Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 21.02.2020.

Czwartek należał do niedźwiedzi i to zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX. Ten pierwszy stracił na wartości -0.72% a ten drugi -0.91%. Jak te zmiany wpłynęły na sytuacje techniczną obu rynków? Zobaczmy.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , spadkowa świeca jaka wyrysowała się po wczorajszej sesji , poważnie zagraża bykom. Wybicie minimów dwóch Pin barów jest już naprawdę bardzo mocno realne i to najprawdopodobniej stanie się dzisiaj na początku sesji. W rejonie 2090 mamy ostatnia strefę , która może uchronić byki przed oglądaniem spadku wartości ich aktywów. Jednak szanse na taka obronę wydają się już być bardzo małe a konsolidacja jaka tworzy się już od ponad dwóch tygodni jest dobrym materiałem na dystrybucję początkująca spadki na nowe dołki. Dzisiaj wyjątkowo , bo jeśli już to robię to w weekendowej, pokażę wykres indeksu rynków wschodzących do którego należymy i my. Ten wykres też wiele podpowiada.

Tu w pięknej okazałości widzimy idealną 5-kę spadkową , po niej korektę prostą znoszącą 61.8% a następnie początek kolejnego impulsu spadkowego, falę druga pędzącą tego impulsu i wczorajsze rozpoczęcie fali 3. Nic ująć , nic dodać.

Jeszcze lepiej ewentualną dystrybucję widać na wykresie intra kontraktów na WIG 20. Tu coraz niższe szczyty i zbliżony poziom dołków. Ostatni podryw byków nie dał najmniejszego powodu aby móc uznać choć trochę , że ta sekwencja się zmienia. Wczorajszy dzień to układ korekty pędzącej który statystycznie zapowiada mocne uderzenie. Zatem z bardzo dużym prawdopodobieństwem możemy zakładać wybicie strefy na ok. 2098 następnie 2090 i podążanie w kierunku 2070. Pamiętamy przecież , że z dużego interwału jesteśmy po wykonaniu OB i nowy dołek z dziennego jest podstawowym założeniem.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy również świecę spadkową, która swoim korpusem objęła ostatnie 6 sesji. Choć nie wybity został jeszcze najważniejszy obecnie poziom w okolicy 13600 to samo zdecydowane odejście od górnego ograniczenia trójkąta jest już złym prognostykiem. Zatem walka o 13600 będzie raczej miała duże znaczenie. Wybicie tego poziomu będzie poważnym wskazaniem na 13000 jako poziom do zaatakowania w najbliższych 2-3 tygodniach a kto wie czy nawet nie prędzej, w końcu z pękniętego balona powietrze schodzi znacznie szybciej.

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX, byki nie mają jeszcze powodów do silnego niepokoju. Tu spadek , na obecną chwilę nie wybił jeszcze OB , nie wspominając o najważniejszym wsparciu na strefie w okolicy 13575. Właśnie ta wspomniana strefa powinna przyciągnąć cenę jeszcze dzisiaj a byki tam powinny pokazać , że jeszcze się nie poddają. Od skuteczności tej obrony będzie zależeć los DAX na następnych kilka kilkanaście sesji.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
20 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MariuszDariuszKonradcherryTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Dax L 13 612
sl 50pkt
tp nowe szczyty
pozdro

Krzysztof
Gość
Krzysztof

ja niżej mam wsparcie jak Darek pisał 13 570 tutaj gram L jak się coś narysuje do L na niskim interwale

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Darek ale ten MSCI urósł od jesieni 25% a nasz WIG 20 nic więc nie wiem czy jest to dobre porównanie z nami , nas nic nie rusza ,

złoto w hiperboli w fali 5 ,aż dziwne że tak rosnie złoto razem z dolarem

co do indeksów wolę jednak grać z trendem , dlatego szukam raczej kupna na wsparciach , takie trendy nie zmieniają się w 1 sesje a do maja najlepszy okres dla giełd.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Darek a co myślisz o złocie , koniec 5 tki ?

cherry
Gość
cherry

Witam. Założenie dla sp to test 3320 to z zależności fibo, następnie utrzymanie w cenie zamknięcia 3335. Fala spadkową C, jak tak rozegrają uznam, że jest w grze u zgodnie z poprzednim wpisem dołączę wytyczne na szkicu i szerzej opiszę założenie.

Udanych zagrań
Pzdr

Mariusz
Gość
Mariusz

Hej, możesz dołączyć swoj szkic i założenia ?

Konrad
Gość
Konrad

Ja pilotażowo JSW średnio po 15,7.
Co do WIG20, to sytuacja dla mnie wciąż nie jest jasna. Miałem zagrać L, jak wyjdą poniżej 2090, ale to otwarcie zbiło mnie z tropu. Biała świeca będzie zagadką. Gdyby jednak zmieniła się w czarną (do końca jeszcze jest trochę czasu), to zaryzykowałbym L z ciasnym stopem. A tak, może to być tylko efektowny zryw.

cherry
Gość
cherry

Dax – poziom sygnalny to świeca H1 zakończona pod 13640. To klucz na ruch w okolice 13450. Udanych.

Dariusz
Gość
Dariusz

15:25 a na WIG 20 obrót 218 mln – pusty śmiech dla popytu