Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 26.03.2020

Podczas wczorajszej sesji indeks WIG 20 stracił na wartości -0.63% natomiast indeks DAX zyskał 1.79%. Jaki wpływ miała ta sesja na sytuację techniczną obu indeksów? Zapraszam.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała spadkowa świeca i tym samym Gwiazda wieczorna na górnym zakresie OB jest cały czas w grze i w dalszym ciągu, kontynuacja trendu spadkowego ma większe szanse na realizację niż zmiana tego trendu.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 po dojściu do zakładanego obszaru w okolicy 1490 a dokładnie do 1498 i wykonaniu korekty prostej , cena spadła jednak nie wybiła dołka na 1393. To teoretycznie daje szanse na wykonanie kolejnego ruchu w górę i nawet wybicie wczorajszego maksimum jednak jeśli faktycznie byki miały by zdobyć dzisiaj przewagę to raczej nie byłaby ona tak silna. Zatem dopuszczam podejście w okolicę 1465 ale coś większego wydaje się mało prawdopodobne. Patrząc szerzej na wykres intra, docelowo powinniśmy spadać co najmniej w okolicę 1300-1320 a w jaki sposób i z jakimi korektami po drodze to już trudno powiedzieć w takim okresie. Wskazany rejon docelowy to jest raczej minimum zakresu bo cały czas w grze są zupełnie nowe dołki poniżej 1240.

Indeks DAX

Na wykresie DAX powstała szpulka z wyraźnie większym dolnym cieniem a więc z znamionami formacji Pin bar. Jej korpus jest spadkowy i w tym mamy szczegół , który przeciwstawia się długiemu dolnemu cieniowi. Cała świeca powstała na strefie oporu która obecnie jest pierwszym wyznacznikiem ewentualnej zmiany trendu. W obecnej sytuacji technicznej jest oczywiście szansa na ruch wybijający wczorajsze maksimum cenowe w ramach ukończenia ewentualnego impulsu, który wybijał linie szyi DB. Jeśli tak się stanie to wówczas kolejne dwa swingi będą miały ogromne znaczenie.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cena doszła do zakładanych okolic 10000 a dokładniej do poziomu 10116 i gwałtownie cofnęła. Obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zejście do okolic wybitej linii szyi ORGR i realizacja OB. Jeśli niedźwiedzie poważnie myślą o kontynuacji trendu spadkowego wyższego rzędu to w żaden sposób poziom OB i linii szyi nie może skutecznie zatrzymać spadku. W innym przypadku będziemy mieli do czynienia z wzrostem do okolic 10300-10400 a równocześnie powstanie możliwość znacznie mocniejszego ruchu do okolic 10650 czy nawet do 11350.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

23
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
GrzegorzMacrubikKonradkrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Gość
Rafał

Dariusz, mam prośbę. Mógłbyś napisać jak widzisz złoto.
Super blog. Czytam od lat.
Zdrowia i wytrwałości.

rubik
Gość
rubik

Mnie złoto zbytnio nie interesuje ale Kolany ciekawy wpis na bankierze dał. Myślę, że wart przeczytania i zastanowienia się. W skrócie: cena kontraktów na złoto jest mocno zaniżona w stosunku do kruszcu fizycznego. Przypuszczam, że zbyt długo taka sytuacja nie powinna potrwać a to kruszec wyznacza kierunek imo. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Braki-na-rynku-fizycznego-zlota-w-Polsce-i-na-swiecie-7848112.html

krzysztof
Gość
krzysztof

dzisiaj dane w USA o 13:30 , ciekawe czy będą podobne jak w Norwegii gdzie w miesiąc bezrobocie się podwoiło z 5 na 10%

krzysztof
Gość
krzysztof

VIX zrobił korektę abc i od wczoraj rusza w górę już 55 pkt , także zmiennośc znów powinna wzrosnąć

Konrad
Gość
Konrad

Trochę dziwnie wygląda to szarpnięcie – jakby ostatni trik wieczoru przed wielkim finałem…

krzysztof
Gość
krzysztof

S&P jak zrobi jeszcze jeden dołek to wtedy będzie cały impuls i to by oznaczało 1 impuls bessy , wtedy korekta abc i kolejny impuls bessy tak by mi to wychodziło z dużych interwałów ,

oczywiscie teraz już nie powinno tak walić w dół bo to 5 fala a 3 już była jako najmocniejsza .

Mac
Gość

Zamknąć giełdę na 4mce i to od dzisiaj

Baks26
Gość
Baks26

Usa Z -2% na +2%
Jest OK
Pozdr I powodzenia

Baks26
Gość
Baks26

Slabe rece akcje oddaly a pieniądz jest bez ograniczeń na 0%
Historia czyli rok 2009 i następne lata pokazują co się dzieje jak pieniądz jest za darmo
Hossa
Jeszcze będzie zabkowanie ale gro akcji zakumulowaly mocne lapki

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Nie przekonales mnie, wole skalpowac na S. Kwarantanna na przynajmniej 2 miesiace a po tym realny kryzys, ktorego nie da sie zadrukowac. Zobaczymy jaka przyszlosc wyceni rynek

krzysztof
Gość
krzysztof

to nie jest takie proste , teraz korekta ale tak się nie skończy moim zdaniem , mniej więcej przy końcu epidemii wysadzą Grubasy wszystkich z siodła żeby sami się zapakować , . Dla mnie jesteśmy w 4 fali i trzeba uważać na 2650 na S&P ,tam na tą chwilę jest wybita tygodniowa 200 , jeżeli odbiją się od niej i ona zawróci w dół to bessa na dłużej jest pewna .

Baks26
Gość
Baks26

Uwielbiam słuchać o tym skalpowaniu i zarabianiu ja przyznam się mam stratę ale kupowałem dzisiaj towar może odrobię. A wy skalpujcie Zaorski także skalpowal na futures dax.
Ja jestem starej daty tylko w 99% akcje.