Letnie wakacje tego roku nie będą szczęśliwe dla polskich inwestorów? – Bardzo krótki wpis.

W ostatnim czasie mocno pokłoniłem się nad wykresami długoterminowymi polskich indeksów. Dzisiaj postanowiłem zrobić wpis nt. wniosków jakie z tego wyciągnąłem. Przewiduję iż do wakacji letnich – sezonu urlopowego będzie to wyglądało mniej więcej tak:

WIG – 48500 (nawet 4500)
WIG20 – 1850 (a nawet ok. 1700)
WIG-Banki – 5500 – 5700
WIG-Energetyka – 1150 – 1200
mWIG40 – 3200 – 3300
sWIG80 – 11050 – 11100 (może nawet i 8500)

Wartości są oczywiście zaokrąglone i podane w przybliżeniu. W kolejnych weekendowych będę po kolei starał się pokazać na jakiej podstawie wyciągnąłem takie wnioski.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
maxKrzysztofDariusz BartłomiejczakrubikFilip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Filip
Gość
Filip

Ale potem to już włączamy 6 bieg? 🙂

rubik
Gość
rubik

Odważne stwierdzenie, żeby nie powiedzieć zuchwałe, szczególnie biorąc pod uwagę, że trafność Twoich analiz dziennych oraz weekendowych jest zdecydowanie poniżej 50%

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Osobiście wolałbym zobaczyć scan rachunku ,że Darek zajął 100S na FW20 po 2100 , gdzie wystawił SL i czekał aż zrealizuje zyski na 1850 skoro tak prognozuje .

max
Gość
max

Czy Darek słusznie ocenia sytuację , moim zdaniem tak , wszystko powinno się wyjaśnić do połowy marca , ale to prognozy , a ten atak panowie nie potrzebny , kto chce ten czyta/słucha analizy , osobiście bardzo rzadko to robię ponieważ nie mam potrzeby bazowania na czyichś analizach , a że czasami są nietrafione no cóż każdy ma prawo się mylić , recepta jest prosta analizować i grać swoje i problem zniknie . Pozdrawiam i dobranoc