Analiza weekendowa 16-20.03.2020.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj bez rynku walutowego, a dlaczego? O tym na samym początku w części dotyczącej indeksów giełdowych. Uwaga! Przez błąd techniczny wykresy z naszego rynku są bez świec z piątku. Jednak z wyjątkiem PEKAO wszystkie łącznie z indeksami mają świece spadkowe (w przybliżeniu Pin bary) co świadczy na korzyść spadków. Za pomyłkę sorry.

Indeksy giełdowe:

Spółki z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

26
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
rubikkrzysztofTomon20DominoDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bla74
Gość
bla74

Panie Darku,
dzisiejsza analiza jest bardzo tendencyjna. Uparł się Pan na te spadki i na niektórych wykresach nawet jak nic nie przemawia za spadkami, to na siłę próbuje Pan coś znaleźć.

Domino
Gość
Domino

Analiza tygodniowa Pana Darka jest bardzo rzeczowa i konkretną. Ja dokładnie obserwowałem piątkową sesję na W20 i widoczne bardzo było od poziomu ok. 1530-1540 wyrzucanie akcji . A to że zamknęli lukę i poszli w stronę 1550 mogło być niezłą zmyłką dla ulicy. Niestety tak to na teraz wygląda… Prawdopodobieństwo spadków przed nami bardzo duże, mnie tylko zastanawia czy obronią poziomy 1240-1300 czy pójdą w kierunku 1000. Wg mnie Pekao wygląda wręcz tragicznie i boję się że jest coś na rzeczy z bankami. To by tłumaczyło dlaczego tak usilnie od kilku sesji byliśmy silniejszym rynkiem, wniosek – pozbyć się akcji… Czytaj więcej »

Sebastian
Gość
Sebastian

Panie Dariuszu, podziwiam Pańskie analizy i wiedzę jaką Pan posiada. Proszę mi doradzić co mam zrobić w takiej sytuacji: w poniedziałek głupio kupiłem Beta ETF short na spadki przy 1260 pkt, później dokupiłem przy 1441 pkt też shorta. Co mam robić? Cierpliwie czekać do spadków czy wyjść teraz z pozycji ograniczając straty? Moje straty w tej chwili to ok 1 tys. zł.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Bardzo podoba mi się ta analiza weekendowa, chyba najbardziej wśród tych z okresu spadków. Konkretna i naprawdę wielowymiarowa. Ciekawi mnie jednak, że cała analiza jest praktycznie pod kątem założenia „będzie spadać”. Nie ukrywam, sam postawiłem pieniądze na spadek indeksów, ale chciałbym spojrzeć na argumenty drugiej strony. Przykładowo wiemy, że WIGiem zainteresowały się osoby, które miały niedużo wspólnego z inwestowaniem, przez co tworzyły w ostatnim tygodniu spory obrót. Dodatkowo operacje NBP utworzyły kilka zielonych świec, innymi słowy: był popyt. Jeśli chodzi o analizę techniczną, uważam że najsilniejszym argumentem jest fakt, że dotknęliśmy dołek z 2009 na WIG20…

krzysztof
Gość
krzysztof

ja nie widze pola do dalszego dużego spadku WIG 20 , ale to nie znaczy że będę już kupował , w bessie gra się S na oporach bo chodzi o zrobienie kolejnego dołka , dla mnie była fala 4 abc i jeszcze 5 ta i to powinno być na tyle ze spadkami ,

rubik
Gość
rubik

chyba nie jestem na bieżąco, ale daję głowę, że pisałeś iż dołek definitywnie za nami
no chyba, że to nie ty

krzysztof
Gość
krzysztof

13:05 Bum!
Fed zadeklarował nieograniczony skup aktywów, co wywołało natychmiastowy wzrost cen obligacji skarbowych (i spadek rentowności).

Domino
Gość
Domino

A moim zdaniem FED pomaga(tymi infami o skupie)grubaskom wychodzić z akcji. Jeśli tak jest to SP500 może polecić dość grubo – w okolice 1600-1700 pkt. Niezła zagrywka ze strony Fedu