Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 10.06.2020

Za nami sesja, która wypadła na korzyść podaży i to zarówno na indeksie WIG 20 – strata -0.31% jak i na indeksie DAX – strata -1.57%. Jak te „minusy” wpływają na sytuację techniczną?

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała niewielka świeca spadkowa z bardzo wyraźnym dolnym cieniem. Zakres wczorajszych notowań wpisał się niemal idealnie w zakres OB. Dla mnie wygląda to tak, że przed nami kolejny szczyt i rynek nie odpuści testu strefy oporu w rejonie 1890-1910. Z drugiej strony trzeba sobie powiedzieć dość wyraźnie, że powstanie 3-go OB pozwala również zakładać , iż wyjście na szczyt będzie tym ostatnim przed co najmniej większą korektą.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 zgodnie z założeniem wczorajszej porannej analizy, mieliśmy dość gwałtowny spadek (wcześniej 3 równe korekty kończące swing). Spadek ten zdołał wybić poziom 1816 co daje prawo do brania pod uwagę możliwość zmiany trendu. Jednak moim zdaniem uczynił to typowym abc z przytupem na c, a to oznacza dla mnie , iż 3 wymienione korekty równe OB stanowiły części tzw fali 3 w 5 w całym swingu od 1696 i dlatego dzisiaj zakładam duże prawdopodobieństwo ruchu w kierunku nowego szczytu (tu wykres 5M też nam coś podpowiada w tej kwestii).

Jak widać po zakończeniu spadku w strefie wsparcia, cena zaczęła mozolną wspinaczkę w której według mojej oceny utworzyła coś co można określić mianem impuls , korekta pędząca 1:1 , początek nowego impulsu. Jeśli ten scenariusz nie zostanie zanegowany przez dynamiczne wybicie poziomu 1822 to powinniśmy oczekiwać cen na nowym szczycie. Po drodze dwa a właściwie 3 ważne poziomy , mianowicie 1835, ok. 1840 i ok. 1850. Po wybiciu dwóch pierwszych będziemy mieli kolejne potwierdzenie dla swingu na nowy szczyt a ostatni poziom to miejsce ze strefą na Koronę, która jako ostatnia może temu przeszkodzić.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała dość wyraźna świeca spadkowa, która powoduje że trzy ostatnie świece mają znaczenie podobne do Gwiazdy wieczornej. Jednak zwróciłbym uwagę na 3 sprawy. Mianowicie , mamy trend wzrostowy, zejście do wczorajszych minimów idealnie wpisuje się w zakres „czerwonego”OB a dolny cień świecy pokazuje , ze popyt działa. Patrząc nieco szerzej na wykres mamy zatem dwie równe korekty od dołka na 10160 i jak najbardziej możemy oczekiwać jeszcze co najmniej jednego szczytu, który moim zdaniem będzie chciał mocniej spenetrować ważną i silną strefę oporu. Oczywiście należy brać pod uwagę kwestię, iż wczorajszy spadek może jednak się przedłużyć i tu dopóki nie zostanie wybity poziom ok. 12326 dopóty też nowy szczyt w grze. Jeśli jednak niedźwiedzie zdołały by wybić ten poziom to gry wejdzie scenariusz ze spadkiem co najmniej do ok. 11800.

Na wykresie intra zgodnie z naszymi przewidywaniami , cena wybiła dołem z klina i zeszła do poziomu OB. Po osiągnięciu minimum sesji nastąpiła wspinaczka , która obecnie przybiera formę korekty pędzącej. Moim zdaniem początek sesji regularnej może sprowadzić cenę w okolicę 12640 a następnie spodziewałbym się mocnego ruchu w górę jako fali 3. Inny scenariusz jednak z takim samym przeznaczeniem jest taki, że już zrobiliśmy pędzącą 1:1 jako falę 2 a od poziomu 12582 rozpoczęliśmy 3 w której też kroi nam się jakaś korekta pędząca bądź nieregularna. Jednak bez względu na to który wariant jest rozgrywany, podstawowy scenariusz zakłada wzrost w kierunku nowego szczytu. Po drodze ważne poziomy to ok. 12770 i ok 12900.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

52
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
RadexMarcimaxŁiktorWasco Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nowy
Gość
nowy

Nie wiem, czy na daxie flagi spadkowej nie rysują. Czyli teraz podejście w okolice 12761 i w dół do dolnej bandy (ok. 12630)

Domino
Gość
Domino

Być może, już niewiele brakuje do 12761.

cherry
Gość
cherry

Witam, wczoraj SP potwierdziło kierunek 3160, dzisiaj przebicie 3215 i9 utrzymanie to kolejne potwierdzenie.

FW nie zmieniam zdania test 1800 odpowiada na wiele niewiadomych. Obserwuje 1828 to klucz dla mojego założenia.

Udanych zagrań.

Pzdr

Domino
Gość
Domino

Witam, aktualizacja: nadal jestem na S, zmieniam jedynie TP na 1809.

Robert
Gość
Robert

Cherry od 2 tygodni kopiesz się z koniem, że spadnie a od spadania urosło już ok. 200 pkt, mając od tamtego czasu pozycję S – nikt by nie wytrzymał takiej pomyłki rynkowej

cherry
Gość
cherry

Robert masz rację. Pozostaje przeprosić i ograniczyć wpisy do haseł.

Idziemy nad 2000 pkt. Pzdr

Spadamy na 1550, na zamknięcie luki. Pzdr

To chyba nie o to chodzi.

Te 200 pkt bicia się z rynkiem, nie przewidzisz, zasada ten ma rację co ma kasę, bo realizuje założoną strategię i nie dasz mu rady 1 sztuką, niestety.

Te 200 pkt jest do odrobienia do rozliczenia.

Dżentelmeńska umowa, jeśli rozliczenie nie wypadnie w przedziale 1600-1650, to przestaję marudzić, przestaję pisać głupoty, ale czytać blog będę zawsze.

Miśki proszę o wsparcie, kierunek 1740 w tym tygodniu, a kierunek rozliczenia 1600 – 1640, dziękuje

Pzdr

coin
Gość
coin

Cherry – zejdziemy na Twoje/nasze poziomy, masz moje słowo :)))
jeżeli mogę się jedynie podzielić swoją obawą co do momentu tego zejścia to cały czas zerkam na dolara. Tam w mojej opinii jest w dół niedociągnięty ruch na przynajmniej 7groszy. Osłabienie dolara to z regóły podbicie u nas/ to ostatnie brakujące podbicie/ – pytanie czy przed czy po rozliczeniu serii. Pasowałoby po rozliczeniu – nowe high dla ulicy, napakowanie LOPu wzrostu którego nie ma, wypełnienie zasięgu podbicia na największych spółkach ect. i … wyciągamy korek z wanny. Ale to tylko takie moje dyrdymały..

Paweł
Gość
Paweł

Słuszna uwaga z dolarem, indeks dolarowy zbliża się wopoli do linii trendu pociągniętej od 2011 roku.

coin
Gość
coin

kontynując moją myśl z wczoraj – wbrew panującej opinii pogłęnienia zejścia założyłem podbicie do 38-43 które zmaterializowało się na fixie i dziś rano i z tego poziomu założyłem dopiero zejście w okolice 805-808.
Podtrzymuję takie spojrzenie – dodatkowo wczorajszy dzień utworzył na m5/m15 flagę prospadkową a obijana wlaśnie górna banda leży na 61,8 ostatniej fali spadkowej. Jezeli nie zawróca spod max. 45 oczywiście pomysł na zagranie się nie zmaterializuje.
godzina 09.03

Domino
Gość
Domino

Odebrałem PEO po 57,42 – to co oddałem na wczorajszym otwarciu, więc jak dla mnie mogą już iść w górę.

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
Pytanie mam do Gospodarza odnośnie akcji Pzu. Bo moim zdaniem od 23.03 kurs jest w konsolidacji 28-32zł i ostatnia próba wyjścia górą została od razu „spacyfikowana”. Kurs wrócił ponownie w boxa 28-32.
I teraz czy to z technicznego punktu widzenia nie świadczy o słabości?
Natomiast fundamentalnie cała branża finansowa zachowuje się na gpw bardzo słabo. Przyczyny fundamentalne znamy.
Pytanie jest co dalej? Dalsza konsolidacja czy jednak Pzu ponowi próbę wyjścia ponad 32 zł.?

nowy
Gość
nowy

Jeżeli ktoś skorzystał i „łyknął” daxa po 12761 to informuję, że dochodzimy do dolnej bandy (można zamykać pozycję). Zakres flagi (jak wybiją) to ok.12340

Konrad
Gość
Konrad

U mnie numerologie nadal forują S. Ciekawa rzecz z innej beczki – od piątku, wskaźnik Armsa, badający to, czy na rynku panuje optymizm, czy pesymizm po prostu się rozjechał. W skrócie – przewał akcji pokazuje niemalże skrajny optymizm, natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę przepływ gotówki – wskaźnik jest już pesymistyczny 3 sesję z rzędu.

andy
Gość
andy

witam , imo na 5min. rozbudowany diament o kierunku wybicia każdy sobie doczyta / nawet mi sie zrymowało/
pozdrawiam

romek
Gość
romek

Witam,
na DAXie skorygowali się do poziomu ok. 12500 obronili świecą godzinową z dużym cieniem,
czy to można uznać że już koniec spadków?

Anna
Gość
Anna

eur/pln idzie na nowe szczyty – coś jest na rzeczy – automatycznie powinniśmy skorygować rynek akcji

Robert
Gość
Robert

Panie Darku, przeczytałem teraz komentarz poranny i okazał się trafny, gratuluję.
Odnośnie fw, moje zdanie jest niezmienne od kilku dni, dopóki drobni mają ochotę na S, dopóty grubas ciągnie ten wagon (podobny wpis zamieściłem tutaj kilka dni temu)

Wasco
Gość
Wasco

Tylko energetyki zarobione I tylko stop przesuwac w gore

Marcin
Gość
Marcin

Hm…. tak patrząc teraz na świece D1 na dax ( i jeżeli tak by się zakończyły notowania) to mamy 2 świece dzienne spadkowe więc wskazywało by to na możliwość dalszej korekty do 12320 ?
Dobrze rozumuję?

Robert
Gość
Robert

na obecnej serii na dzisiejszym wzroście popołudniowym rosnie LOP, chyba jeszcze dalej up albowiem na nowej nie ma rolowania ani przyrostu LOP

Łiktor
Gość
Łiktor

Patrzę na świece z Dax jakby przygotowane pod wzrost , ale jak patrzę na Nas 100 i wybory klin na moje oko końcowy, to naprawdę pasuje mi to do spadków z tego miejsca . Do tego jest jeszcze wsparcie w algorytmie .Wziąłem S po 10075 , ale nie stawiam Sl bo mogę jeszcze zdjąć po info. Trzeba zaakceptować jakieś ryzyko .

Łiktor
Gość
Łiktor

Oddałem na powrocie do wsparcia za duże ciśnienie ,a zasięg to może być 500pkt wzrostu bo wybicie z kanału jest potwierdzone.

max
Gość
max

Marcin dopóki nie zostanie wybity poziom 12768 ( High D1 ) należy zakładać niższe poziomy

Marcin
Gość
Marcin

Powiem wam że otworzyłem shorta na nasdaq przy 10103 ustawiłem sl na 10156 a tp na 9820
Pewnie znając moje szczęście wybiją sl i zejdą na dół 🙂
pozdrawiam wszystkich

Marcin
Gość
Marcin

Na razie się udało. Przestawiłem SL na 10042 i spróbuje poprowadzić ta pozycję.
Chociaż widzę, że przez noc nasdaq spadł 150 pkt a dax ponad 300

max
Gość
max

DAX testuje pierwszy istotny poziom , wybicie to zejście na poziom decydujący o dalszym kierunku

max
Gość
max

max. poziom korekty 12380-430 , min. 12260-90 , to tyle wypisywania głupot .

Domino
Gość
Domino

Na jutro ustawiam Tp dla mojego S na poziom 1800 Fw20. Może wreszcie wejdzie.

Marci
Gość
Marci

Czy mógłby ktoś bardziej obeznany z wykresami niż ja potwierdzić lub zaprzeczyć, że obecnie z wykresu H1 i H4 dla nasdaqa wsparcie jest na poziomie 9820 i tam należy założyć że dotrze kurs i wówczas się rozstrzygnie czy spadamy dale czy odbijamy.

max
Gość
max

DAX wykonał korektę do wskazanego minimalnego poziomu i obecnie testuje kolejny poziom 400p niżej , tu możliwa większa korekta

Nowy
Gość
Nowy

Kurka, a ja otwarciu zamknąłem S na daxie. Wypelnili zakres flagi, to myślałem że może coś podbiją. Ponieważ dziś Święto i nie obserwuje, to zaksięgowałem zysk, a tu tyle zeszli.

Marci
Gość
Marci

O! To mamy na nasdaq poziom 9710
I co teraz dalej? mamy już odwrócenie tendencji wzrostowej czy to tylko korekta?

Łiktor
Gość
Łiktor

Nasdaq lubi nabijać wsparcia, zawsze obserwuj równolegle us500.

Domino
Gość
Domino

Cherry, miałem cały czas w głowie Twoją analizę jak pisałeś o teście na SP 500 poziomu 2980. Czyżby dopiero dzisiaj czy ewentualnie jutro nadszedł ten czas… Tyle czasu grubas wystawiał naszą cierpliwość. Może w końcu doczekamy się i u nas tych spadków i testu przynajmniej 1780. Mam nadzieję, że nie zmarnują tych spadków na zachodzie( nie wystąpi jakieś mocne odbicie) i u nas jutro zwiedzimy rejony poniżej 1800 🙂

Radex
Gość
Radex

9597 chyba lecimy na 7500

Radex
Gość
Radex

Jakie spolki myslicie ze jutro najmocniej spadna ? Niewiem czy brac msfin na short czh bardziej msbas. Na fw chwilowo mnie nie stac. Chyba nadszedl moment zwrotu na rynku i w koncu spadnie rynek tam gdzie powinien spasc 🙂

Łiktor
Gość
Łiktor

Z algorytmu wychodzi , że zatrzymanie spadku wypadnie na 9685

Łiktor
Gość
Łiktor

Ale obserwuj pilnie obiecie bessy na us500 które dziś zawitalo na tygodniowym bo jeśli się utrzyma to tylko korekta i dalej w dół.

nowy
Gość
nowy

Właśnie patrzę na wykres fdaxa. Okolice 11810 mam zaznaczoną strefę. S-kowicze niech uważają na jakąś kontrę z tych okolic. Ja, niestety za szybko wyskoczyłem z pozycji.

Domino
Gość
Domino

S oddane na otwarciu po 1776. Aktualnie bez pozycji. Narazie obserwuję ale jakby wyszli ponad 1800 to będę szukał ponownie S. Dzisiaj wynik to + 59 pkt.

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
Strzelił w nocy sl na nasdaq przy 9660 więc ugrałem 443 pkt mój rekord!
Na dax dzisiaj widzę szybkie przeloty po 100-150 pkt. Tak widać że chodzą póki co po stochu M1 dół-góra-dół-góra
A co do wyższych interwałów to już Gospodarz musiałby się wypowiedzieć 🙂

Radex
Gość
Radex

Auc tpe dal mi dzis po lapkach, co sie dzieje na tym papierze ? Ulica az tak uwierzyla w slowa sasina? Czy ajkis grubas wchodzi ?

Domino
Gość
Domino

W środę obserwowalem pakiety jakie latały na TPE I moim zdaniem to był agresywny skup. Ja dzisiaj odkypilem papier po 1,75. I teraz będę trzymał na dłużej. Trend się odwraca na wzrostowi:-)

Konrad
Gość
Konrad

Jeszcze 100-ka od szczytu nie padła, więc czekam.

Nowy
Gość
Nowy

Nie gram fw, ale z formacji, to wychodzi mi 1819 i decyzja co dalej.

Konrad
Gość
Konrad

Numerologia po zakończeniu dzisiejszej sesji wskazuje, że tutaj było dno.