Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 06.02.2020

Za nami sesja kolejnych wzrostów podczas której indeks WIG 20 zyskał 0.77% a indeks DAX z podwójna siła 1.48%. Trzymając się uzasadnień spadków jakie miały miejsce kilka dni temu, można stwierdzić, iż inwestorzy przestali się obawiać „chińskiego wirusa”.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała świeca wzrostowa z wyraźnym górnym cieniem, którego maksimum dotknęło zakresu OB. Jest opór jest reakcja ale co przyniesie ta reakcja? Moim zdaniem dalsza próba wzrostu jest jak najbardziej możliwa ale i tak wydaje się , że są to tylko wzrosty korekcyjne. Trzeba wspomnieć o zagrożeniach jakie niosą za sobą indeksy sWIG i mWIG, które mają poważne szanse na kończenie impulsów wzrostowych.

Na wykresie intra kontraktów terminowych na indeks WIG 20 , po dojściu ceny w rejon OB nastąpiła reakcja podażowa. Na obecną chwilę nie uczyniła ona jeszcze nic złego dla trendu wzrostowego jaki jest teraz w tym interwale a zatrzymanie na strefie szczytowej poprzedniego swingu daje możliwość kolejnego ruchu w górę z celem uzyskania nowego szczytu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tu na kontraktach zabrakło kilku pkt. do idealnego „uderzenia w zakres OB a to oznacza że tak jak to najczęściej bywa, jest opór , jest reakcja i nic ponad to.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejną dużą białą świecę.Zgodnie z tym co pisałem wczoraj , obrona wsparcia sugeruje nowy szczyt i widać że ten scenariusz jest realizowany. Przed nami rejon strefy na Koronę, który może po dwóch takich sesjach wywołać jakąś realizację zysku ale nawet w takim przypadku, jeśli nie będzie to „kataklizm” trudno zakładać , ze ten nowy szczyt nie będzie osiągnięty.

Na wykresie intra kontraktów na DAX jesteśmy już właśnie na strefie na Koronę. Z układu jaki kreuje cały wzrost możliwym byłoby nawet definitywne zakończenie go w tym miejscu jako korekty ale pamiętajmy o wykresie dziennym i mimo wszystko taki scenariusz zostawmy na dalszym planie. Reakcja z tego obszaru powinna zejść w rejon ok. 13480 a może nawet w okolice 13400, których to nie powinna wybić. Ewentualne wybicie w dół rejonu 13400 będzie ostrzeżeniem zmiany trendu , które jeśli miałoby miejsce może nieść za sobą bardzo poważane konsekwencje dla byczej strony rynku.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakGrzegorzKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Darek chyba błądzisz bo ja na tym wykresie to widze po 1 spadkowej możliwość że 2 fala była pędząca 1 do 1 a to by oznaczało mocne spadki , dla musimy wpaść pod dołek z poniedziałku

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Panie Darku, jak pan ocenia SP500 i Nasdaq. Czy szczyty beda przebite? Czy na DAX jest technicznie sytuacje prowzrostowa, umozliwiajaca wzrosty na 14000-14200?