Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 09.06.2020

Za nami sesja podczas której zarówno indeks WIG 20 jak i indeks DAX nie zmieniły jakoś znacząco swoich wartości. Ten pierwszy „stracił” -0.07% a ten drugi -0.22%. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku są ku temu poważne powody.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała „Parasolka” , która statystycznie może być zarówno zapowiedzią kolejnej sesji spadkowej jak i wzrostowej. To oznacza, że dopiero dzisiejsza sesja może nam coś więcej podpowiedzieć. Patrząc na cały ruch jaki mamy od momentu konsolidacji zakładam, że albo mamy już pełen swing albo jeszcze może być jedno wyjście w górę , które nie powinno być jakieś mocno znaczące. Jak widzimy , na wykresie znaleźliśmy się tuż pod silna strefą oporu i niewątpliwie taki brak zdecydowania jest tu czymś naturalnym.

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 , po ostatniej największej korekcie mamy już 3 niemal identyczne korekty w ruchu wzrostowym. Praktyczne podejście do fal mówi nam że najczęściej 2 lub 3 podobne korekty kończą impuls. To podpowiada zatem że wczorajsze drugie wyjście na szczyt mogło być już tym ostatnim a równocześnie patrząc od dołka oznaczonego strzałką wygląda na to jakby skończony został duży swing wzrostowy. Zatem pierwszym wstępnym sygnałem świadczącym o możliwości zmiany trendu będzie wybicie wczorajszego minimum na 1816.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj mniejsza świeca wzrostowa usytuowana w górnej połowie poprzedniej świecy.. Poprzedni taki przypadek zakończył się wybiciem, teraz może być tak samo ale ze względu na potężną strefę oporu najprawdopodobniej, ewentualne wybicie górą nie będzie skuteczne. Wydaje się, że nawet w przypadku kiedy obecna strefa oporu miałaby zostać wybita to DAX powinien się cofnąć nieco więcej ot chociażby te ok. 400 pkt wynikające z wielkości korekty w czerwonym prostokącie. Sam fakt takiej strefy nie jest jednak powodem do S bo jakby nie było jesteśmy w silnym trendzie wzrostowym w ujęciu dziennym.

Na wykresie intra kontraktów na DAX wydaje się iż jesteśmy w jakimś klinie końcowym i lada moment powinno dojść do jego wybicia dołem. Patrząc dokładniej na układ fal w klinie zakładam możliwość jeszcze jednego uderzenia w górne ograniczenie. Jeśli scenariusz się wypełni to wybicie dołem z klina powinno sprowadzić cenę co najmniej w okolicę wynikającą z czerwonego OB albo niebieskiego. Nie chcę tu znacząco wypowiedzieć się który z OB jest teraz przewidywany bardziej bo nie potrafię znacząco określić czy jest to końcówka większego swingu od poziomu 10857 czy jednak od poziomu 11528. Patrząc na wyznaczone w trakcie wzrostu OB skłaniałbym się trochę bardziej, że klin jest wykończeniem swingu od tego wyższego poziomu a zatem bardziej odpowiednim zejściem w dół byłby zakres czerwonego OB. Jednak pamiętajmy że giełda to nie apteka. Co dalej jeśli będzie wybicie dołem z klina i zrobiony zostanie zakres OB? Moim zdaniem jeśli jesteśmy w dużym impulsie to powinniśmy po korekcie wybijać strefę i iść w kierunku szczytu. Jeśli natomiast cały wzrost miałby być korektą spadku „na covid” to obecny klin mógłby nawet okazać się ostatnim szczytem w korekcie ale to powinno niebawem się rozstrzygnąć.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
AnnaUranistaMarcinDominoRadex Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Pomyłka daty w temacie analizy:)

Konrad
Gość
Konrad

Ja tylko od siebie powtórzę wpis z wczoraj. Po wczorajszej sesji jej numerologia pokazała, że mieliśmy szczyt.
Dopuszczam zatem nawet lekkie nadbicie z rana, ale niekoniecznie.
Czekam na ruch o 100 pkt. w dół. Szkoda tylko, że 10-ty jest tak blisko, więc to może być mniej niż setka, ale kto wie – przy święcie mogą ludziom puścić nerwy. Inny scenariusz będzie dla mnie zaskoczeniem, stąd ciasny stop loss od ewentualnego dodatniego otwarcia.

Konrad
Gość
Konrad

Krótka – kto zdążył po 1850?

Robert
Gość
Robert

odnoszę wrażenie, że dopóki wśród drobnych graczy ochota brania S, tym bardziej gruby trzyma wysoko banana a wygas coraz bliżej, czy będzie chciał odpuścić i skrócić sobie zyski?

cherry
Gość
cherry

Witam. Dzisiaj krótko zaczęli to co niektórym wydaje się niemożliwe. Moje nastawienie do rynku we wcześniejszym wpisach.

Udanych

coin
Gość
coin

Poza konkursem:
zakładam, że teraz up do 835-38 i zejście do minimum 806-808
godzina: 10.29

cherry
Gość
cherry

Z cyklu „cel 100pkt”

Zaktualizuję zapis do statystyki.

pozycja – 1 S, sprzedaż 1841 (pozycja z czwartku)
TP – 1758 aktualizacja
SL – 1868 ostateczny.

coin
Gość
coin

Ja trzymam do konkursu S z piątku: – TP 1786

” 1839, bez SL,
godzina 13.08″

Radex
Gość
Radex

cos juz chyba sila na spadkach sie wyczerpala? teraz w gore podjazd ?

Domino
Gość
Domino

Moim zdaniem do piątku powinni dojechać do 1800, lub zejść lekko poniżej. TP nadal na 1800. Skrocilem PEO na otwarciu, oczekuję zejścia w rejon ok. 57. Tam chcę odebrać to co oddałem z rana. Zdrówka

Konrad
Gość
Konrad

Zamknąłem wszystkie S po 1825 i ponowiłem S po 1831 ze stop na 1834. Męczą się niemiłosiernie jakoś dziwnie…

Uranista
Gość
Uranista

Moim zdaniem do jutra będzie bujanie. Potem FED nada kierunek rynkom.

cherry
Gość
cherry

Wpis z terenu.

Coin proszę najpierw ustosunkuj się do wpisu z podsumowania zawartego w tabeli, bodajże z piątku analiza. Mogę wtedy uwzględnić ewentualną reklamację. Obecnie jak zauważysz nie liczyłem Ci tego zagrania.

Napisze o fw, uważam, że ruch korekcyjne coraz bardziej się materializuje. Wkrótce szkic, może dzisiaj. Na blogu są szkice na 2000 i poniżej 1000 proponuje się zapoznać. Na dzisiaj jedna niewiadoma czy wystartuje z realizacją RGR 1815 potwierdza.

Udanych zagrań

coin
Gość
coin

z RGRem dzisiaj nie zdażą, musza wuciągnąć jeszcze na 38-43 i tam decyzja czy na dzisiaj wystarczy i zamykamy na wczorajszym close czy wyżej – zdecyduje PKOBP
godzina
15,58

Robert
Gość
Robert

Czy zwrócili koleżanki i koledzy uwagę, że na nowej serii brak rolowania i przyrostu LOP, może to oznaczać, że grubas ma wyższy poziom na rozliczenie?
Ciekaw jestem Waszych opinii.

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza I Czytelników
Widzę, że dax wykonał zakładana korektę/spadek i doszedł nawet lekko poniżej niebieskiego OB
Gratuluję bardzo trafnej prognozy!
Pytanie jest co dalej? czekać na zejście w okolice 12450-500 i Long czy może spadek się pogłębić?

coin
Gość
coin

jeszcze w biegu ciekawostka akcyjna, dzisiejsza jazda na Tauronie wypełnia jak widziałem minimalny zasięg ruchu up. Czas przynajmniej na korektę, albo inaczej potencjał wzrostu wyczerpuje się ..

Domino
Gość
Domino

Dzięki Coin za sugestię. Postanowiłem, że na fixie sprzedaję połowę pozycji TPE a resztę jutro na otwarciu powyżej 1,70 zł mam nadzieję. Póki co TKO – 1,69 zł super oby wyżej do close.

Domino
Gość
Domino

połowa TPE sprzedana, reszta na jutrzejszym otwarciu. Na FW20 dzisiaj: + 6 pkt.
S trzymam nadal i TP niezmiennie 1800.