Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 28.05.2020

Za nami sesja , która zwłaszcza na naszym rynku miała dwa oblicza. W efekcie indeks WIG 20 stracił -0.12% natomiast indeks DAX zyskał kolejne 1.33%.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała „ciężka” spadkowa świeca w postaci Pin bara z zamknięciem poniżej otwarcia. Jej umiejscowienie na wykresie (strefa , geometria) w połączeniu z skokowo znacznie większym obrotem nie jest dobrym sygnałem dla coraz mocniej rozochoconych byków. Oczywiście, jak to mówią , jedna jaskółka wiosny nie czyni ale trudno jest teraz pozytywnie myśleć o dalszych wzrostach dopóki Pin bar nie zostanie zanegowany. Gdyby tak się stało to mielibyśmy wówczas otwarcie drogi na 1900 jeśli natomiast formacja zostanie potwierdzona to można będzie śmiało brać pod uwagę ruch w kierunku ok. 1400.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 po odbiciu od strefy z wyższego interwału mieliśmy, w drugiej części sesji, dynamiczne odbicie i spadek do poziomu 1701. Tym samym został wybity zakres OB. Dzisiaj , co najmniej w pierwszej fazie sesji spodziewałbym się ruchów na wyższe poziomy gdzie okolice 1740 są rejonem zniesienia 61.8 a ważnym poziomem po drodze jest ok. 1726. Po ewentualnym zakończeniu korekty należałoby spojrzeć na kolejne dwa poziomy docelowe dla miśka. Mianowicie ok. 1687 i następnie ok. 1650.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wzrostowa świeca z dość wyraźnym górnym cieniem jako reakcja na strefę oporu cenowego zbiegającą się z zniesieniem 61.8% całego spadku. W przypadku tego indeksu nadal mamy trend wzrostowy i brak jakiś wyraźnych sygnałów mogących świadczyć o jego zakończeniu . W obecnej sytuacji najbliższe wsparcie to ok. 11200 i strefa dwóch szczytów wybitych 3 sesje temu. Kolejnym poziomem docelowym dla dalszych wzrostów jest teraz ok. 12250 choć zanim o tym poważnie zaczniemy myśleć , DAX musi uporać się z obecną strefą oporu.

Na wykresie intra, widzimy że cały duży impuls wzrostowy miał już po drodze trzy zbliżone wielkością korekty, zatem znacząco wzrosła możliwość wejścia w większą korektę spadkową. Jednak zanim będziemy o tym poważnie myśleć cena musiałaby wybić 11650 a następnie 11569, które to stanowi poziom inicjujący możliwość zmiany trendu swingowego w tym interwale. Jeśli te wsparcia ulegną wybiciu to w czasie kilku najbliższych dni powinniśmy testować okolice 11230. Jeśli natomiast niedźwiedzie nie podołają takiemu zadaniu to nowe szczyty i dalsza droga w kierunku 12200.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

39
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
19 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
maxRolandDominoandycherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

Darek,jako jedynego nie można powiększyć wykresu fw20 ./może tylko u mnie?/

cherry
Gość
cherry

Witam, wszystko wymalowałem i powiedziałem we wczorajszym wpisie. Pełna zgodność z Darka analizą, poziom wskazany – 1400 jest także realny, dam szkic jak rynek dojrzeje do tego założenia. Odpowiadam do Grzegorza w temacie SP. Tak jak mówi teoria fala B, nie powinna w prognozowanym rozwiązaniu byś większa niż 20% fali składowej awb. (pisze z głowy, materiałów już dawno nie przeglądałem) Grzegorz jak wykres pokazuje, fala B poszła już wyżej, więc lepiej na tym rynku pilnować poziomu 2965-60, żeby szczyt zakładanej składowej fali A, nie został pokonany. To klucz pokonają idą w dół, nie pokonają korekta zmieni się w pędząca, a… Czytaj więcej »

Filip
Gość
Filip

Cherry, napisałem do Ciebie na @ z prośbą o materiały.
Dzięki

Baks26
Gość
Baks26

To Panie Darku co pan obstawia slawetne 900 na Wig20 czy 1900 bo sie pogubilem
Pozdr

cherry
Gość
cherry

Mamy fibon dla fali 2 w korekcie, jeśli już stąd zaczną ruch w dół, podstawy są, to test 1686 na równość fal powinno być testowane, a jeśli ma to być coś więcej w dół, z pomiarów wychodzi 1650.

Zrobiłem ruchy dt na S, jednak nie będę ich opisywał.

Pamiętajcie teraz jak w dół to 3 fala spadkowa, tu musi być jakość i dynamika. Obserwujemy.

Udanych

nowy
Gość
nowy

Mi środa zabrała zarobione pieniądze z poniedziałku i wtorku. Zostaje dziś i jutro, aby zakończyć tydzień na plusie. Obserwujemy, jest siła i nie ma co się kopać.

Kris83
Gość
Kris83

Panie Darku przy 1640 wziąłem s. Jakby Pan stopa dla takiej pozycji ustawił

coin
Gość
coin

S 1648, SL nad szczytem,
godz. 10.35

nowy
Gość
nowy

coin, nie gram fw, ale uważam okolice 1744 jako miejsce do S. Gra intra

coin
Gość
coin

tak, tak, masz rację pisane na szybko, … ale zgodzimy się że to też nie byłby zły poziom docelowy :))
mam oczywiście od 1748

Konrad
Gość
Konrad

Ja mam S od 1755, bo doszli do 88.6% spadku, ale nie wiem, jak długo go utrzymam

cherry
Gość
cherry

Wpis z terenu. Obserwuję 1718. Pokonanie na dynamice pokazuje cel 1660. Do wioseł miski.
Udanych

Robert
Gość
Robert

Cherry, Andy – piszcie jak najczęściej, macie dużą wiedzę i doświadczenie, nie jeden może sporo od Was nauczyć się, – , na anomalie nie zwracajcie uwagi – w pogodzie one również występują.

cherry
Gość
cherry

Darek napisał wszystko, zgadzam się.

Dla mających S, SL na 1750, a po pokonaniu 1742, gdy nie będzie kontry miśka na 1725. Piszę od razu kontra, a nie że weszli i myślą, doradzam zamknąć S, bo jakaś niemrawa obrona się pojawi, na 1734-6 i czekać.

Udanych

Nie pytajcie dlaczego tak, schodzą klinem po prostu jako awcw2.

Pzdr

cherry
Gość
cherry

Jak Darek zatwierdzi wpis dt, gdy pisałem rynek był na 1735 to jeszcze on gra mimo, że doszli na 1748, SL na 1750 by wytrzymał i teraz klucz na 1740 powinien dać ruch dynamiczny 15-20 pkt w dół, do wioseł miśki.

cherry
Gość
cherry

Mam prośbę, żeby dać wiedzę Nam wszystkim w temacie naszego FW, proszę mnie przypilnować a w przyszłym tygodniu załączę szkic FW dla obu kierunków w górę ponad 200, w dół pod 1000.

Dużo pisze Domino, pilnuj mnie w imieniu Blogu, dziękuje

Pzdr

cherry
Gość
cherry

Wpis kolejny, a niżej prośba, pzdr
comment image

andy
Gość
andy

dwie harmonie 1693;1686

Domino
Gość
Domino

Ale urwał… SL uratował życie, ale ponownie weszło L po 1702 , oddam z ręki jak podbiją. Już sprzedane po 1717. I już dzisiaj nie gram, niewiadomo co z tego powstanie na koniec. Ależ emocje. Dziękuję za grę.

Filip
Gość
Filip

Ostatnio jak czytałem to nawet, chyba największy zwolennik cięcia stóp, Eryk Łon mówił, że nie ma potrzeby obniżania. A tutaj taka niespodzianka.

Roland
Gość
Roland

PiS ma już chyba mokro w gaciach, zniszczyli gospodarkę tymi zamknięciami, tak, że teraz chwytają się wszystkiego.

cherry
Gość
cherry

Ostatni wpis.

Cel w grze 1660 wzywa. Po drodze 1682-9.

Jutro jest sesją i ciąg dalszy, a dzisiaj bym zamknął pod 169

Udanych

andy
Gość
andy

kolejna harmonia to 1634

max
Gość
max

DAX zaliczył zakładane https://iv.pl/image/GtO8vyb minimum

Domino
Gość
Domino

Ja nie jestem przekonany co do spadków. Dax i SP nie chcą spadać więc Niemiec może teraz pójść na 12200 a SP to chyba na 3100. Chyba za dużo ludzi siedzi w S-kach i dlatego tak pompują w/w indeksy. Więc u nas pewnie jutro z rana znowu luka do góry.

max
Gość
max

S&P na ten moment ma dwa istotne poziomy o których pisałem kilka dni wstecz 3080 i 3170 (ewentualnie 3220 jako nadbicie na ten moment nie biorę pod uwagę ) na razie nie uległy zmianie , wsparcie 2969

max
Gość
max

Darek podaje poziomy nie opory a to jest różnica przynajmniej w moim postrzeganiu wykresu , na 3135 nie widzę żadnego poziomu , ale oporujemy na pewno innymi narzędziami do analizy , owszem jest tam zgrupowanie fibio i szczyt , fibio prawie nie używam a szczyty w trędzie są do wybijania , ale oczywiście mogę nie mieć racji , jest jeszcze kwestia wykresu z którego się gra na innym wykresie te poziomy mam na 3070 , 3160 to 10p. różnicy , na tą chwilę 3160-70 oceniam jako najistotniejszy

max
Gość
max

FW 1860-70 , ale od powrotu po dłuższej przerwie ( robiłem dużo ciekawsze rzeczy niż giełda ) nie operuje na PL grajdole