Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 05.02.2020

Wtorek był dniem , który mocno wlał nadzieję w serca byków. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 1.63% a indeks DAX podniósł swoją wartość o 1.81%. Obraz jaki pozostał po sesji na wykresach może wskazywać na odsunięcie widma nowych dołków na jakiś czas.

Indeks WIG 20

Luka cenowa potwierdzona skokowo większym obrotem i silna świeca wzrostowa to obraz wykresu dziennego indeksu WIG 20 po wczorajszej sesji. Jedyny mankament to fakt, iż mimo takiego zapędu do wzrostu, nie udało się sforsować strefy oporu. Jednak to może nastąpić niebawem. Oczywiście nie ma się co rozgrzewać do czerwoności tylko zachować chłodną głowę ponieważ do większych wzrostów jeszcze wiele potrzeba a fakt obrony strefy na Koronę jest czymś dość naturalnym. Obecna sytuacja techniczna daje możliwość pójścia nawet na poziom 2250 ale teraz granie na to byłoby podjęciem dużego ryzyka.

Na wykresie intra imponujący wzrost z wczorajszej sesji zatrzymał się na strefie oporu wypełniając znamiona impulsu. Gwałtowne odbicie w dół w którym niewątpliwie pomogła wyprzedaż na PEKAO mogło mieć znamiona całej korekty jednak osobiście uważam , że tak nie jest. To zaś oznaczałoby, że zanim ewentualnie pójdziemy dalej w górę to cena może spaść jeszcze raz do strefy na Koronę. Gdyby jednak rynek nie chciał przetestować minimum cienia i strefy a zaraz ruszył w górę wówczas zakładałbym , iż dojście do zakresu OB będzie wszystkim na co byki będą mogły sobie pozwolić.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy również lukę cenową i silna świece wzrostową. Z racji, iż do tej pory w tym interwale mieliśmy trend wzrostowy a ostatni dołek nie powstał poniżej poprzedniego, mamy podstawy do tego aby zakładać nowy szczyt. Ważnym oporem dla wzrostu jest teraz poziom ok. 13400 gdzie znajduje się strefa cenowa i zniesienie 61.8%

Na wykresie intra kontraktów na DAX jesteśmy w trendzie wzrostowym. Cena zdołała wyjść nad szczyt – ostatni potwierdzony szczyt w spadku i daje nam to wskazanie na możliwość zmiany trendu wyższego rzędu. Obecnie po zatrzymaniu na strefie oporu przy poziomie ok. 13290 cena weszła w korektę i jak na obecną chwilę zrealizowała zasięg mniejszego OB. Jednak z racji tego , iż na początku wzrostu mieliśmy korektę pędzącą 1:1 musimy wziąć pod uwagę możliwość zejścia w większej korekcie, której zasięg stanowi czerwony prostokąt i tym samym re-test wybitej strefy na poziomie ok. 13195. Po zejściu do tych okolic spodziewałbym się kolejnego swingu wzrostowego , który powinien zmierzać w okolicę 13350-13400.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KrzysztofŁiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

Mój ulubiony wskaźnik koniunktury, a mianowicie poziom zapelnienia parkingów przy morskich właśnie osiągnął extrenum , a przynajmniej w UK . Samochody już stawiają na trawnikach czyli jest bardzo źle z pobytem. Pamiętacie jak wyjeżdżalem na wczasy w końcówce zeszłego roku ? Wtedy parkingi były wypełnione tylko do połowy co też nie było normalną sytuacją (norma to ok75% i zwiastowalo to jakieś odbicie , co nastąpiło. Ale tak szybkie zapelnienia placu to bardzo mocna przesłanka , że wkrótce nastąpi tapniecie na giełdach . Chociaż w 2008 zajęło to 8 miesięcy zanim nastąpiło tapniecie. Teraz ludzie są bardziej wyczuleni i chyba nastąpi… Czytaj więcej »

Krzysztof
Gość
Krzysztof

a może jest tak dobrze że porzucają auta bo kuupują nowe bentleye maybachy itd. z zyskó z MEGA HOSSY na swiecie

Łiktor
Gość
Łiktor

Narazie to porzucili ďziecko na Tesli 🙂