Analiza weekendowa 01-05.06.2020.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj oprócz normalnych analiz wskażę również swoje niedopatrzenie a w części dotyczącej rynku walutowego jest coś dodatkowego dla tych co najmocniej interesują się kwestią indeksów.

Indeksy giełdowe:

Spółki z indeksu WIG 20:

Rynek walutowy i …. :

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
UranistaKonradKrisDominoRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kris
Gość
Kris

Oglądalem „tygodniową” i uważam, że ma Pan rację co dalszego rozwoju sytuacji na giełdach. To że zbliżają się wybory prezydenckie w USA w żaden sposób nie wyklucza spadków. Wrecz odwrotnie. Może być przecież tak, że powtórzymy sytuację z przed kilku miesięcy tzn. SP500 spadnie o kilkadziesiąt procent w do lipca-sierpnia aby w październiku-listopadzie być ponownie przy szczytach. Myslę że całkiem rozsądne byłoby rozbrojenie tej cykającej „bomby” na 5 m-cy przed wyborami niż czekanie i narażanie się na potencjalny „wybuch” w najmniej dogodnym momencie np. tuż przed wyborami.

Kapitan
Gość
Kapitan

Przykro mi ale nie będzie 900 pkt na wig 20 ani
1950 pkt
Sorry

Uranista
Gość
Uranista

Ciekawi mnie nadchodzący tydzień w kontekście ostatnich gwałtownych wzrostów. W piątek mieliśmy pełnię, więc przesilenie może być blisko. Dodatkowo w środę mamy FED

Andrzej
Gość
Andrzej

Panie Dariusxu dziękuję bardzo za wszelkie cenne analizy. Myślę, że nie ma Pan pojęcia ile osób Pana słucha lub czyta. Jeszcze raz dziekuje, życząc wytrwałości i wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam 🙂

Domino
Gość
Domino

Dzisiaj nie będę miał dostępu do sesji przez cały dzień dlatego podjąłem decyzję, że zostaję z S na dłużej. Ustawiam TP na 1800. Jak nie dziś to może jutro lub w środę przyjdzie korekta.

Konrad
Gość
Konrad

Przypominam tylko – w piątek bardzo rzadka numerologia -zarówno LOP=data, jak i W20=data.
W teorii – graj za otwarciem i szukaj nowych maksów.minimów dla odwrócenia pozycji, chyba, że będzie luka w górę.

cherry
Gość
cherry

Witam.

Z cyklu „cel 100pkt”

pozycja – 1 S, sprzedaż 1846 (pozycja z czwartku)
TP – 1811
SL – 1868 ostateczny.

Gdy powyższy zapis zagra

Pozycja L ustawiona na zamianę, oczekujące L 1811
TP 1828

Gdy powyższy zapis zagra wystawię oczekujące S1830.

Udanych zagrań

cherry
Gość
cherry

Darek jest wszystko ok, stratna pozycja z czwartku jest brana do zestawienia po cenie close z piątku, a ceną na następny dzień do statystyki będzie cena z dnia zamknięcia dzisiaj, rozliczam na bieżąco po sesji. Darek napisze tak, to wpis także do wszystkich Blogowiczów. Z analiz weekendowych oglądam tylko indeksy. Czy się zgadzam czy nie, to jest to dla mnie materiał bardzo pomocny i zrobiony profesjonalnie. Szkoda mi wpisów, których masz na pewno dużo, które nie szanują Twojej pracy, darmowej pracy, pracy przyjemnej zgodnej z pasją, potwierdzonej doświadczeniem. Nie znam innego miejsca, a może jeszcze nie szukałem, bo tu jest… Czytaj więcej »

Leh
Gość
Leh

W pełni popieram to co napisał Cherry, każdy z nas gra swoje a analizy Darka traktujmy jako cenne wsparcie lub ostrzeżenie. Uszanujmy pracę jaką wykonuje dla nas Darek

pozdrowienia

Przemek
Gość
Przemek

Mam pytanie co do formacji zasłony cimenej chmury. Książkowo jest tak, że musi byc otwacie powyzej zamkniecia poprzedniej świecy. A co w sytuacji jak kolejna świeca otworzy sie na tym samym poziomie co skonczyla sie biala swieca i wybije polowe poprzedniego bialego korpusu? Tak na logikę wymowa jest podobna – połączenie dwóch świec daje swiece z dlugim gornym podazowym cieniem.

cherry
Gość
cherry

Korekta zapisu do gry.

Nie dali 1811, za głęboko zejście wyliczyłem.

Obecny zapis w grze

pozycja – 1 S, sprzedaż 1846 (pozycja z czwartku)
TP – 1780
SL – 1868 ostateczny.

Pzdr

cherry
Gość
cherry

Jeszcze krótko o rozliczeniu, podam Wam gdzie Instytucja powinna rozliczyć serię z największym dla niej zyskiem z serii, jest to zakres 1650-1680.

Wyliczone na podstawie lop, wolumenu, obrotu, liczby otwartych pozycji i ich redukcji w górę lub w dół, jedyna niewiadoma do wzoru zostanie poznana w tym tygodniu.

Jeśli się nie sprawdzi, poproszę kogoś biegłego o pomoc w korekcie założonych warunków brzegowych , które dały ten wynik.

Udanych

Konrad
Gość
Konrad

Niestety cherry, ale ja się na tym w ogóle nie znam i nawet ciężko byłoby coś takiego zrobić (wyliczyć) na podstawie dostępnych danych. Trzeba by mieć wgląd w ich rachunki 🙂
Nawet się w to nie bawię, bo to nie ma według mnie sensu. Ja cały czas liczę na nowy szczyt. Luki nie było. Jesteśmy bliżej maksów niż minimów względem sesji piątkowej, dlatego oczekuję białej świecy i tu przesilenia.
A co pokaże podsumowanie sesji, to już inna bajka-dana numerologia może przecież ciągnąć się i kilka dni z rzędu. Szkoda tylko, że otwarcie było neutralne – utrudniło mi to wejście.

Anna
Gość
Anna

Mi wychodzą podobne poziomy – ale korekty, a czy będzie to na rozliczenie czy wcześniej a może po, zobaczymy.
Później jeszcze jeden ruch w górę w okolice 2300, do października/listopada 2020 i spadki,

cherry
Gość
cherry

Mamy poziom, poziom, który jest punktem dla miśka, dobrym do pokazania kierunku.

Jeśli spali ten poziom i pozwoli iść wyżej, to byk wygrał.

Pozytywnie, że stanęli, czyli misiek może wprowadza plan do gry. Plan jest taki dorysować prawe ramienię RGR na szczycie, sprawdzić czy pasują obroty wybić go i zrealizować zasięg wybicia.

RGR wybija 1815, zasięg wybicia minimum 35 pkt czyli 1780.

Tutaj także info, dlaczego trzymam S, ryzykując dyskwalifikację w grze.

Udanych

rynek na godz. 12.15 – 1842

Konrad
Gość
Konrad

Kto wie cherry, czy te poziomy nie zostaną osiągnięte.
Jeżeli minimum sesji już za nami, to szansa na maxa jest jak:
15,78% w godzinach 14-15;
21% w godzinach 15-16;
52% w godzinach 16-17.
Numerologie dla miesiąca podałem na początku czerwca.
Numerologia dnia powstaje na końcu sesji. Jak na razie nie ma zmiany trendu, więc cały czas szukam nowego maksa.
Oczywiście w mocy jest to, co pisałem w piątek odnośnie pełni i co potem. Ruch z piątku powinien zostać w całości zniesiony przy pojawieniu się fali spadkowej.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Dzień dobry wszystkim,
zgadzam się z prowadzącym i przedmówcami. Po zwykłych zakupach i spacerze na mieście, widać, że giełda zbyt optymistycznie zareagowała. Co nie zmienia faktu, że nie doceniłam siły trendu i teraz żałuję straconej szansy na zarobek.
Obstawiam chrzest polski na Wig20, zastanawiam się tylko czy wydarzy się to do końca roku.

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników.
Pytanie czy ktoś szuka wejścia w Shorta na dax?
Zauważyłem, że na wzrostowych świecach jest zwiększony obrót M1 więc upłynnianie kontraktów?
Czy też ewentualnie zaczekać na poziomy 12900+

Robert
Gość
Robert

po ub. tygodniu z interwału d, t, m, na WIG20 kształtuje się hiperbola, dziś ważne clos, potwierdzenie wyższego kolejnego zamknięcia będzie kierunkiem dalszego up na poziomy wskazane przez Pana Darka w weekendowej

Domino
Gość
Domino

Witam. Ciekawa musiała być ta sesja, widzę że postraszyli troszkę ale jak zwykle wyciągnęli w górę. Może to przedsmak jakiejś większej korekty. Ja oczywiście trzymam S i nie zmieniam TP, który jest na 1800. Dzisiaj niezły wynik: + 5 pkt. na Fw20 i piękne wzrosty na akcjach: PKP, PKO Bp, PEO i Alior. Slabiej TPE – to taki slabeusz w moim portfelu. Powoli muszę myśleć nad oddaniem akcji przed jakąś korektą. Trzeba określić jakiś odpowiedni TP. Jeśli ktoś ma pomysły cenowe dla w/w akcji to będę wdzięczny. Jak nie jutro to może w środę pójdą w kierunku 1800 lub poniżej… Czytaj więcej »

Kris
Gość
Kris

A czy nie jest tak, że wywindowano indeksy pod niebiosa abyśmy myśleli że rynek ma taką siłę, żeby nadchodzące spadki traktować jako tylko korekty w trendzie wzrostowym. Po jakimś czasie może okazać się, że rynek wystawił większość do wiatru. Większość została z akcjami w dołku bessy lub w najgorszym momencie je sprzedała. Ponad trzy miesiące temu wszystko działo się na odwrót. Silne spadki wieściły ARMAGEDON a jak wyszło -wszyscy teraz widzimy. Reasumując: Bieżąca euforia zamieni się niebawem w wodospady na wykresach.

Kris
Gość
Kris

Myślę, że grubas wykorzysta do spadków i straszenia inwestorów jakiś NOWY TEMAT bo chyba koronawirus byłby już odgrzewanym kotletem . Może po prostu już nie zadziałać jako skuteczny straszak.

Konrad
Gość
Konrad

UWAGA:
Numerologia dnia pokazała, że dzisiaj był szczyt!!

Uranista
Gość
Uranista

Dzisiaj dziwna rzecz – VIX rośnie przy rosnącym S&P500