Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 20.02.2020.

Za nami 3 sesja tygodnia podczas, której indeks WIG 20 zyskał minimalne 0.08% a indeks DAX wzrósł o 0.79%. Historyczny szczyt niemieckiego indeksu w cenach zamknięcia w żaden sposób nie wspomógł naszego rynku.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstał wczoraj Pin bar broniący swoim minimum cenowym poziomu ,na którym kilka sesji wcześniej mieliśmy minimum podobnego Pin bara. Mamy zatem konsolidację w zakresie 2096-2132 i cały czas otwarta drogę do wyższych poziomów 2150-2160. Jednak trzeba powiedzieć sobie jasno , że tak jak niedźwiedzie nie wykorzystały szansy na wybicie 2096 tak samo byki spauzowały na 2132 co w świetle wygasającego , moim zdaniem , wzrostu na innych rynkach oddala coraz bardziej dojście do tych nieco wyższych poziomów. W świetle obecnej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zaczekać na wybicie konsolidacji z tym zastrzeżeniem , że wybicie górą będzie raczej miało znacznie mniejszy potencjał niż wybicie dołem. No ale zobaczymy jak to faktycznie będzie.

Na wykresie intra po otwarciu tuż nad górnym ograniczeniem OB , widzimy spadek do strefy wsparcia a następnie bardzo energiczne odbicie , które to moim zdaniem wyczerpało swój potencjał. Linia trendu i to ta przyspieszona została utrzymana, strefa oporu nie dała pójść wyżej , wydaje się zatem że dzisiejszy dzień rozpoczniemy od spadku a fakt, iż mamy coraz niższe szczyty a dołki na takim samym poziomie daje poważny oręż niedźwiedzią do skutecznego zaatakowania 2098. Pamiętajmy również o dużym , zielonym OB.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy wzrostową świeczkę, której zamknięcie osiągnęło historyczny szczyt w „tej kategorii”. Mimo wszystko w dalszym ciągu utrzymujemy się w obszarze trójkąta rozszerzającego i to każe nam brać mocno pod uwagę kwestię, iż w najbliższym czasie może rozpocząć się spadek , który sprowadzi indeks DAX do 13000. Tu prawdopodobieństwo jakiegoś mocnego wzrostu bez korekty w wskazane okolice jest naprawdę bardzo niskie.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX mamy nowy szczyt , czyli OB zadziałał choć nie tak dokładnie. Nocne granie sprowadziło w dół ceny kontraktów ale tylko do pierwszej strefy wsparcia gdzie możemy spodziewać się odbicia i nawet kolejnego szczytu. Jeśli takowy nie zostanie osiągnięty to spadamy w okolicę 13650.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o