ja niezmiennie u nas obstawiam poziomy 1670 – 1720. Być może już w tym tygodniu.

Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej sesji wskaźnik Armsa pokazywał 5,32[!], czyli duuży pesymizm. Został on potwierdzony obrotami na kontraktach. Po dzisiejszej sesji wskaźnik podskoczył do…10,57!!! Oznacza to skrajny pesymizm, ale nie ma potwierdzenia w obrotach (i chyba tylko to daje nadzieję dla byków). Do tego znacznie przyrósł LOP.
Numerologia daje szansę na wzrosty nawet w rejony 1840 pkt. pod warunkiem, że nie wydarzy się „coś niedobrego”, czyli luka (otwarcie poniżej 1783) jutro.
Jeżeli nawet będzie luka, to [za sprawą numerologii] szukałbym dna, które mogło być także dzisiaj.

andy
Gość
andy

Domino ,tak zostałem

max
Gość
max

Słuchać Domina , to jedyny człowiek na blogu który podaje dobry kierunek i poziomy . Domino co do DAXa powinien zejść trochę niżej niż 11300 ale to nie apteka .

Rafał
Gość
Rafał

Pozwólcie, że dla rozładowania atmosfery przed jutrzejszym otwarciem postawię tezę, że mamy do czynienia z pułapką na misia..
Pozdrawiam wszystkich

Anna
Gość
Anna

Każdy jakieś poziomy podaje. Z psychologicznego punktu widzenia, budowanie poczucia, że idzie w dobrym kierunku do wskazanego poziomu, pozwala nabrać pewności siebie i tak np. utrwalany poziom zejścia do 1700 sprawi, że zarobieni przejdą na długą stronę, bo przecież rynek już dotarł tam gdzie wszyscy to widzieliśmy. To teraz zgodnie wszyscy razem w górę – i dopiero wtedy może się okazać, że mamy do czynienia z prawdziwą pułapką.

Schemat oczywiście aktualny w obydwie strony – przyzwyczajenie siebie/innych do danego poziomu cenowego, krótkiej euforii i czapa.

Domino
Gość
Domino

To same pułapki ostatnio :), wczoraj na byka a dzisiaj na misia. Wątpię Rafał ale nie neguję Twojej myśli.Spojrzałem szerzej na indeksy i na SP 500 dostrzegam potrójny szczyt w okolicach 3140 – 3150 ( dobrze to widac na wykresie H4) I u nas też w okolicach 1840 – 1850. Jeżeli to założenie jest poprawne to czeka nas mocniejsze zejście, na Fw20 okolice 1670 a SP 500 to 2850 – 2900. No ale jak zwykle zobaczymy. Udanych zagrań.