Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 25.03.2020

Wtorek był dniem panowania byków choć może faktycznie, tak określić zachowanie indeksu DAX który wzrósł aż o 10.98% , bo nasz indeks WIG 20 przy tym to mały pikuś, który wzrósł „zaledwie” o 3.24%. Jednak co by nie powiedzieć to na pewno nadzieje byków odżyły w dość sporym rozmiarze.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała Doji zawieszona mniej więcej w połowie Gwiazdy wieczornej. Zatem formacja nie ma ani potwierdzenia ani zanegowania. Znamiennym jest to że przy tak silnie rosnących rynkach, nasza giełda zachowała się słabo. Jedyne na co było ją stać to mocne otwarcie. Dzisiaj możemy mieć próbę odrobienia tego i popyt będzie raczej próbował wznieść indeks na wyższy poziom, mam jednak spore obawy co do tego czy ewentualna próba przyniesie oczekiwany wynik. Bez negacji formacji nie ma mowy o uniknięciu nowego dołka.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 po otwarciu luką wzrostową cena zeszła w dół w korekcie prostej nie wybijając dołka na 1392. Wzrost w końcowej części sesji powinien zatem stać się początkiem większego ruchu w górę. Poziomy docelowe to moim zdaniem okolice 1490 i następny nawet ok. 1525. Zakładam jednak że wzrost odbywać się będzie w ramach korekty spadku od szczytu. Jeśli jednak byki zdołają wybić wczorajszy szczyt to tym samym otwarłaby się droga do okolic 1640.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym DAX powstała dużą świeca wzrostowa i tym samym powstała formacja DB. Wybicie jej linii szyi z punktu otwarło drogę do okolic o 900 pkt wyżej . czyli ok. 10000. Tam tez znajduje się w tej chwili ostatni potwierdzony szczyt a ok. 300 pkt wyżej strefa oporu wyznaczona na bazie dołka z grudnia 2018. Wybicie strefy oporu na poziomie 10000 jest elementem końcowym aby móc na trochę poważniej myśleć o zmianie trendu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX powstała ORGR z zasięgiem na ok. 1200 pkt. Zatem poziom jaki cena mogłaby osiągnąć to okolice 10400. Na drodze do takiego wyniku stoi strefa oporu na ok. 10000 która ma szanse zatrzymać obecny wzrost i to z dużym prawdopodobieństwem, bez względu na to czy cena będzie docelowo szła na 10400 czy też nie. Po prostu po układzie falowym widać wyraźnie że okolice 10000 są idealne do zatrzymania impulsu rozpoczętego na 8576 czyli po niebieskim OB. Zanim rynek osiągnie maksimum w tym impulsie powinien jeszcze wykonać korektę wielkości niebieskiego OB. Po jego wykończeniu powinniśmy otrzymać odpowiedź na to czy mamy do czynienia z korektą prostą (wówczas zmiana kierunku powinna pokonać zakres czerwonego ob i wybić w dół linię szyi czy tworzy się większy impuls od samego dołka? Na tę chwilę , mimo wczorajszego wystrzału , należy podchodzić do wzrostu jako do korekty. Tak postąpi każdy obiektywnie oceniający sytuację , wizjonerzy i strzelcy mają prawo do krzyczenia, że dołek za nami.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakŁiktorrubikkrzysztofDomino Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Domino
Gość
Domino

Panie Darku. Obserwując aktualnie Dax to wydaje się, że okolice 9800 to obecnie max i teraz powinna nastąpić cofka w rejon 9400 i dopiero później wzrost do okolic 10000

Domino
Gość
Domino

A jednak idą od razu na 10000, ależ są uparci

krzysztof
Gość
krzysztof

Uważaj bo tyle bilionów poszło na rynki że Japonia w 3 sesje zrobiła 20% w górę , rynek jest totalnie nieprzewidywalny a biliony rzucone na wszystko ,

Domino
Gość
Domino

Ależ słaby dzisiaj nasz banan. Chyba nie ma szans dzisiaj na przebicie 1500. Być może dzisiaj rozpoczną większe spadki na W20. Jak zwykle zobaczymy

rubik
Gość
rubik

chyba chcą zrobić marmoladę z młodego misia

Łiktor
Gość
Łiktor

Jakby zatrzymali cenę przy 10000 i zrobili korektę to uwierzył bym w impuls, ale teraz coraz bardziej dobitnie widać, że jest to tylko korekta. Ja narazie nie gram mam gorączkę i walczę z wirusem. Nie będę wyskakiwal w pozycje z rozpalona głowa.

rubik
Gość
rubik

z TYM wirusem?
zdrowia!

rubik
Gość
rubik

te wczorajsze wzrosty w usa i europie były pod to dzisiejsze porozumienie w kongresie, czas na realizację zysków nadszedł, bo niby pod co mają teraz rosnąć? a epidemia się rozkręca cały czas