Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 19.03.2020

Wczorajszy dzień okazał się ponownie łagodniejszy dla indeksu WIG 20, który stracił „tylko” -1.96% podczas gdy indeks DAX runął w dół kolejne -5.56%. Niestety marne to pocieszenie dla inwestorów z naszego rynku bo …. .

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała spadkowa szpulka umiejscowiona na górnej granicy mniejszego OB. To pokazuje że tak jak spodziewaliśmy się , trudno będzie odbić coś więcej mimo „zachęt” NBP i RPP. Najbardziej prawdopodobnym jest obecnie zejście na nowy dołek i kierunek ok. 1150. Kolejne wsparcia to ok. 1100, 1050 i 1030 , zwłaszcza te ostatnie są podparte pewna geometrią. Oczywiście teraz powinno powstrzymać ok. 1150 ale po kolejnej korekcie ….

Na wykresie intra kontraktów terminowych na indeks WIG 20 całe odbicie wzrostowe zdołało naruszyć zarówno OB jak strefę oporu. Można zatem powiedzieć , ze pierwszy mały element ewentualnej zmiany trendu dokonał się. Jednak samo nadbicie OB to zakres tolerancji a na szczycie odbicia mamy wyraźną RGR z Pin barem „na głowie” i zasięgiem ponad 100 pkt po wybiciu linii szyi na ok 1370. Pamiętajmy że jest to ewentualny zakres minimalnego zasięgu realizacji RGR.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejną czarną świecę. Jej minimum oraz zamkniecie nie osiągnęło jeszcze nowego dołka a zatem to jeszcze nie koniec tendencji spadkowej. Cały czas , moim zdaniem wymagane jest aby co najmniej strefa szczytu z 2007 została porządnie przetestowana. Jej dolne ograniczenie to okolice 8150. Jeśli ona nie zatrzyma spadku to możemy spodziewać się zejścia do okolic 7500.

Na wykresie intra kontraktów na DAX za sprawą „nocnej sesji”, została wybita strefa wsparcia oparta na szczytach z 2007. Mamy zatem pierwsze wskazania na możliwość kontynuacji spadku w rejony 7500. Ostatni ruch w dół od momentu zakończenia korekty w niebieskim prostokącie ma charakter korekty prostej a co za tym idzie nie powinien być tym ostatnim zejściem a raczej częścią większej korekty. W obliczu takiej sytuacji spodziewałbym się dojścia do poziomu zielonego OB ok. 8550 a gdyby ten poziom został wybity to wówczas byłaby szansa nawet na kolejne 600-700 pkt do rejonów strefy oporu na ok. 9120.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
NowyFilipKamilRafPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rubik
Gość
rubik

wywaliłem eL na openie.. coś nie chcą rosnąć po mojemu

krzysztof
Gość
krzysztof

weź bo spadnę z krzesła ,miałeś sygnał kupna DAX po 9100 i siedziałeś do 7900 ze swoim sygnałem kupna ,

rubik
Gość
rubik

idź krzysiu sprawdź czy masz jeszcze papier toaletowy

krzysztof
Gość
krzysztof

CCC ogłasza emisję na 500 mln ale i tak prawdopodobnie nie uchronii ich to przed ogłoszeniem bankructwa , każdy może sobie pomyślec co będzie po zakończeniu pandemii skoro narodowe czempiony coś takiego ogłaszają

https://stooq.pl/n/?f=1342694

Piotr
Gość
Piotr

Nie wierzę w bankructwo CCC

Raf
Gość
Raf

Darku, myślisz, że w20 rzeczywiście zejdzie jeszcze poniżej 1200?

Nowy
Gość
Nowy

Jeżeli dax nie zejdzie na 8400, to dzisiaj nie zarobię 🙁

rubik
Gość
rubik

dzisiaj już nie ale może jutro na openie dostaniesz, z dołka 8200 poszło nieregularne abc strukturą 3-3-5 więc mogą iść na nowe dołki

krzysztof
Gość
krzysztof

Darek a ja myślę że u nas podbili mocno bo strasznie podniesli depozyt i kto nie miał kasy dopłacić musiął zamykać , w pewnym momencie depozyt był koło 2 tys a nagle skoczył do 3900 u mnie na FW20 .